Kamarádovi prořízl krk od ucha až po hrudník! Zločinec, jehož zatkli v Praze, stanul před soudem

Autor: DH - 
10. dubna 2019
18:20

Shane O’Brien byl po několik let na seznamu těch nejhledanějších zločinců Evropy. Z Velké Británie utekl poté, co měl jedenadvacetiletému mladíkovi podříznout krk přímo v baru. I s pomocí české policie ho minulý měsíc zadrželi kriminalisté v Rumunsku a pravděpodobný vrah tak poprvé stanul před soudem ve své domovině. Během procesu zazněly i otřesné detaily jeho chladnokrevného činu.

Před soudcem nejprve promluvila státní zástupkyně Deanna Heerová. „Shane O’Brien je obžalovaný z vraždy Joshe Hansona. K jeho zabití došlo 11. října 2015 v nočním klubu RE v Pinneru,“ uvedla prokurátorka.

Hrůzný čin prý nikdo nečekal. „Oba aktéři, obžalovaný i zemřelý, měli trávit noc v jednom z klubů. Kolem jedné hodiny ranní se obžalovaný přiblížil k zemřelému a začal k němu mluvit,“ sdělila u soudu státní zástupkyně. „Pak si vzal nůž a bez jakéhokoli varování nebo provokace podřízl oběti krk, čímž způsobil hlubokou ránu od levého ušního laloku až k pravé horní části hrudníku,“ popsala strašlivé okolnosti činu Heerová.

Státní zástupkyně posléze přidala další šokující detaily. O’Brien měl totiž po činu v klidu z klubu odejít domů, druhý den si v designových outletech nakoupil nové oblečení a s pomocí kvalitních falešných dokladů odletěl soukromým letounem z Velké Británie. Za chladnokrevný čin mu nyní hrozí mnohaleté vězení. O jeho dalším osudu se však začne rozhodovat až 25. června, na kdy je naplánováno hlavní soudní líčení.

K dopadení pomohli i Češi

Shane O’Briene těsně po svém útoku odletěl na evropský kontinent, kde se dlouhé roky pohyboval s pomocí falešných dokladů. Velká Británie na jeho dopadení vynaložila velké úsilí, a dokonce vypsala odměnu v přepočtu přes jeden a čtvrt milionu korun za informace vedoucí k jeho dopadení. V únoru 2017 ho zadrželi policisté v Praze, O'Brien jim však předložil falešné doklady a následně byl propuštěn.

Po muži pátral také Interpol a dlouhou dobu byl na seznamu nejhledanějších lidí v Evropě. Hledaný Brit byl nakonec zadržen 23. března 2019 v Rumunsku.  „K úspěšnému zadržení přispěla také důležitá informace českých policistů, kteří ke konci ledna letošního roku společně s kolegy z Metropolitan Police Service Velké Británie analyzovali v Praze veškeré poznatky,“ uvedla policejní mluvčí Hana Rubášková.

goral ( 11. dubna 2019 19:18 )

to je jediná záruka, že už v budoucnu nikomu neuškodí!

tomik007 ( 11. dubna 2019 01:20 )

Taky skoncil v Krymu

Botox44 ( 10. dubna 2019 20:28 )

Bez soudu ihned zastřelit!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud