Z taxikáře zabijákem! Kdo je muž, který se přiznal k vraždě Kuciaka (†27)?

12. 4. 2019
11:36

Policie ho měla za řidiče, který přivezl skutečného vraha do obce Veľká Mača, kde došlo k dvojnásobné vraždě investigativního žurnalisty Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27). Nyní to vypadá, že to bylo přesně naopak. K zavraždění Kuciaka a jeho nastávající se přiznal bývalý voják Miroslav Marček. O koho vlastně jde?

Slovenská policie dosud považovala za kata dvou zamilovaných Tomáše Sz. Jde o bývalého policejního vyšetřovatele a Marčekova bratrance. Oba muži již byli v minulosti v hledáčku strážců zákona, protože se měli v roce 2016 podílet na vraždě podnikatele Petra Molnára.

Marček byl chudý

Po návratu z armády dělal Marček podle webu sme.sk taxikáře. Své klienty vozil pravidelně na letiště. Měl hluboko do kapsy, takže žil skromným životem, prohlásila v minulosti jeho přítelkyně Martina pro Hospodářské noviny. Pracoval i se svým bratrancem.

S Tomášem Sz. dělal ochranku na lodích. Zaměstnání vystřídal opravdu hodně, vyzkoušel si i roli prodavače v obchodu s výživovými doplňky. Nakonec ale skončil v kriminálních a mafiánských kruzích. Zřejmě to byl jeho osud. Dobře však nedopadl.

Přiznání po pětihodinovém výslechu

Marček se podle TV Joj přiznal po pětihodinovém výslechu v Nitře. Policisté ho pak převezli do obce Veľká Mača a Sládkovičova kvůli dalšímu vyšetřování. Denník N označil údajné Marčekovo přiznání za "překvapivý okamžik" v celém případu.

Vrahův řidič tvrdí, že vrahem je on," poznamenal deník na svém webu. Z vraždy Kuciaka a Kušnírové bylo obviněno celkem pět lidí: Marček, Tomáš Sz., Alena Zs. coby druhotná objednavatelka zločinu a Zoltán A. coby zprostředkovatel.

Vraždu si měl objednat Kočner

Z objednání vraždy novináře je obviněn podnikatel Marián Kočner. Ten neustále vinu popírá. Kuciak a Kušnírová byli chladnokrevně zavražděni v únoru 2018 ve svém domově. Případ otřásl Slovenskem, premiér Robert Fico pak odešel ze svého postu, zůstal však předsedou vládní strany.

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud