Při požáru azylového domu v Dalově zemřelo dítě! Způsobila ho nejspíš dětská hra s ohněm

Aktualizováno -
22. 2. 2019
12:20
22. 2. 2019
09:00

Příčinou čtvrtečního požáru azylového domu pro matky či otce s dětmi v Dalově na Olomoucku, při kterém zemřelo jedno dítě a další člověk se zranil, byla zřejmě dětská hra s ohněm. Požár způsobil škodu za zhruba čtyři miliony korun. Hasiči z hořícího domu s devíti byty ve čtvrtek odpoledne evakuovali 20 lidí. Všem evakuovaným klientům azylového domu v Dalově už bylo zajištěno náhradní ubytování.

„Při tragickém požáru v Dalově zemřela jedna osoba a bohužel se jednalo o nezletilé dítě," řekla ČTK policejní mluvčí Irena Urbánková. Uvedla, že vyšetřovatelé hasičů a policie dopoledne důkladně prohlédnou místo požáru a poté bude oficiálně oznámena příčina požáru. Z denního hlášení Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR vyplývá, že příčinou požáru byla zřejmě dětská hra s ohněm a materiální škoda je čtyři miliony korun.

Požár azylového domu v Dalově byl nahlášen ve čtvrtek 21. 2. krátce po 15:00. Na místě zasahovalo sedm hasičských jednotek, kterým se podařilo oheň zlikvidovat vpodvečer.

Hasiči po příjezdu zjistili, že požár zasáhl střechu a podkrovní prostor domu. „Celý objekt byl však zakouřen. Při provedeném průzkumu hasiči uvnitř objektu objevili jednu osobu bez známek života, další osoba byla při požáru zraněna," řekla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Deset evakuovaných lidí bylo už ve čtvrtek odpoledne umístěno do podobných zařízení v okolí, pro zbylých deset bylo zřízeno provizorní ubytování ve sportovní hale ve Šternberku. Hasiči jim ve čtvrtek ze svého skladu přivezli lehátka, přikrývky a další základní potřeby. Na místo dorazil i psycholog a pracovníci charity.

Nyní je už náhradní ubytování zajištěno pro všechny evakuované klienty. "Po tragické události v Dalově zajistilo město pro evakuované klienty ubytování v azylových domech v Olomouci, Přerově a Kroměříži, kde jim bylo nabídnuto vybavení a zařízení v obdobném rozsahu jako v Dalově," řekla dnes ČTK mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.

Ve spolupráci se zaměstnanci sociálně právní ochrany, šternberskou charitou, úřadem práce a dalšími zaměstnanci města se podle Černocké podařilo zajistit základní vybavení a oděvy všem evakuovaným.

"Vzhledem k tomu, že jsou nyní klienti umístěni ze Šternberka do jiných zařízení, mají s sebou potřebné věci a další jim budou poskytnuty v místě nového ubytování, není nutné organizovat sbírku ošacení, hygienických potřeb či hraček," dodala mluvčí radnice.

panda82 ( 22. února 2019 15:06 )

a to je nikdo neměl čas hlídat, muselo nějakou dobu trvat, než oheň dosáhl takových roměrů

kusinda1 ( 22. února 2019 09:46 )

Příště stany, ničeho si neváží.

antismejd ( 22. února 2019 09:31 )

azylový dům pro TAKZVANÉ matky... tudíž dobrá zpráva....

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud