Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Zataženo, déšť 16°C

Vrah ukryl těla dívek na skládce u Valašských Klobouk: Dopadli ho druhý den. Případ inspiroval film Smrt stopařek

Autor: dce, ČTK - 
9. února 2019
05:25

V časných ranních hodinách před 39 lety 9. února 1979 byl v bratislavské věznici popraven Miroslav Somora – muž, který inspiroval tvůrce známé socialistické detektivky Smrt stopařek. Somora, který se živil jako řidič nákladního auta, přitom nebyl ani před dvojnásobnou vraždou spáchanou v srpnu 1976 žádné neviňátko. Měl za sebou několik trestů za loupežná přepadení, krádeže a znásilnění, dokonce se mu podařilo utéct z věznice i léčebny.

Dvě hodiny po půlnoci 8. srpna 1976 požádaly Miroslava Somoru, 11 let ženatého otce dvou dětí, před nádražím v Trenčíně o svezení dvě dvacetileté dívky – Viera Kuklská a Tatiana Gangurová. Měly namířeno do Tater, kde chtěly strávit dovolenou. Do auta k němu ale nastupovat neměly… nevěděly, že Somora je na útěku z psychiatrické léčebny a den předtím znásilnil jinou stopařku, která mu také důvěřovala.

Když za Trenčianskou Teplou ženy usnuly, Somora vytáhl zpod sedadla masivní klíč na kola a začal s ním dívky mlátit. Poté, co po úderech do hlavy upadly do bezvědomí, vzal nůž a obě ubodal. Do žen bodal takovou silou, že nůž dokonce zlomil. Jednu z nich pak ještě znásilnil. Mrtvá těla potom odvezl na 30 kilometrů vzdálenou skládku u Valašských Klobouk, kde je zahrabal.

Díky pozornému muži, kterému přišlo divné, jak Somorův nákladní vůz Roman u skládky parkuje, byly ale mrtvoly hned odhaleny a vraha policisté dopadli o dva dny později. Somora v tu chvíli zrovna chtěl smýt z kabiny řidiče krev.

Policii při výslechu šokoval jeho ledový klid. „Ani moc nekřičely. Brzy zůstaly bezvládně ležet. Jedna na sedadle, druhá pod ním. Potom jsem vzal nůž, dlouhý asi 30 cm a začal obě ležící dívky bodat. Kam a kolikrát jsem bodl, si už nepamatuji,“ popsal.

V roce 1979 natočil podle této hrůzné události režisér Jindřich Polák svůj celovečerní snímek Smrt stopařek. Psychopatického vraha trpícího nezvladatelnou agresivitou vůči ženám ztvárnil „neokoukaný“ polský herec Marek Perepeczko a stopařky si zahrály Dagmar Patrasová a Jana Nagyová.

jasnovidec01 ( 9. února 2019 21:13 )

myslíš jako tenhle článek ???http://www.priatelom.szm.com/muzeum_zlocinu.htm#roz%C5%99ezal jako by nestačily ty dnešní vraždy hnus

11557 ( 9. února 2019 16:02 )

Som v šoku z tých fotiek, bolo to nutne zverejnovať len preto, že vrah má výročie. Rodina ktorej ste skomolili priezvisko po cely život sa z toho nespamätala.

naidka ( 9. února 2019 15:17 )

Tyto fotky jsou volně dostupné na netu. Bleskáči zkopírovali následující článek, který se dá na Google najít za půl minuty: https://kriminalistika.eu/muzeumzla/somora/somora.html

walachian ( 9. února 2019 15:03 )

Jsem z Valašských Klobouk a dobře si na to pamatuji. Jsem v šoku z toho, co tu vidím. To se může takto zveřejňovat?!?

bledulka ( 9. února 2019 14:57 )

Mimochodem, jak se podobné fotky můžou dostat na veřejnost? Za to by měl být někdo trestně stíhán, ne?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud