Partnerka mu na prvním rande vypadla z lodi a zemřela: Utekl před spravedlností, ale už je za mřížemi

Autor: ital - 
27. ledna 2019
20:30

V prosinci 2015 měli Jack Shepherd (31) a Charlotte Brownová první rande. Opilý Jack se chtěl před dívkou předvést a svézt ji na člunu po Temži. Podařilo se mu však plavidlo převrhnout a dívka při nehodě přišla o život. Jack po incidentu utekl do Gruzie. Nyní se policii vzdal, když zjistil, že po něm pátrají. Rodina zesnulé Charlotte se tak dost možná dočká spravedlnosti.

V prosinci 2015 pozval Jack Shepherd z města Exeter na rande Charlotte Brownovou, přestože v té době byl zasnoubený se svou současnou manželkou. V podnapilém stavu se chtěl před dívkou předvést, tak ji vzal na noční plavbu po Temži na svém člunu. Ten se ovšem převrátil a dívka následkem nehody zemřela. Začalo policejní vyšetřování, před nímž Jack uprchl přes Turecko do Gruzie.

Britská policie prostřednictvím Interpolu vyhlásila po Jackovi mezinárodní pátrání, kterého se chopili nejen policisté v Gruzii, ale také tamní televizní stanice. Deník Daily Mail nabídl odměnu v přepočtu 730 000 Kč za jeho dopadení.

Když se dozvěděl, že po něm pátrají, šel Shepherd sám sebe nahlásit na policejní stanici. Předtím však ještě udělal rozhovor pro gruzijskou televizní stanici Rustavi-2. „Ano, jmenuji se Jack Shepherd a nesu podíl na tragické nehodě, při níž tragicky zemřela dáma jménem Charlotte Brownová. Doufám, že pravda vyjde najevo, moje odvolání uspěje a všichni budou v klidu žít dál,“ sdělil médiím.

Charlottinu smrt nazývá tragickou nehodou a tvrdí, že se britský tisk snaží hodit vinu na něj, přestože prý u kormidla tehdy stála dívka. „Charlotte řídila loď, když se nám stala ta nehoda. Ale, bohužel, tento fakt již všichni zapomněli a média se o něm nezmiňují. Právě naopak. Napsali, že jsem řídil já,“ prohlašuje Jack.

„Není to pravda a soud to taky uznal. Akorát tisk psal, že za její smrt můžu já,“ dodal Shepherd. Není zatím jasné, zda by mohl dostat mimořádný trest za mřížemi za svůj útěk. Jeho právník Tariel Kupatadze řekl pro televizi Rustavi-2, že Jack věří v prokázání své neviny u soudu a že bude omilostněn.

Když se otec Charlotte Brownové dozvěděl o Jackově zatčení, přiznal, že se rozplakal. „Ano, rozplakalo mě to. Takové jsem pociťoval emoce. Je to neuvěřitelné, že z ničeho nic ho zadrželi. Čekali jsme na to tak dlouho,“ pověděl Graham Brown ve středu pro ITV News. „Cítím neskutečnou úlevu, že jej našli a že jsme už jen krůček od získání spravedlnosti za Charlotte.“

antismejd ( 28. ledna 2019 10:01 )

otřesnej anglickej hejkal....

petrw ( 28. ledna 2019 07:33 )

asi neumela plavat zavinila si to sama nemá lezt s neznamym chlapem na lod ..

syrucek ( 28. ledna 2019 02:55 )

Nevím co řeší. Vůdce malého plavidla je zodpovědný za všechny na člunu, bez ohledu na to kdo řídil. Neměl jí k tomu pouštět, pokud ovšem je to pravda.

tomik007 ( 28. ledna 2019 00:10 )

Vsechno je ted tak skrizeny, ze se v tom uz ani prase nevyzna

mislivec ( 27. ledna 2019 21:38 )

Ona neuměla plavat??? Kvůli tomu teď má jít chudák bručet?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud