Mafiánskou supervilu kmotra Mrázka nikdo nechce ani za polovic. Na „Fandu“ místní vzpomínají v dobrém

Autor: DH - 
31. 1. 2019
11:36

I po třinácti letech cítí Český Brod přítomnost nejslavnějšího mafiána devadesátých let – Františka Mrázka (†48). Ve středočeském městě na něj vzpomínají v dobrém, stále tu ve vile za miliony žije i jeho syn s manželkou a dvěma dětmi. Ti se dům už dlouho pokoušejí prodat, i přes velkou slevu se jim to však nedaří... 

Je to už třináct let, co český polosvět, nebo chcete-li podsvětí, přišel o svoji nejvýraznější postavu. František Mrázek (†48), vekslák a podnikatel, který dlouho úspěšně obíral české banky i samotný státní systém, byl před sídlem své firmy zastřelen nájemným vrahem. Muž, který proslul svým archivem plným kompromitujících materiálů na vlivné lidi, žil i s rodinou v luxusní vile na okraji středočeského města Český Brod, kde na něj i po letech vzpomínají, a to dokonce v dobrém. Když zemřel, byl to pro místní šok.

„Povídalo se: No, chudák Fanda,“ řekl televizi Nova jeden z místních obyvatel, kteří nájemnou vraždu z roku 2006 pamatují. „Ti, kteří ho znali osobně, ho samozřejmě litovali. Já jsem mu byla i na pohřbu. Byl to hodnej člověk,“ doplnila žena z Českého Brodu. „Když třeba to vidím v televizi, tak úplně zírám,“ dodala a potvrdila tím to, že František Mrázek na první pohled nepůsobil jako ostřílený mafián a nebezpečný člověk. Že měl nehorázné jmění, bylo zřejmé, i přesto ale údajně majetnicky nevystupoval.

„V začátcích tady nakupoval u Vietnamců pro děti hadry,“ svěřil se televizi další z obyvatel. Mrázek zde měl dobrou pověst, k čemuž dopomohl třeba i jeho stotisícový příspěvek na vybavení místní nemocnice. Mafián se navíc výrazně realizoval i ve zdejším fotbalovém klubu, kde ještě donedávna nastupoval i jeho syn Michal. Sponzoroval mnoho akcí, jak sportovních, tak i kulturních. Místní ale věděli, že něco není v pořádku, podle TV Nova je udivovalo například to, že všude chodil s početnou ochrankou.

Ve městě po Mrázkovi dokonce i něco zůstalo. Na pozemku o výměře více než 1,5 hektaru zde stojí jeho luxusní vila. V té žije jeho syn Michal s manželkou a dvěma dětmi. A k dispozici mají v třípodlažním domě i na dnešní dobu nevídané vybavení jako výtah, tenisové kurty, vnitřní bazén či jezírko s vodopádem. I přes tento fakt ale syn „krále podsvětí“ sídlo už delší dobu marně prodává. Cenil si ho nejprve na 80 až 100 milionů korun, dnes za něj ale chce „pouhých“ padesát milionů. Jeho matka a vdova po zavražděném Mrázkovi žije v menším domě v sousedství a pracuje v místním salonu krásy. Kdo ale zabil jejího muže, je zatím i po třinácti letech nejasné.

Verze, kdo nechal tehdejšího mafiánského „bosse“ zavraždit, se různí. Někteří lidé tvrdí, že Mrázek začal vadit českým politickým špičkám a zlikvidovaly ho české tajné služby. Ve hře je i možnost, že si jeho vraždu objednal jiný český mafián – Radovan Krejčíř, což se ale také nikdy nepotvrdilo. Některé zdroje mluví o tom, že ho kvůli osobním sporům nechal zabít jeho blízký spolupracovník Tomáš Pitr. Jednou z nejšílenějších variant pak je, že si smrt vlivného muže přál nynější premiér Andrej Babiš, o čemž se hojně začalo spekulovat po vydání knížky Jaroslava Kmenty – Boss Babiš.

 

bullshit ( 25. června 2019 15:48 )

Nyní je tahačem za provázky bývalý komunista a příslušník stb...

goral ( 25. června 2019 13:46 )

Tak jeho potomek chce vilu prodat a sám se přestěhovat do paneláku?

pavel11 ( 1. února 2019 12:21 )

ODS TOP KDU CSSD vytvořili mafii,Mrázka,Pitra,Krejčího,Klause,Topolánka,Bema Ratha,Grose,Nováka,Řebíčka,Drobila,Kalouska,Pospišila atd organizovaný zločin který zasáhl a zasahuje všechny patra politiky,soudce,státní zástupce,policii vše je propojeno proti Babišovi Zemanovi.Přečtěte si výpověd elitního policisty Šlechtova protikorupční policie, proto byli rozprášeni mafie,kmotři stále tahají za provazy zla,korupce,intrik.

tomik007 ( 31. ledna 2019 23:34 )

Když sliboval Fiala že chce ODS očistit, tak musel byt v komatu...

sendresak ( 31. ledna 2019 21:40 )

Když sliboval Fiala že chce ODS očistit, tak asi myslel na ten lakýrníkův archiv.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud