Sobota 19. června 2021
Svátek slaví Leoš, zítra Květa
Polojasno 32°C

Kalousek po pivu v hospodě, kde dostal flastr: Feri už nemá výsady, oběti násilí lituju

Autor: Jakub Veinlich - 
2. června 2021
05:15

Bývalý šéf TOP 09 Miroslav Kalousek se vrátil do hospody, kde si během covidového lockdownu dával i přes zákaz pivo. Zaplatil za to pokutu. Restaurace na pražských Vinohradech patří mezi jeho oblíbené hned z několika důvodů. Blesk Zprávám řekl, že mu tu dokonce vyvářeli dietu po náhlé operaci střeva. Bývalý dlouholetý poslanec v úterý vyrazil také pro druhou vakcínu proti covidu-19, vyjádřil se k aféře Dominika Feriho i k hlasování o nedůvěře vládě.

„Dneska ani kapku, dneska jdu na druhé pigáro,“ hlásal Miroslav Kalousek v úterý odpoledne, kdy si odpustil jak pivo, tak i něco tvrdšího. Důvod? Chystal se do Ústřední vojenské nemocnice na druhé očkování proti koronaviru. „První jsem dostal 24. dubna a naprosto bez potíží,“ dodal pro Blesk Zprávy.

Ještě před tím se ale v pondělí přišel opět podívat do restaurace na pražských Vinohradech, kde byl ještě coby poslanec „na tajňáka,“ na pivu. Právě v pondělí byl první den, kdy vláda povolila nečekaně restaurace kvůli rozsudku Nejvyššího správního soudu otevřít.

„Majitel té restaurace je můj přítel. Včera konečně mohl mít otevřeno, tak jsem tam přišel na oběd, pozdravil jsem se s ním, vyfotili jsme se, že už zase může být plný provoz,“ popsal Kalousek radost, ze znovuotevření vnitřních prostor všech restauračních provozoven.

Vloni začátkem listopadu přitom Kalouska v té samé restauraci načapali reportéři Radiožurnálu, jak si tu dává „zakázané“ pivo. Kalousek se hájil tím, že využil jen času, než mu místní kuchař připraví oběd. Hospoda měla mít otevřené přitom jen výdejní okénko. Bývalý ministr financí za to slíznul pokutu tři tisíce korun. Platil ale jen on, podnik se flastru vyhnul.

„Tenkrát nebylo možné pokutovat právnické osoby, a kdyby jo, tak by to nebylo fér, byla to moje chyba, ne jejich,“ bere vinu jen na sebe.

Dieta z restaurace, kde dostal pokutu

K restauraci má Kalousek – v tuto dobu už v politickém důchodu – vztah nejen kvůli jeho majiteli, ale také kvůli kuchaři, který mu svého času vařil takříkajíc na zakázku.

„Když jsem byl po operaci střev, což nebyla jednoduchá věc, tak jsem měl tři měsíce celkem silnou dietu a tak jsem se vždy s kuchařem domluvil, co jsem mohl sníst a on mi to udělal, aniž by to bylo třeba na jídelním lístku,“ přidal další z důvodů, proč tenhle lokál nedaleko svého pražského bydliště tak oblíbil. „Vařil jednoduché věci typu kuřecí prsíčka s bramborem. Hodně ryby napřírodno,“ přidal také výběr jídel, které mu byl kuchař schopný připravit.

Na svém facebookovém profilu také bývalý politik popřál všem majitelům restaurací, aby se co nejdříve z covidových restrikcí vzpamatovali. „Držím jim palce, ať se vzpamatují. Držím je vám všem, privátním hospodským, za vaši statečnost,“ napsal Kalousek na sociální síť.

Plavání a rotoped

Letos v květnu Miroslav Kalousek podstoupil už několikátou operaci kolene. „Koleno dostalo už podruhé druhý výbrus a pevně věřím, že to dopadlo dobře,“ popsal důvody operace před pár týdny pro Blesk Zprávy.

Video Kalousek v 7 pádech: Jak žije po odchodu z Poslanecké sněmovny, a poví i o výhrůžkách oběšením - FTV Prima

Dodnes chodí o francouzských holích. „Cvičím, mám nařízené berle do 23. června, jezdím na rotopedu, teď zaplať pánbůh otevřely bazény, tak budu denně chodit ve vodě – to je nejlepší rehabilitace na koleno,“ řekl ke své rekonvalescenci.

Feri je politicky uzavřená věc

V roce 2009 spolu s Karlem Schwarzenbergrem založil Miroslav Kalousek TOP 09.Oba se také postupně stáhli z politiky. Kalousek rezignoval předčasně letos v lednu. Sněmovnu opustil po 22 letech. Schwarzenberg už nehodlá letos na podzim kandidovat. Především mladé voliče měl proto straně nalákat Dominik Feri. V minulých dnech ale Deník N a web Alarm zveřejnily výpovědi žen, které měl Feri údajně nutit i přes jejich výslovný nesouhlas k sexu. Politik proto skončil jako poslanec, zrušil členství v TOP 09 a nebude v říjnu ani kandidovat do Sněmovny.

„Politicky je to uzavřená věc. Obecně mohu říct, že je mi líto jakékoliv oběti násilí, pokud k tomu došlo. Teď už Dominik Feri není politik ani člen TOP 09, je už jen řadový občan bez výsad, bez imunity, má právo na presumpci neviny a také spravedlivý proces, jako kdokoliv jiný na světě,“ okomentoval kauzu okolo Feriho pro Blesk Zprávy Kalousek.

Jestli to může mít také vliv na volební výsledek koalice SPOLU, kterou tvoří právě TOP 09, ODS a KDU-ČSL ale nechtěl odhadovat.  

„Jestli to TOP 09 ublíží, o tom rozhodnou voliči. Ale v porovnání s tím, jak se chová trestně stíhaný premiér a jiní politici, kteří měli velmi vážné problémy, tak z hlediska politického kroku, tedy okamžitého vzdání se mandátu, to bylo vyřešeno předpisově a tak jak by v kulturních demokraciích mělo být,“ čte situaci bývalý politický matador, podle kterého by měl být odsouzený každý, kdo se sexuálního násilí dopustil, ať je to kdokoliv.

O nedůvěře vládě 

I když už Kalousek není aktivní politik, dění nejen ve Sněmovně, ale i ve vládě a ve společnosti komentuje. A to nejen ve dvou pořadech, ale především na sociálních sítích. To. že nebude ve čtvrtek u hlasování o nedůvěře vládě, mu prý ale líto není. I když podle něj mělo přijít už dávno.

„K vyslovení nedůvěry vládě jsem vyzýval už mnohem dřív, takže jsem rád, že k tomu dojde. Jsem rád, že si vláda ověří, zda tu podporu má, a když, tak konkrétně koho. Každý totiž musí vstát a říct, zda je pro, nebo proti návrhu a pokud tam někdo nepřijde, tak vládu podpoří, protože je jedno, jestli ji podpoříte rukou, pusou, nebo nohama.  Nepřijít tam, znamená podpořit vládu,“ narážel například i na zástupce KSČM, kteří mimo jiné také zvažují, že by při samotném hlasování opustil jednací sál Sněmovny.

Video Pro Kalouska je politika droga. Na absťák po odchodu zatím nemyslí. Co bude dělat dál? - Jakub Veinlich, Lukáš Červený

padouch236 ( 12. června 2021 10:10 )

I když Kalousek není a nikdy nebyl mým oblíbencem, už pro jeho finanční tunely, které svítili pokud byl na obraně a pak ministroval na financích, které dokázal vždy včas "zamaskovat". Musím konstatovat, že by se špatně hledalo v parlamentu, či senátu osobu, která by se dobrovolně vzdala koryta, které z členství plyne, jak to udělal on. Na stranu druhou je jasné, že to nebylo plácnutí do vody a určitě si předem k tomu vytvořil náležité podmínky, aby si zachoval patřičný příjem.

bergen ( 2. června 2021 15:42 )

Ožrala a strašidlo to je dvojka do voza.

frantacizek ( 2. června 2021 15:23 )

Topka je dnes samé překvapení - Kalda ještě doma nezapnul sporák, Dominik Feri už nevypadá jako syn Usamy bin Ladina

nespokojeny ( 2. června 2021 15:05 )

ČT09 je neustále "dává" na obrazovku....

nespokojeny ( 2. června 2021 15:04 )

U tomto případě se nejvíce zlobím na ODS a vytvoření SPOLU.

TOP09 a KDUČSL strany, které mohly být mimo sněmovnu.

No nic budeme kroužkovat!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa