První oběť taxivraha byl Petr S. (†42). Odstavené auto a uvnitř tělo kladenského taxikáře našel náhodný kolemjdoucí 1. února 2014. Kvůli hrůznému nálezu přivolal policisty do Lužické ulice na Vinohradech. Tím započal jeden z nejtemnějších případů české kriminalistiky.

Dne 11. dubna 2014 byla policie přivolána k nálezu dvou těl na silnici nedaleko Uhříněvsi. Původně informace hovořily o tom, že se jedná o staršího muže a možná dítě, které asi srazilo auto. Oba se však stali oběťmi taxivraha.

Video
délka: 00:57.92

Na pohřbu taxikáře Daniela C. vřely emoce Tomáš Polák, Karel Dlabač

Taxivrah těla pohodil u silnice

Mladší z mrtvých taxikářů Daniel C. byl totiž velmi drobné postavy. Záhy se ale ukázalo, že se jedná o dva pražské taxikáře, které sem jejich vrah přijel popravit, a těla jen tak pohodil u silnice.

Policie zahájila vyšetřování a 18. dubna 2014 potvrdila spekulace médií, že vraždy Daniela C. a Milana P. souvisí s únorovou vraždou Petra S. V ulicích Prahy opět zabíjel taxivrah.

Policie zveřejnila časovou osu osudné noci, kdy k vraždám došlo. A šokovala podezřením, že taxivrah mezi oběma popravami nabíral do vozu popraveného Milana P. nic netušící cestující.

„Detektivové žádají občany o svědectví v případě, že si někdo zastavil tento vůz taxi v časovém rozmezí od 23:30 hodin do 00:55 hodin a nechal se řidičem odvézt,“ uvedla tehdy mluvčí při pátrání po taxivrahovi.

Odměna 100 tisíc za dopadení taxivraha

Dne 3. července 2014 detektivové zveřejnili identikit muže, který mohl být buď důležitým svědkem nebo přímo taxivrahem. Tajemný dárce navíc nabídl odměnu 100 tisíc korun za informaci vedoucí k dopadení sériového zabijáka.

Poté se kriminalisté z 1. oddělení na dlouho dobu odmlčeli a intenzivně pátrali. Policisté 4. listopadu 2015 zveřejnili informaci, že taxivraha mají. Jakékoli další informace však kvůli probíhajícímu vyšetřování odmítli poskytnout.

Řáděním taxivraha v Praze se inspiroval režisér Dan Pánek a natočil snímek nazvaný Taxi 121 (2016). Ve filmu se objevili například Filip Tomsa, Lenka Zahradnická či Roman Vojtek.

Video
délka: 03:35

Ten, co ti tohle udělal, skončí v pekle: Bratranec oběti taxivraha složil smutnou píseň YouTube

VŠE O PŘÍPADU TAXIVRAHA ČTĚTE ZDE

Fotogalerie
34 fotografií