Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C

Kalousek v Blesku: Získal jsem novou naději. Babiš nemá šanci na sestavení vlády, míní exministr

Aktualizováno -
9. října 2021
21:05
Autor: tsv - 
9. října 2021
20:30

Pozvání do studia Blesku přijal šéfredaktor Reflexu Marek Stoniš a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Ani jeden z nich výhru koalice Spolu ve sněmovních volbách nečekal, považují ji ale za velmi pozitivní.

Array

Exministr Kalousek projevil radost zejména z naprosté většiny křesel, které dohromady získaly koalice Spolu a PirSTAN. „107 je síla, která si postaví vládu, která rozhodne o všem. Vláda vychází z voleb do Poslanecké sněmovny, ne podle toho, jak se vyspal pan prezident. Já jsem získal novou naději, že v téhle zemi bude demokracie a že v téhle zemi bude právní stát,“ řekl ve studiu Blesku.

Kalousek: Z ANO nebude nikdo zvolen ani správcem parlamentních toalet

Ani Marek Stoniš, ani exministr Kalousek v blízké budoucnosti nečeká přiznání porážky ze samotných úst premiéra Andreje Babiše.

„Andrej Babiš neumí uznat porážku, bude tvrdit, že má nejvíc mandátů, že chce být premiérem, že chce se všemi jednat, ale já pevně doufám, že převezmou iniciativu vítězné koalice. Já bych si přál, aby zítra, nejpozději v pondělí ráno, dokázaly předstoupit před národ a prezidenta, i před pana nynějšího premiéra a řekly: My máme většinu,, tohle je náš premiér, a vy, pane premiére, kdybyste si chtěl vzít pověření, tak nebudete mít nikdy důvěru Poslanecké sněmovny, a na ustavující schůzi sněmovny nebude nikdo z ANO zvolen ani správcem parlamentních toalet,“ řekl Kalousek.

Video  Miroslav Kalousek a Marek Stoniš o výsledcích voleb.  - Redakce Blesk
Video se připravuje ...

„ A vy, pane prezidente, pokud nebudete respektovat většinu Poslanecké sněmovny, tak většina Poslanecké sněmovny s většinou v Senátu udělá všechno pro to, abyste tím prezidentem nebyl. Tihle dva pánové nerozumí ničemu jinému než síle, a když těch pět demokratických stran bude vystupovat dostatečně sebevědomě, energicky a převezmou tu iniciativu, tak to nemůžou prohrát,“ doplnil Kalousek.

Video  Příjezd Andreje Babiše do štábu ANO  - Blesk
Video se připravuje ...

oltec ( 10. října 2021 04:32 )

křesťanský farizej Kalousek plný nenávisti se raduje a co z toho vzejde doplatí na to zase jen poctiví lidé kteří na ně dělají aby brali nezasloužené peníze okrádal důchodce je to jen ubožak který se upije

arne100 ( 10. října 2021 03:11 )

Kalousek a Soukup z Barandova.Ty dva trvalo to dlouho ale nakonec se sešli.Sláva jim.

rodrigos ( 10. října 2021 01:27 )

Jednou dostal tady Hnůj všech hnojů Mirek veřejnou facku.A to je to.Měli ho v Praze více řezat. Nicméně pokud takový zmetek vezme do úst prezidenta - tak to už je moc.Narostly mu svaly. Místní TV odpad TV PRIMA jej pozvala do vysílání. K němu dalšího křupana nějakého Topolánka.Tahle TV partička po totálním krachu gigantických zpráv už kope z posledního.Dříve byla největší špínou NOVA.Jasně že štafetu žumpy přebírá TV PRIMA:

Alexandr Dadu ( 9. října 2021 22:53 )

Koblihari končíme!Finíto!!😁😁

Alexandr Dadu ( 9. října 2021 22:51 )

Pan Kalousek má zas a opět plnou pravdu Čím dřív zmizí agent Bureš tím líp.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa