„Zastavíme Británii“: Policie zhatila sabotáž na kolejích, souvisí s brexitem?

2. 4. 2019
19:15

Britská policie vyšetřuje dva pokusy o sabotáž na železnici, které podle ní souvisí s chystaným odchodem Británie z Evropské unie. Oznámil to dnes zástupce dopravní policie, informovala agentura Reuters. „Zlomyslná“ zařízení našli podle něj dělníci v posledních dvou březnových týdnech na kolejích ve střední Anglii. Narušit provoz na železnici se ale pachatelům nepodařilo.

„Byla to vážná a úmyslná snaha způsobit významnou sabotáž a narušit provoz v britské železniční síti,“ uvedl Sean O'Callaghan z britské dopravní policie. Prvotní informace podle něj naznačují, že čin souvisí s odchodem Británie z Evropské unie.

Zařízení se našla 21. a 27. března. Podle stanice BBC byla umístěna na kolejích u Yaxley v hrabství Cambridgeshire a u Netherfieldu v hrabství Nottinghamshire a byly u nich přiloženy vzkazy. Na jednom bylo heslo zastánců brexitu „Odejít znamená odejít“ a na druhém výhrůžka „Zastavíme Británii“.

Podle O'Callaghana bylo cílem neznámého pachatele či pachatelů provoz na železnici spíše narušit a způsobit zpoždění vlaků než poničit železniční infrastrukturu.

Britové se v referendu v roce 2016 vyslovili pro odchod své země z Evropské unie. Původně mělo Spojené království opustit evropský blok 29. března, nyní je termínem brexitu 12. duben. Zda a jak Británie EU opustí, je ale stále nejasné. Řada podporovatelů brexitu v minulosti varovala, že setrvání Británie v EU by vedlo k občanským nepokojům.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa