Šéf 1. oddělení Mareš: Poprvé promluvil o taxivrahovi

Autor: Richard Veselý - 
13. 1. 2016
05:00

Sériového zabijáka taxikářů sice dopadli, sám jeho případ je ale stále obestřen tajemstvím. Šéf pražské „mordparty“ Josef Mareš, který je současně také scénáristou úspěšného seriálu Případy 1. oddělení, nyní o jednom z nejtajemnějších případů české kriminalistiky poprvé promluvil.

Policie vraha taxikářů Petra S., Daniela C. a Milana P. loni v listopadu dopadla po skoro dvouletém pátrání. Veřejnosti a dokonce ani vystrašeným pražským „dročkařům“ ale o případu detektivové odmítli cokoliv říct. První informace o taxivrahovi zazněla od kriminalistů až v pondělí.

„Bude to dlouhá cesta, než by se mohlo k případu taxivraha něco zveřejnit. Mohu říct pouze to, co zveřejnilo státní zastupitelství. Že byla obviněna konkrétní osoba ze tří vražd a že je stíhána,“ uvedl v rozhovoru pro Radiožurnál šéf 1. oddělení pražské kriminálky Josef Mareš. Právě jeho útvar, přezdívaný „mordparta“, se zabývá výlučně vraždami, které se staly na území metropole.

Mareš také popsal, jak se při vyšetřování v podobných případech postupuje. „Probíhá ohledání místa činu, kolegové z operativy shánějí a vyslýchají svědky a pátrají po horké stopě, vyšetřovatel je v kontaktu se státním zastupitelem a projednává s ním právní postup. Pak záleží na znalcích, jak nám zpracují stopy a jak z nich můžeme těžit,“ vysvětlil Mareš.

Šéf „mordparty“ promluvil i o případech, které se pražské policii nikdy vyřešit nepodařilo, takzvaných pomníčcích. „Neznám kriminalistu z 90. let, který by neměl pomníček. Nejvíce mě asi trápí vražda v Radotíně a hned na to zavražděná žena v Praze 7 – a dodnes to máme neobjasněné, bohužel...,“ řekl Mareš.

Jouhele ( 13. ledna 2016 13:56 )

Mareš podle pohledu bude dobrý v posteli. To bude dobrý kanec.

Jouhele ( 13. ledna 2016 13:51 )

Ne to je spisovná irština, troubo! Tomu rozumí každý, který umí jen pár slov anglicky, nemusí umět irsky, chce to jen trochu fantazie, věta je nedokončena, domysli si co tím chtěla říct. To přeci nemůže být tak těžké! Když cizinec prži letatlo do Praque and hotel potržebovat, for osum člověka...tak mu taky rozumíš a nepošleš ho do ZOO. Nechápu, že lidi co nemaj fantazii dělaj povyky pro prd a vzdušnou bublinu. Není podstatné perfektně ovládat cizí jazyk, ale domluvit se po celém světě. Já Ganzanii rozumím!

mr.remy ( 13. ledna 2016 13:36 )

Marně se snažím přijít na to, co má ta věta znamenat. To má být anglicky?

Jouhele ( 13. ledna 2016 12:13 )

Pak bude nejlepší se informovat než příště napíšete opět naprostou hloupost. I vy byste přiznala vraždu, když by vás 4-7 dní od rána do noci vyslýchali a vy byla psychicky i fyzicky na dně. Pak si dotyčný přeje pouze klid od celého vyslýchání a doufá, že se to potom vysvětlí. Vysvětlení pak ale přichází v necelém procentu případů, ostatní nevinní sedí tak dlouho než se zcela náhodou najde pravý viník, díky tomu, že spáchá další trestný čin, v nejhorším trest odsedí.

juuuhele ( 13. ledna 2016 12:01 )

Balika mlč raději. Já nepláču nad Kramným, ale nad justicí ČR. Holka mlč, když ani nechápeš to nejjednodušší. Prostě mlč!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud