Uchazeč o Hrad Toman: Potřebujeme novou sametovou revoluci. Jsme kolonií Západu

1080p720p360p
Autor: jer, ČTK - 
10. 11. 2017
16:27

Kandidát na prezidenta Josef Toman je přesvědčen o tom, že dodal ministerstvu vnitra včas dostatečný počet podpisů občanů pro svou registraci do voleb. V pátek to řekl novinářům. Ministerstvo vnitra předtím oznámilo, že petici s dostatečným počtem podpisů předložili jen tři uchazeči o prezidentský úřad. Už dříve oznámili zisk dostatečného množství podpisů prezident Miloš Zeman, bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš a podnikatel a textař Michal Horáček.

Toman tvrdí, že dodal na ministerstvo vnitra asi 75 000 podpisů občanů. „Poslal jsem to poštou třemi balíky,“ řekl. Petiční archy prý odesílal den před termínem jejich odevzdání. Je také přesvědčen o tom, že petiční archy odevzdával řádně vyplněné, protože podpisy sbírali lidé, kterým věří.

Toman také podotkl, že podmínku sebrání 50 000 podpisů pro kandidaturu na prezidenta považuje za diskriminační vůči lidem, kteří nemají dostatek peněz, aby si mohli tyto podpisy zajistit.

Toman prohlásil, že jako prezident by prosazoval vystoupení z Evropské unie, kterou označuje za příčinu migrační krize, a ze Severoatlantické aliance. Chtěl by, aby Česko mělo status neutrální země.

Nová sametová revoluce?

Za nezákonné označil i rozdělení Československa nebo přijetí Lisabonské smlouvy, která upravila pravidla fungování EU. Prohlásil také, že Česko není suverénní stát, ale kolonie Německa. „Potřebujeme druhou sametovou revoluci, protože nejsme svobodným státem, jsme kolonií Německa a Západu. Řešením je to, co se odehrálo na Islandu, kde se k demonstrantům připojila policie,“ míní Toman.

Vliv v zemi podle něj má německá Spolková zpravodajská služba (BND). Podle Tomana by „nová sametová revoluce“ měla smést vládu. Je přesvědčen, že jako prezident by mohl tuto revoluci iniciovat, protože by měl na své straně právě policii a armádu.

Video Josef Toman o své kandidatuře: Potřebujeme novou sametovou revoluci. - Aleš Brunclík
1080p 720p 360p

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH 2018 ČTĚTE ZDE

TERMÍN A SYSTÉM PREZIDENTSKÝCH VOLEB NAJDETE ZDE

VŠECHNY KANDIDÁTY NA PREZIDENTA ČR NAJDETE ZDE

VÝSLEDKY PREZIDENTSKÝCH VOLEB 2018 NAJDETE ZDE

PRŮZKUMY VOLEBNÍCH PREFERENCÍ NAJDETE ZDE

Doporučujeme
zdenekk_informatik ( 10. listopadu 2017 18:10 )

Putin to ale nebude, že?

zdenekk_informatik ( 10. listopadu 2017 18:04 )

rc-boct jenže hrstce jeho voličů to pořád ještě nedocvaklo.

rc-boct ( 10. listopadu 2017 17:58 )

Konkurentů má Zeman dost a doufáme, že zvítězí zdravý rozum a lidská odpovědnost před unáhleným jednáním nezodpovědných voličů.

sezral_jsem_kukyho ( 10. listopadu 2017 17:26 )

Budeš mít odvahu se potom veřejně přiznat, že jsi toho starého a nemocného člověka volil a jsi tedy spoluzodpovědný za jeho činy?

starypes ( 10. listopadu 2017 17:24 )

Vypadá to spíše na to, že jsi sežral Šalamounovo lejno.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa