Herce Navrátila vyšle TOP 09 do boje o Senát. Kandidovat bude v Třebíči

Autor: ČTK, mah - 
6. února 2018
23:40

Předseda strany TOP 09 Jiří Pospíšil v úterý představil uchazeče své strany o senátorské křeslo. Do podzimních senátních voleb v Třebíči bude za stranu kandidovat herec Oldřich Navrátil (65). Kromě Třebíče se budou noví senátoři volit v dalších 26 obvodech. TOP 09 by do bojů mohla vylat až osm kandidátů. Zároveň však jedná o možné společné podpoře některých uchazečů s ODS, KDU-ČSL a STAN. O kandidatuře Navrátila v úterý Pospíšil informoval web iDnes.cz.

„Pan Navrátil je dlouholetý podporovatel TOP 09, má stejné hodnotové zakotvení jako naše strana, prozápadní směřování, obrana svobody a demokracie. Tyto hodnoty jsou ohroženy, proto se rozhodl kandidovat,“ řekl webu Pospíšil.

Navrátil se v Třebíči narodil, před šesti lety obdržel Cenu města Třebíče. Lidé ho znají z desítek českých filmů a seriálů. Hrál například roli Emila Nádeníčka ve filmových komediích o básnících režiséra Dušana Kleina. V nedávných prezidentských volbách Navrátil podpořil Pavla Fischera.

Kandidaturu do Senátu už oznámilo několik dalších známých osobností. Mezi nimi třeba neúspěšný prezidentský kandidát Marek Hilšer, který se o hlasy voličů bude ucházet v Praze. V současné době ještě jedná s politickými stranami o případné podpoře.

Do voleb půjde i bývalý rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek, kterého podpořili Starostové a nezávislí. Jedním z jeho soupeřů v souboji o křeslo po senátorce Elišce Wagnerové (Zelení) bude brněnský kadeřník Jan Špilar, kterého nominovala KDU-ČSL. Do Senátu bude chtít vstoupit také předseda lidovců Pavel Bělobrádek, který chce kandidovat na Náchodsku.

Strany ale kandidáty pro senátní volby teprve oslovují a jednají o možné spolupráci i s dalšími uskupeními. Například podle lidovců je tak předčasné říkat, jaká bude stranická strategie v celé republice nebo kdo všechno se bude o křesla v horní komoře ucházet.

Video Kalousek: O důvěru žádá "Bureš". Pospíšil: TOP 09 nepodpoří menšinovou vládu - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy

 

Doporučujeme
hejhej ( 8. února 2018 08:55 )

Další, co jde po penězích a zaprodá se TOP09 a chce být ve zbytečném senátu. Jeho bude někdo volit ?

johny04 ( 7. února 2018 17:01 )

To již TOP klesla tak strašně hluboko, že za ní musí kandidovat i tito lidé. Pan Navrátil holt nedostává role, tak vezme roli v senátu. No, je nač se "těšit". V tom TOP se musel někdo zbláznit.

robin5 ( 7. února 2018 12:59 )

Že si rovnou Navrátila TOpinky nedosadily do čela strany. Jsou jako parta cvoků v čele s ohřátým eurošpekáčkem Pospíšilem, který se rozhodl stranu povznést ze dna. Údajně se jim hlásí mladí lidé, no, asi opičák Ferda Feri dělal někde okolo Mostu nábor nových, kvalitních členů.

Antonin Blaha ( 7. února 2018 10:13 )

 Dalsi zoufaly komediant?Co radci zamecnickou dilnu?Omlouvam se tam se pracuje rukama a to vam komediantum moc nejde

ad-ga ( 7. února 2018 08:42 )

Navrátil a další herci si budují kariéru celý život ,pak si ji zničí vstupem do politiky. Chudák nemá už žádné nabídky na role? Je mi ho líto !!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud