Středa 28. února 2024
Svátek slaví Lumír, zítra Horymír
Oblačno 11°C

Herce Navrátila vyšle TOP 09 do boje o Senát. Kandidovat bude v Třebíči

Autor: ČTK, mah - 
6. února 2018
23:40

Předseda strany TOP 09 Jiří Pospíšil v úterý představil uchazeče své strany o senátorské křeslo. Do podzimních senátních voleb v Třebíči bude za stranu kandidovat herec Oldřich Navrátil (65). Kromě Třebíče se budou noví senátoři volit v dalších 26 obvodech. TOP 09 by do bojů mohla vylat až osm kandidátů. Zároveň však jedná o možné společné podpoře některých uchazečů s ODS, KDU-ČSL a STAN. O kandidatuře Navrátila v úterý Pospíšil informoval web iDnes.cz.

„Pan Navrátil je dlouholetý podporovatel TOP 09, má stejné hodnotové zakotvení jako naše strana, prozápadní směřování, obrana svobody a demokracie. Tyto hodnoty jsou ohroženy, proto se rozhodl kandidovat,“ řekl webu Pospíšil.

Navrátil se v Třebíči narodil, před šesti lety obdržel Cenu města Třebíče. Lidé ho znají z desítek českých filmů a seriálů. Hrál například roli Emila Nádeníčka ve filmových komediích o básnících režiséra Dušana Kleina. V nedávných prezidentských volbách Navrátil podpořil Pavla Fischera.

Kandidaturu do Senátu už oznámilo několik dalších známých osobností. Mezi nimi třeba neúspěšný prezidentský kandidát Marek Hilšer, který se o hlasy voličů bude ucházet v Praze. V současné době ještě jedná s politickými stranami o případné podpoře.

Do voleb půjde i bývalý rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek, kterého podpořili Starostové a nezávislí. Jedním z jeho soupeřů v souboji o křeslo po senátorce Elišce Wagnerové (Zelení) bude brněnský kadeřník Jan Špilar, kterého nominovala KDU-ČSL. Do Senátu bude chtít vstoupit také předseda lidovců Pavel Bělobrádek, který chce kandidovat na Náchodsku.

Strany ale kandidáty pro senátní volby teprve oslovují a jednají o možné spolupráci i s dalšími uskupeními. Například podle lidovců je tak předčasné říkat, jaká bude stranická strategie v celé republice nebo kdo všechno se bude o křesla v horní komoře ucházet.

 

Doporučujeme
hejhej ( 8. února 2018 08:55 )

Další, co jde po penězích a zaprodá se TOP09 a chce být ve zbytečném senátu. Jeho bude někdo volit ?

Johny44 ( 7. února 2018 17:01 )

To již TOP klesla tak strašně hluboko, že za ní musí kandidovat i tito lidé. Pan Navrátil holt nedostává role, tak vezme roli v senátu. No, je nač se "těšit". V tom TOP se musel někdo zbláznit.

Antonin Blaha ( 7. února 2018 10:13 )

 Dalsi zoufaly komediant?Co radci zamecnickou dilnu?Omlouvam se tam se pracuje rukama a to vam komediantum moc nejde

ad-ga ( 7. února 2018 08:42 )

Navrátil a další herci si budují kariéru celý život ,pak si ji zničí vstupem do politiky. Chudák nemá už žádné nabídky na role? Je mi ho líto !!!!

salto ( 7. února 2018 08:00 )

Topka musí být pěkně v (_!_), když už to zkoušejí s komediantama

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa