Vraždí se i o Vánocích: Chlapce umučili za čarodějnictví, těhotnou ženu zabil manžel kvůli milence

 • Autor: dce - 
  25. 12. 2019
  05:30

  Zoufalí lidé dělají zoufalé činy. O Vánocích to platí snad dvojnásob. Svátky ve většině lidí vyvolávají touhu pomáhat nebo alespoň dělat radost svým bližním. U těch na pokraji krize ale vyvolávají přesně opačné pocity. Mezi vánočními vrahy ze světa jsou zoufalci, kteří potřebovali peníze na dárky, ale i sérioví zabijáci či neznámý pachatel, který má na svědomí dětskou Miss USA.

 • 1.2018 - Pokus o vraždu hřebíkovací pistolí

  Bizarní pokus o vraždu řešili policisté v australském Sydney loni na Štědrý večer. 20letý muž se zde během vánoční večeře pohádal se svou macechou (50). Konflikt vyeskaloval ve chvíli, kdy mladík vytáhl hřebíkovací pistoli a ženu zasáhl do hlavy třemi hřebíky. Žena skončila v kritickém stavu v nemocnici, útok nevlastního syna ale nakonec přežila. Útočník z místa utekl, policie ho později zadržela a obvinila z pokusu o vraždu.

  Mladík chtěl zabít nevlastní matku hřebíkovací pistolí přímo u štědrovečerní večeřeMladík chtěl zabít nevlastní matku hřebíkovací pistolí přímo u štědrovečerní večeře | Facebook

 • 2.2015 - Manželku uškrtil, rozřezal a hodil do jezera, pak se v něm sám utopil

  Nález dvou těl v Traunském jezeře u rakouského Gmundenu šokoval začátkem roku 2016 místní obyvatele. Žena ve věku zhruba 70 let byla podle vyjádření policie pravděpodobně uškrcena. "Její tělo pak bylo rozřezáno a ve dvou kufrech vhozeno do jezera," uvedla státní zástupkyně Birgit Ahamerová.

  Muž, jehož tělo našli policejní potápěči o den později v jezeře, utonul. Známky zápasu se na jeho těle nenašly. Na obou rukách měl připevněné tašky s kameny. Blízko něj se našel také betonový blok, v němž byla zalita hlava zabité ženy.

  Rakouští vyšetřovatelé mezitím oznámili, že mrtvý manželský pár pochází z okolí Frankfurtu nad Mohanem. Vražda a následná sebevražda se odehrála někdy mezi Vánocemi a silvestrem.

  Ilustrační fotoIlustrační foto | David Malík

 • 3.2010 - Chlapce umučili k smrti kvůli obvinění z čarodějnictví

  Patnáctiletého chlapce původem z Paříže umučila o Vánocích roku 2010 v Londýně jeho sestra společně se svým druhem, u nichž byl na prázdninách. Podle obžaloby ho obvinili z čarodějnictví, kterým údajně uhranul jejich tříleté dítě.

  Zavražděný Kristy Bamu byl na návštěvě u svých bratrů a sester, když ho švagr obvinil ze špatného vlivu na jeho tříletého syna. Se svou družkou, Kristyho sestrou, jej pak dlouho bili, odmítali mu dát napít a najíst. V trýznění podle dnešního prohlášení obžaloby pokračovali do té míry, že už je Kristy sám prosil o milosrdnou smrt. Švagr jej zesláblého ponořil do vany plné vody, kde se chlapec nakonec utopil. Sestra mrtvého vyšetřovatelům tvrdila, že šlo o náhodu, ale patologové napočítali na jeho těle stovku podlitin a ran z neustálého bití, kterému byl vystaven.

  Kristyho starší sestra se bratra bála, prý to byl čaroděj. Rázně proto zakročil její přítel. A Kristyho brutálně umučil!Kristyho starší sestra se bratra bála, prý to byl čaroděj. Rázně proto zakročil její přítel. A Kristyho brutálně umučil! | Archiv Blesku, Facebook

 • 4.2007 - Kvůli výtce brutálně zbili bývalého ředitele školy

  Dvojice mladíků z imigrantských rodin 20. prosince 2007 zmlátila v Mnichově šestasedmdesátiletého penzistu, povalili ho na zem a ze všech sil jej kopali do hlavy. Bývalý ředitel školy je přitom jen upozornil na zákaz kouření v metru. Důchodce, jenž utrpěl trojnásobnou zlomeninu lebky a krvácel do mozku, byl v ohrožení života.

  Brutální čin zaznamenala průmyslová kamera a po odvysílání záběrů v televizi otřásl celým Německem. Zemský soud oba obžalované shledal vinnými z pokusu o vraždu. Jedenadvacetiletý etnický Turek Serkan Aksu stráví za mřížemi 12 let, jeho kumpán, osmnáctiletý Řek Spyridon Lukas, si má odpykat 8,5 roku.

  Ilustrační fotoIlustrační foto | Foto: David Malík, archiv Blesku

 • 5.2002 - Zabil nepohodlnou manželku v 8. měsíci těhotenství

  Třiačtyřicetiletý obchodník z Kalifornie Scott Peterson nahlásil zmizení své těhotné manželky Laci (†27) na Vánoce 2002. Po čtyřech měsících vyplavalo Laciino tělo na břeh sanfranciské zátoky nedaleko místa, kde Peterson v den zmizení podle své výpovědi rybařil. Týden po nálezu oběti byl obviněn z dvojnásobné vraždy. Petersonovi značně přitížilo, že poté uprchl do Mexika. Později byl ale odhalen a vydán do Spojených států. Podle amerického tisku manželku zavraždil, aby si mohl užívat mládeneckého života.

  Před soudem svědčila i Petersonova milenka, která uvedla, že jejich poměr začal několik týdnů před tím, než Laci Petersonová zmizela. Svědkyně spolupracovala s policií a souhlasila s nahráváním telefonátů s obžalovaným, které pak posloužily jako důkaz proti němu. Peterson byl odsouzen k trestu smrti. Na výkon ovšem stále čeká, neboť podal odvolání a případ ještě nebyl přezkoumán.

  Scott Peterson zavraždil svou těhotnou ženu.Scott Peterson zavraždil svou těhotnou ženu. | Profimedia

 • 6.1999 - Zoufalec ubodal neznámou ženu kvůli penězům na dárky

  Steven Ray Thacker (†42) dva dny před Vánoci 1999 ubodal k smrti Laci Dawn Hillovou (†25). Navštívil ji v jejím domě v oklahomském městě Bixby pod záminkou, že odpovídá na její inzerát. Thacker podle policie řekl, že potřeboval peníze na koupi vánočních dárků pro svou ženu a dvě děti.

  Thacker po usvědčení řekl úřadům o svých dvou dalších vraždách v okolních státech. V Aldrichi ve státě Missouri ubodal k smrti Forresta Reeda Boyda (†24), jemuž se vloupal do domu. Později zabil Raye Pattersona (†52) v Dyersburgu ve státě Tennessee. Thacker byl odsouzen za všechny tři vraždy k trestu smrti. Zemřel v roce 2013.

  Steven Ray Thacker ubodal kvůli penězům na dárky neznámou ženu.Steven Ray Thacker ubodal kvůli penězům na dárky neznámou ženu. | Internet

 • 7.1998 - Vraždil při cestování po Státech, odsoudili ho za ubití doktorky

  Rafael Resendez-Ramirez přezdívaný „Železniční vrah“ figuroval v roce 1999 na seznamu deseti nejhledanějších zločinců USA jako číslo jedna. Byl podezřelý ze série vražd, kterých se měl dopustit, když cestoval na nákladních vlacích.

  Resendez-Ramirez vraždil pravděpodobně osmkrát; odsouzen byl nakonec za vraždu lékařky Claudie Bentonové, kterou napadl a ubil k smrti v jejím vlastním domě krátce před Vánocemi roku 1998. Jeho obhájci na počátku soudního procesu připustili, že Resendez-Ramirez spáchal v amerických státech Texas, Kentucky a Illinois několik dalších vražd, požádali však porotu, aby vynesla rozsudek „nevinen“, protože pachatel trpí duševní chorobou. Soud však jejich žádosti nevyhověl. Resendez-Ramirez byl popraven v roce 2006.

  Rafael Resendez-Ramirez přezdívaný "Železniční vrah"Rafael Resendez-Ramirez přezdívaný "Železniční vrah" | Profimedia

 • 8.1996 - Dětskou miss kdosi znásilnil a ušktil, vrah nebyl nikdy dopaden

  Záhadná vražda americké dětské královny krásy JonBenet Ramseyové nebyl dodnes vyřešena. Ramseyová byla nalezena 26. prosince 1996 uškrcená v domě svých rodičů v Boulderu; měla rozbitou lebku a její tělo neslo známky sexuálního zneužití.

  V případu bylo mnoho podezřelých, mimo jiné i John Mark Karr, učitel z místní základní školy. Ten po zadržení v Thajsku v polovině srpna 2006 v rozhovoru s novináři přiznal, že byl s JonBenet sám v době, kdy zemřela. Údajně holčičku sexuálně napadl a neúmyslně přitom zabil. I když Karr přijal za smrt holčičky odpovědnost, důkazů spojujících ho s činem bylo jen málo, nakonec byl propuštěn.

  Případ malé Miss je jednou z nejznámějších nevyřešených vražd v USA. Jistou dobu byli ze zločinu podezíráni i JonBenetini rodiče a její starší bratr, obviněni však nikdy nebyli.

  Vražda JonBenet Ramsey nebyla nikdy vyřešena.Vražda JonBenet Ramsey nebyla nikdy vyřešena. | Profimedia

ANO_nam_bude_lip ( 25. prosince 2019 10:32 )

V té hnusné Americe dávají za vraždy trest smrti. Naštěstí u nás nad námi, zloději a vrahy, drží náš soudruh prezident ochrannou ruku. Jako třeba případ Kajínek.

frantacizek ( 25. prosince 2019 08:07 )

vy jste vážně ĎABELSKE medium. Tohle neustále servírovat o svátcích..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud