Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C

Dělník omdlel ve fabrice na rakve: Šéfová ho odvezla do lesa a nechala ho tam umřít!

Ilustrační foto  (Autor: David Malík)
Autor: ČTK - 
24. června 2019
10:44

Ukrajinský dělník Vasyl Čornej omdlel při práci v polském podniku na výrobu rakví. Jeho polská šéfová, místo aby zavolala sanitku, ho odvezla do lesa a tam ho nechala. Ukrajinec zemřel, napsal dnes polský list Gazeta Wyborcza. Na Ukrajině po něm zůstala žena, tři malé děti a staří rodiče.

"Nebyl nemocný, neupadal do bezvědomí, neměl epilepsii," tvrdí manželka šestatřicetiletého Ukrajince Natalja. Do Polska přijel Vasyl Čornej před čtyřmi měsíci. Pracoval na stavbě, ale přivydělával si také v truhlářství ve vsi Jastrebsk Stary. Jeho tělo našel lesník ve 125 kilometrů vzdáleném lese. Měl na sobě ještě pracovní rukavice a košili pokrytou hoblinami.

Kolegové zemřelého policistům řekli, že Vasylovi se v práci udělalo špatně. Ve výrobní hale bylo horko a ve vzduchu se vznášely výpary barev a fermeží. Šéfka firmy, třiapadesátiletá Gražyna F., ale zakázala zavolat sanitku a pracovníkům nařídila, aby odešli domů.

Šéfka firmy podle vyšetřovatelů Ukrajince zaměstnávala načerno a bála se potíží, pokud by zavolala záchranku. Proto se rozhodla jej pohodit ve velmi vzdáleném lese.

"Nikdy jsme se s něčím takovým nesetkali," uvedli policisté, kteří Gražynu F. zadrželi. Prokurátor ji obvinil z neposkytnutí pomoci osobě v bezprostředním ohrožení života a z neúmyslného zabití. Hrozí jí pět let vězení.

Zadržen byl také jeden z ukrajinských pracovníků ve firmě, který se má zodpovídat z bránění vyšetřování. Věděl totiž, co se stalo s Vasylem, ale chystal se z Polska uprchnout. Na cestě domů jej zadrželi policisté.

"Je jisté, že v době, kdy Gražyna posílala pracovníky pryč z práce, muž ještě žil. Potřeboval pomoc, ale nedostal ji," uvedl jeden z policistů. První pitva zatím nezjistila příčinu smrti.

tomik007 ( 24. června 2019 17:29 )

Agrorakev s.r.o.

ActimeI ( 24. června 2019 16:56 )

ivoadler ( 24. června 2019 15:03 )

Je tu jeden drobný detail - byl to Ukrajinec. Byl jsem na besedě o Polsku. Prý nás Poláci mají ze všech národů nejradši. Nedivím se tomu. Jsme vychca nější než Poláci. A nevěříme v Boha!

Cigosks ( 24. června 2019 14:27 )

Odvézt do Ruska a nechat pracovat pro jeho rodinu.

verka1 ( 24. června 2019 13:56 )

To už pána mohla zaživa pohřbít-uložit do rakve. No ale ještě by přišla o rakev.
Pán asi měl infarkt a ta ženská to taky musela vědět, tušit. Měla pána odvést do nemocnice. Nikdo by se nedozvedel ze u ni pracoval na černo.
Takhle je to vražedkyně. Odhodit člověka do lesa a nechat zemřít

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud