Pátek 3. prosince 2021
Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora
Oblačno, déšť se sněhem 4°C

Výsledky 1. kola prezidentských voleb: Zeman jasný vítěz. Vyzve ho Drahoš

Kandidáti na prezidenta ČR
Kandidáti na prezidenta ČR  (Autor: Archiv Blesku, ČTK)
Autor: ixs - 
14. ledna 2018
05:00

Prezidentské volby 2018 se konalo 12.-13. ledna, druhé kolo bude 26.-27. ledna. V něm se utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Zde najdete výsledky prezidentských voleb. Nový prezident ČR bude znám nejpozději v sobotu 27. ledna ve večerních hodinách.

Konečné výsledky po 1. kole
Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 61.92%
lídr Zeman
Zeman
38,56 %
1 985 547 hlasů
lídr Drahoš
Drahoš
26,6 %
1 369 601 hlasů
lídr Fischer
Fischer
10,23 %
526 694 hlasů
lídr Horáček
Horáček
9,18 %
472 643 hlasů
lídr Hilšer
Hilšer
8,83 %
454 949 hlasů

Vážení čtenáři, dnešní online přenos tímto končí. Sledujte i zítra Blesk Zprávy pro nejnovější informace o povolebním dění. Pro dnešek vám děkujeme za pozornost. 

22:53
27. 1. 2018

Ruský prezident Vladimir Putin dnes pogratuloval Miloši Zemanovi k opětovnému zvolení prezidentem České republiky. Informovala o tom tisková služba Kremlu, kterou citovala televize NTV.

Ruský prezident v telegramu zdůraznil svou připravenost pokračovat v konstruktivní spolupráci v bilaterálních i mezinárodních otázkách.

„Vedoucí představitel ruského státu zdůraznil, že výsledky voleb potvrdily vysokou autoritu Zemana jako zkušeného a zodpovědného politika, který prosazuje zájmy a touhy českého národa,“ uvedl Kreml.

22:40
27. 1. 2018

V podvečer odjela i Kateřina Zemanová, která za otcem přiletěla z Británie. 

Kate Zemanová odchází ze štábu svého otce
27. 1. 2018

Štáb postupně opustili i Mynářovi, Daniel Hůlka či Ivana Zemanová. 

Ivana Zemanová při odchodu ze štábuDaniel Hůlka, který přišel podpořit Zemana a i zazpíval hymnu, odchází ze štábuMynářovi odcházejí ze štábu
22:26
27. 1. 2018

Takto v Zemanově štábu zasahovala záchranka. Přivolána musela být kvůli novináři z Haló novin, který se podle svědků z místa příliš silně opil.

Sanitka odváží ze štábu zřejmě opilého novinářeSanitka odváží ze štábu zřejmě opilého novinářeSanitka odváží ze štábu zřejmě opilého novinářeSanitka odváží ze štábu zřejmě opilého novináře
22:23
27. 1. 2018

Výsledek prezidentské volby podle plzeňského biskupa Tomáše Holuba ukazuje, že většina české společnosti nechce být natolik otevřená Evropě, jako byl vyzyvatel Miloše Zemana Jiří Drahoš. Holub to řekl ČTK s tím, že ho výsledek mrzí. Podle teologa a kněze Tomáše Halíka na Hradě zůstává člověk minulosti, kolem něhož rozdělenou společnost nelze sjednotit.

22:09
27. 1. 2018

Martin Nejedlý opouští Zemanův štáb, stejně tak hradní mluvčí Ovčáček.

Prezidentův mluvčí opouští volební štábNejedlý opouští Zemanův štábNejedlý opouští Zemanův štáb
20:55
27. 1. 2018
!

Policie ČR na svém twitterovém účtu uvedla, že se pražští policisté začali zabývat incidentem z TOP Hotelu. Tam došlo k potyčce mezi hosty volebního štábu prezidenta Miloše Zemana a přítomnými novináři.

20:22
27. 1. 2018
!

Podívejte se na průběh incidentu, během kterého napadli hosté volebního štábu Miloše Zemana novináře. Video publikujeme se svolením jeho autora - Televize Seznam.

Video Zemřel „boxer“ ze Zemanova štábu. Novináře Slezáka (†73) zradilo srdce? - Televize Seznam
20:09
27. 1. 2018

Stoprocentní účast měli při letošním finále prezidentských voleb nejen tradičně v Čilé na Rokycansku, ale také v obci Lubné na Brněnsku. Nejmenší účast byla naopak ve Zběšičkách na Písecku - 29,4 procenta.

20:07
27. 1. 2018

Napadení novinářů ve štábu Miloše Zemana odsoudil na Twitteru předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

19:58
27. 1. 2018

V Malé Skále na Jablonecku musí přepočítat výsledky druhého kola prezidentských voleb. Na celkové výsledky v obci to vliv mít nebude, může se to projevit pouze v údaji o volební účasti, řekla ČTK mluvčí Českého statistického úřadu Petra Báčová. 

19:23
27. 1. 2018
!

Andrej Babiš, který volil v sobotu večer po návratu ze zahraničí, na dotaz Blesk Zpráv komentoval zdravotní stav jeho manželky Moniky. "Moje paní byla 14 dní na JIPce se zápalem slinivky, takže jsem rád, že se z toho dostala, protože zápal slinivky není sranda. A moje paní byla volit, včera odpoledne. Já jsem byl včera v Budapešti a přiletěl jsem přesně tak, abych ve 21:56 tady v Průhonicích odvolil. Samozřejmě jsem volil pana prezidenta Zemana, protože jsem ho podpořil několikrát v kampani," uvedl Babiš.

Šéf ANO se pozastavil také nad tím, jak se mu doposud jednalo s Milošem Zemanem, který za ním během prvního funkčního období dorazil i na Čapí hnízdo, zatímco Babiš byl několikrát za Zemanem na Hradě. "My s panem prezidentem máme normální vztahy a ty řeči, že jsme spojenci, to je nesmysl. Já jsem byl kritický, pan prezident reagoval tak, jak reagoval, já si vážím, že on byl vždycky absolutně loajální vůči svému okolí, to je určitě pozitivní," říkal Babiš a připomněl svá slova o tom, že Zemanovi mohou škodit u voličů jeho hradní spojenci Mynář s Nejedlým. "Já jsem dneska dostal tolik gratulačních SMS a mailů, jako kdybych já sám kandidoval. A já myslím, že naši lidi pochopili, že pokud zvítězí pan prezident, tak lze očekávat stabilní politickou situaci, aspoň doufám," dodal.

Video Babiš: Monika byla volit, zánět slinivky není sranda. Padlo i Čapí hnízdo a podpora Zemana - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
19:20
27. 1. 2018
!

Hosté ve štábu Miloše Zemana napadli pěstmi několik novinářů.

Video Hosté ve štábu Miloše Zemana napadli přítomné novináře - Jakub Veinlich / Blesk
19:13
27. 1. 2018

Jak reagovali na Zemanovo zvolení politici? Na přehled se podívejte ZDE

19:13
27. 1. 2018

Populista zůstává prezidentem, píše web deníku Süddeutsche Zeitung o vítězství Zemana v prezidentských volbách. Výsledek voleb považuje za překvapivý.

18:50
27. 1. 2018
!

K volebnímu štábu Miloše Zemana přijela sanitka. Na místě zřejmě zkolaboval jeden z redaktorů.

Do štábu Miloše Zemana přijela sanitka
Video Odjezd záchranné služby z volebního štábu Miloše Zemana - Jakub Veinlich / Blesk
18:42
27. 1. 2018

Zatímco stávajícího prezidenta podporoval předseda SPD Tomio Okamura, jeho bratr Hayato si přál, aby uspěl Drahoš. Smutek ale necítí, naopak v dění posledních dní spatřuje pozitivní okamžiky. "Tolik lidí se propojilo, to je ohromná energie, která tady je, ona nezmizí a nějaký ten zápas, to vyjasňování si, kam má náš národ směřovat, ta otázka nemizí, ta zůstává. Ten příběh bude mít pokračování," řekl překladatel Hayato Okamura. Podle něj se do historie zapsali další kandidáti, a to kultivovanou diskusí i podporou Drahošovi před druhým kolem. "Dali vzor a příklad také pro každé budoucí volby. To je velký přínos," dodal.

Hayato Okamura ve Studiu Blesk
18:41
27. 1. 2018

Zpěvačka Marie Rottrová chtěla na Hradě změnu kvůli okolí současného prezidenta a atmosféře v zemi. "Já jsem očekávala, že odsud půjdeme s velkým vítězstvím a budeme mít nového prezidenta pana Jiřího Drahoše. Nestalo se tak, chyběl tomu jenom kousíček. Samozřejmě život jde dál a moc se mi líbí, že skoro 50 procent voličů podporovalo Jiřího Drahoše," řekla Rottrová, která by Drahoše ráda viděla nadále v politice.

18:41
27. 1. 2018

Z výsledku voleb byl zklamaný herec Martin Myšička. "Jsem z toho smutný, ale jak sám pan Drahoš říkal – není to konec. Myslím si, že je potřeba v tom pokračovat," řekl. Za pozitivní věc ale považuje to, že prohra nebyla velká. V porovnání s předchozími prezidentskými volbami letošní označil za pokrok.

18:39
27. 1. 2018

Britský deník The Guardian označil výsledky českých voleb za vítězství pro protiimigrační a krajně pravicové síly v zemi, což může potenciálně obrátit českou politiku protizápadním směrem. Symbolické se pro vítězství 73letého prezidenta stalo, že v jeho volebním štábu byl přítomen vůdce Strany přímé demokracie Tomio Okamura. Výhra Zemanovi umožňuje také diktovat si složení nové vlády vedené Andrejem Babišem, jehož dosavadní menšinová nedostala důvěru v parlamentu.

18:39
27. 1. 2018

Podle listu Wall Street Journal (WSJ) vyhrál politik, který zdůrazňuje důležitost vztahů s Moskvou. Poraženým je pak "středolevý" kandidát, který si dal za úkol zvrátit zvedající se vlnu euroskepticismu v regionu. Zemanova výhra zároveň zvýrazňuje postavení těch stran ve střední a východní Evropě, které jsou skeptické vůči snaze EU vybudovat integrovanější a jednotnější Evropu. Také posiluje euroskeptiky v Polsku a v Maďarsku.

27. 1. 2018

Prezidentovi Miloši Zemanovi poblahopřáli k vítězství ve volbách jihomoravský hejtman Bohumil Šimek i primátor Brna Petr Vokřál (oba ANO) a mnoho dalších politiků. Vokřál podporoval Drahoše, Šimek jméno svého favorita neřekl.

18:29
27. 1. 2018

Miloš Zeman dnes večer podle informací Blesk Zpráv neposkytne povolební rozhovor v televizi Barrandov. Tento rozhovor přitom televize dopředu avizovala.

18:27
27. 1. 2018

Web televize CBS News jako další americká média připomíná, že Zeman byl jedním z mála evropských lídrů, kteří podpořili Donalda Trumpa na zvolení americkým prezidentem. Uvádí, že Zeman je považován za "vedoucí proruský hlas" v politice EU. Britský list Financial Times s odvoláním na analytiky uvádí, že především Zemanova větší politická zkušenost hrála klíčovou roli v jeho konečném vítězství nad Drahošem, který strávil svou kariéru v akademické sféře a teprve v loňském roce vstoupil do politiky.

18:26
27. 1. 2018

Štáb Miloše Zemana postupně opouštějí další lidé z řad jeho podporovatelů. Odešel už například exministr Milan Chovanec (ČSSD), stratég Roman Lipták nebo šéf protokolu Vladimír Kruliš, hlásí z místa reportér Blesk Zpráv.

Milan Chovanec (ČSSD) opouští štáb Miloše Zemana.
18:26
27. 1. 2018

Volební vítězství prezidenta Miloše Zemana je podle webového listu Politico výsledek, který bude pravděpodobně považován za špatnou zprávu v Bruselu. A to proto že Zeman téměř neustále nesouhlasí s Evropskou unií, zejména pokud jde o migrační kvóty a sankce proti Rusku. Server zároveň píše o špinavé kampani proti Zemanovu vyzyvateli Jiřímu Drahošovi, který byl falešně obviňován z pedofilie, spolupráce s StB a ukradením některých vědeckých patentů. Nejvíce ale podle Politico Drahošovi uškodilo tvrzení, že je podporovatelem masové imigrace, když zhruba tři čtvrtiny Čechů jsou proti.

18:25
27. 1. 2018

Plzeňský hejtman Josef Bernard (ČSSD), primátor Martin Zrzavecký (ČSSD) i biskup plzeňský Tomáš Holub, bez ohledu na to, koho ve volbách volili, doufají, že prezident Miloš Zeman nyní především sjednotí rozdělenou a rozhádanou společnost. Měl by to být jeho prioritní úkol, řekli v reakci na výsledky voleb. Nepředpokládají, že by se nyní nějak změnila zahraniční politika republiky.

18:19
27. 1. 2018

Bývalý rektor Jihočeské univerzity (JČU) Libor Grubhoffer nepředpokládá, že by se zlepšily vztahy mezi akademiky a prezidentem Milošem Zemanem, jenž byl dnes zvolen do funkce pro následujících pět let. Grubhoffer řekl, že nevěří tomu, že by Zeman nějak změnil své chování a postoje. Současný prezident například několik let nezval rektory některých univerzit na slavnostní předávání ocenění u příležitosti 28. října. Zeman rovněž v minulosti odmítl jmenovat některé profesory.

18:16
27. 1. 2018

"Žádný mocenský pakt nikdy neexistoval, to je výmysl,"

podotkl Babiš ke skloňovanému "paktu Zeman – Babiš". Zmínil své druhé pověření sestavit vládu. "Pokud by pan prezident nevyhrál, tak ten čas byl jenom do 7. března, protože pan Drahoš se vyjádřil několikrát, že mě nepověří. Mě to velice mrzí," uvedl s tím, že Drahoš mohl požádat ve "vymyšlené kauze" o vysvětlení.

Andrej Babiš komentoval vítězství Miloše Zemana ve 2. kole prezidentských voleb v Sokolovně v PrůhonicíchAndrej Babiš komentoval vítězství Miloše Zemana ve 2. kole prezidentských voleb v Sokolovně v PrůhonicíchAndrej Babiš komentoval vítězství Miloše Zemana ve 2. kole prezidentských voleb v Sokolovně v Průhonicích
18:12
27. 1. 2018

Vítězství Miloše Zemana v prezidentských volbách by podle olomouckého hejtmana a poslance Ladislava Oklešťka (ANO) mohlo stabilizovat situaci při pokusu vítězného hnutí ANO sestavit vládu. Mělo by být více prostoru pro vyjednání podpory vládě, řekl dnes ČTK Okleštěk. "Pan prezident už před volbou (prezidenta) prohlásil, že dá druhý pokus panu Babišovi, a to také udělal. Teď tedy nebude tlačit na termín, ale dá více prostoru na to, aby pan Babiš měl šanci vyjednat co největší podporu vládě, takže věřím že to (Zemanovo vítězství) je takový stabilizující prvek," uvedl Okleštěk.

18:12
27. 1. 2018

"Myslím, že to nebylo lehké pro něj,"

uvedl Andrej Babiš při tiskovce v Průhonicích a vyzdvihl volební účast, že k volbám přišlo o půl milionu lidí více. "Co není dobře, je, že se potvrdilo, že naše společnost se rozdělila," zdůraznil Babiš. Pokud bude premiérem, udělá maximum pro to, aby společnost spojoval a nerozděloval. "Pokud budu premiér, tak jsem tady pro všechny lidi," podotkl Babiš.

Video Babiš gratuloval Zemanovi. A varoval: Rozdělení společnosti se potvrdilo - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
18:11
27. 1. 2018

Rektor Univerzity Hradec Králové Kamil Kuča věří, že znovuzvolený prezident Miloš Zeman splní svůj předvolení slib, že bude méně namyšlený a sebevědomý. "Věřím, že tento slib splní, a to zejména v souvislosti s jeho chováním vůči akademické půdě a vysokým školám obecně. Věřím, že už bude respektovat suverenitu a autonomii vysokých škol ... a nebude jejich smysl existence zpochybňovat," uvedl dnes Kuča ve vyjádření pro ČTK.

18:11
27. 1. 2018

Režiséra a producenta Václava Marhoula výsledek volby přiměl jen ke strohému vyjádření. "Výsledek voleb absolutně respektuji a nezbývá, než se s tím smířit," řekl.

18:10
27. 1. 2018

Muzikant a bývalý politik Michael Kocáb je zklamaný a smutný z toho, že prezidenta Miloše Zemana neporazil jeho vyzyvatel Jiří Drahoš. Řekl to ČTK. Ocenil ale úroveň kampaně, která byla podle něj kultivovaná a do společnosti se dostala důležitá témata. 

Nadšení jsou podporovatelé Zemana, muzikant Ondřej Hejma a režisér Zdeněk Troška. "Miloš Zeman předvedl v závěru kampaně heroický výkon a potvrdil, že je lepší, když Vás lidé nenávidí za to, co jste, než když Vás milují za to, co nejste," uvedl Hejma, dříve spojený se Zemanovým předchůdcem v čele státu a nynějším jeho podporovatelem Václavem Klausem. "Jako velký obdivovatel prezidenta Zemana mám radost velikánskou," řekl Troška.

18:04
27. 1. 2018

Premiér Andrej Babiš okomentuje výsledky voleb v 18:15. Sledujte tiskovou konferenci zde:

18:04
27. 1. 2018

Vítězem druhého kola prezidentských voleb v Jihomoravském kraji je Miloš Zeman. Hlas mu dalo přes 332 tisíc voličů, což je 51,95 procenta odevzdaných hlasů. Zbytek volil jeho soupeře Jiřího Drahoše, kterého podpořilo 307 tisíc. Současný prezident obhájil ve volbách funkci, vyhrál ve většině krajů.

18:03
27. 1. 2018

Výsledky prezidentských voleb podle předáka Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středuly ukázaly, že se řada lidí v Česku necítí komfortně. Politici by proto měli věnovat víc pozornosti lidem na venkově, rodinám s dětmi či důchodcům. Pogratuloval prezidentovi Miloši Zemanovi ke znovuzvolení a popřál mu dost energie a "schopnost směřovat ČR do lepší budoucnosti". ČMKOS zastřešuje 29 svazů se zhruba 300.000 členy.

18:02
27. 1. 2018

Výsledek prezidentské volby ukázal silné rozdělení společnosti na dva tábory, které by mohlo být nebezpečné, řekl rektor Univerzity Karlovy. Zemanovi popřál zdraví.

18:01
27. 1. 2018

Poslanec KDU-ČSL poděkoval Jiřímu Drahošovi:

17:53
27. 1. 2018

Na pódiu s Milošem Zemanem se objevil i generální ředitel skupiny ČEZ Daniel Beneš.

17:52
27. 1. 2018
!

Miloš Zeman právě opustil volební štáb. Před odchodem si ještě stihl "potykat" s Tomiem Okamurou (SPD), hlásí z místa reportér Blesk Zpráv. Všichni - včetně mužů - dostali od Zemana na rozloučenou pusu.

Miloš Zeman odchází z volebního štábu.Miloš Zeman odchází z volebního štábu.
17:47
27. 1. 2018

Manželka Jiřího Drahoše Eva považuje výsledek finále prezidentských voleb i přes prohru za velký úspěch. Míní, že lidé chtějí změnu a poražený kandidát jim dal naději, že může přijít. Po skončení předvolebního a volebního maratonu cítí velkou úlevu, unavená ale není, řekla Drahošová v rozhovoru s ČTK. Drahošová vysvětlila, že v minulých měsících i v posledních dnech žila ve velkém napětí, jak volby dopadnou. Na jednu stranu ji mrzí, že manžel prohrál o poměrně malé množství hlasů, i přesto výsledek považuje za velkou výhru. "Ještě před rokem o mém manželovi moc lidí nevědělo a pan Zeman dělá politiku 20 let, takže si myslím, že to je velký úspěch," uvedla Drahošová. Myslí si, že Drahoš dal naději lidem, kteří chtějí změnu. "Mrzí mě, že jsme to nedotáhli do vítězného konce. Ne kvůli sobě, ne kvůli manželovi ale kvůli této zemi," zdůraznila Drahošová.

Eva Drahošová ve studiu Blesku před druhým kolem prezidentské volby.Jiří Drahoš a jeho vítězná gesta při odchodu z Rudolfina z posledního střetu s Milošem Zemanem
17:46
27. 1. 2018

Marián Jurečka, bývalý minister zemědělství, doufá v méně hulvátství a urážek:

17:44
27. 1. 2018

Na tiskové konferenci Miloše Zemana doprovodil i zpěvák Daniel Hůlka, který znovuzvolenému prezidentovi zazpíval hymnu, i majitel TV Barrandov Jaromír Soukup, se kterým se prezident pravidelně setkává v pořadu Týden s prezidentem.

Tisková konference Miloše Zemana poté, co obhájil své vítězství v prezidentské volběTisková konference Miloše Zemana poté, co obhájil své vítězství v prezidentské volbě
17:43
27. 1. 2018

Občané se rozhodli pro stabilitu, prosperitu a pokračování úspěšného rozvoje ve všech oblastech života, komentoval znovuzvolení Miloše Zemana na Hrad předseda komunistů Vojtěch Filip. V souboji s bývalým předsedou Akademie věd Jiřím Drahošem komunisté Zemana před druhým kolem voleb podpořili. Zeman volby vyhrál, když získal zhruba o 152.000 hlasů víc než jeho protikandidát. Podle místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše tak zvítězil jen těsně, takže by měl otupit některé vyhraněné postoje a přestat rozdělovat společnost.

17:42
27. 1. 2018

Mluvčí Jiří Ovčáček sdílí fotografie prezidentových blízkých:

17:41
27. 1. 2018

Sečten poslední okrsek v 17:34, byl na Praze 3, uvedl Český statistický úřad na Twitteru.

17:39
27. 1. 2018

Předseda Pirátů Ivan Bartoš doufá, že si lidé uvědomí, že prezidentské volby skončily, a společnost se nebude dále štěpit. Kampaň skončila, je třeba posunout se dál a pracovat s tím, jak volby dopadly, řekl. Připomněl, že změnu chtěly podle výsledků voleb víc než dva miliony lidí.  Nyní Bartoš čeká, jak se bude dál vyvíjet vztah mezi Zemanem a premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO) a skládání nové vlády. Zdůraznil, že prezident nemá velké pravomoci.

17:39
27. 1. 2018

Volby ukázaly, že se mnoho lidí v ČR cítí nekomfortně, míní odborář Středula. Politici by měli věnovat víc pozornosti venkovu, rodinám či důchodcům.

17:37
27. 1. 2018

Asociace exportérů od znovuzvoleného prezidenta Miloše Zemana žádné významné zesílení pomoci s exportem v následujících pěti letech neočekává. Asociace předpokládá, že ke změně prezidentovy podpory exportu nedojde. ČTK to dnes řekl předseda asociace Jiří Grund. Osobně Grund znovuzvolení Zemana prezidentem nepředpokládal. Grund připomněl, že Zemanovo akcentování východních trhů v Číně či Rusku se týká jen menšiny českých exportérů. "Obrovská většina českých exportérů tam zájmy v takové šíři nemá," řekl Grund. Dodal, že Zemanova osobní podpora exportu prostřednictvím návštěv dotčených východních zemí bude zřejmě limitována jeho zdravím.

17:36
27. 1. 2018

Vyjádření Lubomíra Zaorálka k volbám:

17:32
27. 1. 2018

Podle agentury AP Zeman, který "rozdělil svůj národ proruským postojem, podporou užších vztahů s Čínou a silnou protiimigrační a protiislámskou rétorikou využil rozšířeného strachu z migrace mezi Čechy a pracoval na tom, aby vylíčil Drahoše jako někoho, kdo by uvítal migranty".

Podle agentury AFP soupeření "dvou radikálně odlišných kandidátů polarizovalo českou společnost zejména v otázce přistěhovalectví a směřování zahraniční politiky země". Zeman využil podle AFP zejména podpory venkova a manuálně pracujících, zatímco Drahoše upřednostňovaly intelektuálské kruhy a velká města.

Podle agentury APA Zeman svým vítězstvím prokázal, že je pořád "bystrým politikem a stratégem". Vyhrál, i když většina protikandidátů vyloučených v prvním kole podpořila jeho soupeře. 

17:32
27. 1. 2018

Vítězství Miloše Zemana považuje agentura Reuters za "tiché uznání Zemanova tvrdého postoje proti přistěhovalectví a jeho dvoření se Rusku a Číně". "Hlasování odrazilo rozdíly mezi liberály a konzervativci, které se objevují i jinde v Evropě a ve Spojených státech," dodala agentura.

Podle agentury DPA šlo o "velmi emocionální volbu mezi politickým veteránem a akademickým outsiderem". "Češi si nakonec vybrali vyzkoušené. Proruský prezident Zeman zůstane pánem Prahy ještě dalších pět let," dodala DPA. Agentura rovněž připomíná, že Zemanova předvolební kampaň byla postavena na protiimigrační rétorice a vyhranění se proti údajnému vítání migrantů podobnému tomu v Německu.

17:32
27. 1. 2018

Mezi lidmi, kteří se Zemanem přišli na pódium, nechyběli ani politici. Společně s prezidentem sledoval výsledek voleb předseda hnutí SPD Tomio Okamura a zároveň úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec

Miloš Zeman bude pokračovat ve funkci prezidenta republikyMiloš Zeman zůstane prezidentem České republiky i v příštích letech
17:29
27. 1. 2018

Agentury se vesměs shodují, že prezidentské volby v ČR vyhrál Miloš Zeman nad svým vyzyvatelem Jiřím Drahošem populismem a protiimigračním postojem.

17:26
27. 1. 2018

"Gratuluji panu prezidentovi Zemanovi k znovuzvolení. Myslím si, že dostal od občanů druhou možnost," vzkázal premiér Andrej Babiš (ANO) dotaz Blesk Zpráv ohledně jeho první reakce. "Výsledek je velmi těsný, je tedy jasné, ze společnost je opravdu rozdělená na dvě poloviny. A to si myslím, že má být hlavní úkol prezidenta Miloše Zemana v příštím volebním období. Stmelovat lidi a společnost. Najít společnou řeč se svými odpůrci i podporovateli," míní Babiš a přidává vzkaz pro Zemana: 

"Neprovokovat svými výroky a chováním, ale naopak hledat cestu, jak jako hlava státu lidi spojovat a zklidnit rozdělenou náladu v zemi. Věřím, že se to panu prezidentovi povede."

17:26
27. 1. 2018

Vítězství Miloše Zemana v prezidentských volbách bude v Německu vnímáno jako potvrzení toho, že v Česku a střední Evropě stále funguje politika strachu a vzbuzování obav, je přesvědčen Milan Nič z Německé společnosti pro zahraniční politiku (DGAP). Podle Kaie-Olafa Langa z Nadace pro vědu a politiku (SWP) druhé kolo prezidentské volby, v níž Zeman porazil vyzyvatele Jiřího Drahoše, ukázalo, jak je česká společnost rozdělená.

 

17:24
27. 1. 2018

O vítězi prezidentských voleb rozhodla volební účast, Zeman dokázal zmobilizovat sympatizanty, kteří v prvním kole nepřišli, shodli se politologové.

17:24
27. 1. 2018

Na řečnickém stupínku nechyběli ani Zemanovi kontroverzní spolupracovníci. Vratislav Mynář, který působí ve funkci kancléře přesto, že ani po pěti letech nezískal bezpečnostní prověrku, dorazil i s manželkou Alex. Nechyběl ani podnikatel, prezidentský poradce a místopředseda SPO Martin Nejedlý.

Miloš Zeman bude pokračovat ve funkci prezidenta republiky
17:24
27. 1. 2018

Miloš Zeman v telefonátu s prezidentem Andrejem Kiskou potvrdil, že jeho první zahraniční cesta ve druhém funkčním období povede na Slovensko. Kiska mu blahopřál ke zvolení.

17:23
27. 1. 2018

Miloš Zeman oslavuje své vítězství:

17:21
27. 1. 2018

S Milošem Zemanem na pódium při tiskové konferenci vystoupily i manželka Ivana a podpořit svého otce přijela i jeho dcera Kateřina.

Miloš Zeman bude pokračovat ve funkci prezidenta republiky
17:21
27. 1. 2018

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj) vybízí ke zklidnění vášní. Řekl, že ve společnosti jsou dvě takřka stejně velké skupiny, kdy každá preferuje něco jiného.
"Důležité je zklidnit vášně, protože pravomoci prezidenta republiky jsou velice malé. Ve většině reálných věcí rozhodují úplně jiní lidé," uvedl s tím, že výsledek prezidentských voleb je třeba respektovat.

17:20
27. 1. 2018

Co řekl slovenský preziden Kiska Miloši Zemanovi? Informuje reportéka iRozhlas.cz:

17:19
27. 1. 2018

Po prezidentovu děkovném projevu následovala krátká tisková konference, Zeman odpověděl na otázky tří novinářů. Zmínil se i o Babišovi.

Video Zeman po vítězství urazil redaktora ČT: „ Máte hlas jako mutant...“ - Lukáš Červený
17:19
27. 1. 2018

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM) je s výsledkem prezidentských voleb spokojen. Potěšilo ho, že přišlo víc voličů než v prvním kole.

Rektor Univerzity J. E. Purkyně Martin Balej ČTK řekl, že mu nezbývá než se smířit s vůlí většiny voličů.

17:18
27. 1. 2018

Vítězem druhého kola voleb ve Středočeském kraji se stal akademik Jiří Drahoš, kterého volilo 53,03 procenta lidí. Současný prezident Miloš Zeman získal 46,96 procenta hlasů. Drahoš zvítězil také v Královéhradeckém kraji, získal 50,73 procenta hlasů. Zeman zase zvítězil například v Pardubickém kraji, volilo ho 52,44 procenta lidí.

17:18
27. 1. 2018

Andrej Babiš gratuloval Miloši Zemanovi telefonicky:

17:17
27. 1. 2018

Děkovná řeč znovuzvoleného prezidenta Miloše Zemana.

Video Miloš Zeman opět prezidentem: Podpořit ho přijela i Kačenka - Blesk Zprávy
17:16
27. 1. 2018

Hnutí SPD gratulovalo Miloši Zemanovi k vítězství v prezidentských volbách. Podle hnutí to je volba na obranu suverenity Česka a ve prospěch přímé demokracie. Předseda SPD Tomio Okamura, který přišel do štábu dosavadního prezidenta, ocenil, že Zeman po zvolení mluvil o přímé volbě hejtmanů a starostů. Podle Okamury to ukazuje na blízkost prezidenta k jeho hnutí. "Prezident Miloš Zeman měl jasnou podporu hnutí SPD. Podporu jsme prezidentu Zemanovi vyslovili i přes některé názorové rozdíly. Přes tyto rozdíly v názorech je volba prezidenta Zemana volbou na obranu suverenity České republiky a volbou ve prospěch přímé demokracie," uvedla SPD v tiskové zprávě

17:15
27. 1. 2018

Bývalý prezident Klaus se obává, že poražený tábor výsledek voleb nepřijme. Dodal, že Zeman a jeho spolupracovníci by prohru jistě přijali.

17:15
27. 1. 2018

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová ocenila vítězství Miloše Zemana v prezidentských volbách. "Jsem přesvědčena, že v čele naší země musí stát silná osobnost s jasným názorem na domácí i zahraniční politiku, která umí naslouchat občanům a hájit jejich zájmy i potřebu žít v bezpečí. Nutno dodat, že profesor Drahoš byl v prezidentských volbách důstojným protikandidátem," řekla Vildumetzová, která sama volila právě Zemana.

17:14
27. 1. 2018

Muzikant Kocáb je z volby smutný, ocenil ale, že Zeman uznal anexi Krymu, přihlásil se k EU a chce orientaci na Západ. Troška i Hejma Zemanovi věřili.

17:12
27. 1. 2018

Prezident Hospodářské komory gratuluje vítězi voleb a je připraven podpořit aktivní prezidentskou diplomacii:


17:10
27. 1. 2018
!

Do Zemanova štábu dorazil exprezident Václav Klaus.

Exprezident Václav Klaus dorazil do štábu Miloše Zemana.Exprezident Václav Klaus dorazil do štábu Miloše Zemana.
17:05
27. 1. 2018

Podle mluvčího Miloše Zemana Jiřího Ovčáčka povede první Zemanova cesta po znovuzvolení na Slovensko:

17:04
27. 1. 2018

V zahraničí volili Češi v drtivé většině Jiřího Drahoše, získal více než 90 procent hlasů. Volilo ho více než 15 600 Čechů, Zeman pak dostal přes 1600 hlasů. Vyplývá to z průběžných čísel na volebním webu statistického úřadu.

17:02
27. 1. 2018

1. mistopředseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiří Mihola gratuluje Miloši Zemanovi:

 

17:00
27. 1. 2018

 Robert Fico gratuluje svému protějšku ke znovuzvolení. Uvedla to zpravodajka iRozhlas.cz

16:44
27. 1. 2018

Vyjádření představitelů KSČM k výsledkům voleb:

Vojtěch Filip: Jsem rád, že mohu popřát Miloši Zemanovi k znovuzvolení prezidentem České republiky. Občané se rozhodli pro stabilitu, prosperitu a pokračování úspěšného rozvoje ve všech oblastech našeho života.

Josef Skála: V plebejském národě rozhoduje dolních deset milionů. Pohrdat jimi a pasovat se na muže horních deseti tisíc je krajně nemoudré.

Jiří Dolejš: Zeman post prezidenta obhájil, ale těsně. Respekt k výsledku by měl zavazovat obě strany. Pokud ho 2/3 oprávněných voličů nevolilo, měl by sám otupit některé hrany, zamyslet se nad svým okolím a méně rozdělovat společnost kontraverzemi.

Miloslava Vostrá: Jsem ráda, že zvítězil zdravý rozum a já mohu popřát ke zvolení Miloši Zemanovi naším prezidentem. Jeho rozhodnutí přispívají k rozvoji naší země a já doufám, že tomu tak bude i nadále.

16:42
27. 1. 2018

Lubomír Zaorálek komentuje výsledek voleb:

 

16:39
27. 1. 2018

Andrej Babiš je s výsledkem voleb spokojen:

16:38
27. 1. 2018

Znovuzvolený prezident Miloš Zeman jako první na své tiskové konferenci poděkoval své manželce a dceři, následně i svému týmu a voličům. Neodpustil si poznámku na to, že Praha nebyla schopná ovlivnit výsledky voleb. Rovněž řekl, že doufá, že nezklamene důvěru, kterou v něj lidé vložili.

Miloš Zeman bude pokračovat ve funkci prezidenta republikyMiloš Zeman bude pokračovat ve funkci prezidenta republikyMiloš Zeman bude pokračovat ve funkci prezidenta republikyMiloš Zeman bude pokračovat ve funkci prezidenta republiky
16:35
27. 1. 2018

Neuspěšný kandidát Marek Hilšer komentuje výsledek voleb:

 

16:30
27. 1. 2018

Miloš Zeman zvítězil v prezidentském finále v deseti krajích, jeho protikandidát Jiří Drahoš ve čtyřech včetně Prahy. Drahoš vyhrál také v zahraničí.

16:26
27. 1. 2018

Miloš Zeman v letošních volbách získal více hlasů než před pěti lety. Tehdy ho volilo víc než 2,7 milionu lidí, nyní dostal přes 2,8 milionu hlasů.

16:24
27. 1. 2018

Pavel Bělobrádek gratuluje vítězi voleb:

16:21
27. 1. 2018

Místopředsedkyně TOP 09 doufá, že neúspěšní kandidáti nezmizí z veřejného života:

 

16:15
27. 1. 2018

Člen hnutí STAN Jan Farský se obává, že bude pracné udržet Zemana v omezených pravomocích:

16:14
27. 1. 2018

Karla Šlechtová gratuluje Miloši Zemanovi:

16:11
27. 1. 2018

Akademik Jiří Drahoš přesvědčivě zvítězil ve Zduchovicích na Příbramsku, kde má rekreační chatu. Ve finále prezidentské volby tam podle údajů Českého statistického úřadu získal 65,85 procenta hlasů, zatímco současný prezident Miloš Zeman 34,14 procenta.

16:10
27. 1. 2018

Miloš Zeman plánuje tiskovou konferenci na 16:20. Jak to vypadá ve štábu? Lidé netrpělivě čekají. Podívejte se na přímý přenos: 

Video Příznivci ve štábu netrpělivě čekají na první komentář Miloše Zemana k obhajobě svého mandátu. - Jakub Veinlich, Blesk Zprávy
16:10
27. 1. 2018

Jiří Drahoš poděkoval všem svým podporovatelům a voličům a za hlasitého potlesku slíbil, že ještě neskončil. Rovněž poblahopřál k vítězství svému soupeři.

Video Jiřího Drahoš poděkoval voličům - Blesk Zprávy
16:09
27. 1. 2018

Eurokomisařka Věra Jourová gratuluje vítězi:

16:06
27. 1. 2018

"Všechny možnosti jsou otevřené, já říkám: Nikdy neříkej nikdy. O těch pozicích bych v tuto chvíli konkrétně nemluvil," reaguje Drahoš na první z dotazů novinářů. Kampaň pro něj byla obrovskou zkušeností, nedokáže si představit, že by ji nevyužil. K podrobné analýze výsledků se vrátí později. "Znovu gratuluji svému soupeři, ale analýzu budeme dělat později," říká Drahoš. Co by udělal jinak? Na tuto otázku neodpovídá ani napodruhé. "V tuhle chvíli by bylo příliš brzy říkat: Měli jsme udělat to, nebo ono," dodal a na závěr své tiskovky děkuje všem, kteří ho volili.

Jiří Drahoš poděkoval lidem za to, že přišli k volbám a pogratuloval Miloši Zemanovi k vítězství
16:04
27. 1. 2018

Europoslanec Pavel Svoboda respektuje výsledek voleb:

16:03
27. 1. 2018

Martin Stropnický je připraven na spolupráci s novým prezidentem:

16:02
27. 1. 2018
!

Podle informací Blesku k Zemanovi do štábu dorazí exprezident Václav Klaus. Momentálně je na cestě. Klaus před druhým kolem voleb Zemana otevřeně podpořil. Podívejte se:

Video Exprezident Klaus o podpoře Zemana: Drahoš není želé, ale na Hrad nemá - Vera Renovica, Lukáš Červený
16:01
27. 1. 2018

"A samozřejmě děkuji ze všech nejvíc Evě, své manželce, je to skvělá žena, ale bez ní bych to tak daleko nedotáhl, ale přátelé, jedeme dál,"

věří Jiří Drahoš. "On je taky skvělej," říká s úsměvem Eva Drahošová. Ozývá se skandování Drahoš, Drahoš. "Zdravím i do rodného Jablunkova, tentokrát to nevyšlo, ale co není, bude," dodává Drahoš.  A zahajuje zpěv státní hymny. 

Jiří Drahoš neuspěl v druhém kole prezidentské volby
16:01
27. 1. 2018

Předseda ODS gratuluje Miloši Zemanovi:

 

16:00
27. 1. 2018

Předseda STAN výsledek voleb respektuje:

15:58
27. 1. 2018
!

V Zemanově štábu už se naplno slaví. Lidé skandují a zpívají písničku "Ach synku, synku". Organizátoři začali podle reportérky Blesku omezovat přístup novinářů do těchto míst.

Video Zemanovi příznivci slaví vítězství a zpívají Ach synku, synku. - Vera Renovica, Jakub veinlich
15:59
27. 1. 2018

Vítězem 2. kola prezidentských voleb v Královéhradeckém kraji je Jiří Drahoš.

15:58
27. 1. 2018

V Jihočeském kraji vyhrál 2. kolo voleb současný prezident Miloš Zeman se zhruba 51 procenty, jeho protikandidát Drahoš získal přibližně 49 procent.

15:58
27. 1. 2018

"Já vám slibuji, že tuto energii a naději ponesu dále. Já neodcházím z veřejného života,"

vzkázal nyní již poražený prezidentský kandidát Drahoš. "Dámy a pánové, rozhodně nekončíme, pokračujeme, jdeme do toho s respektem ke všem voličům, ale jedeme dál," pokračuje. "Výsledek voleb byl velmi těsný, takže moc děkujeme, nejsme v tom sami," dodává. Drahoš sklízí dlouhý potlesk.

Jiří Drahoš neuspěl v druhém kole prezidentských voleb
15:57
27. 1. 2018

Agentury Reuters, AFP a APA referují o již jistém vítězství Miloše Zemana v prezidentských volbách po sečtení hlasů v 95 procentech okrsků.

15:56
27. 1. 2018

Vítězem 2. kola prezidentských voleb v Jihomoravském kraji je Miloš Zeman. Druhý skončil Jiří Drahoš, zbývá sečíst necelá čtyři procenta okrsků.

15:56
27. 1. 2018

"Nezvítězili jsme, ale neprohráli jsme,"

říká Jiří Drahoš. "Jsem hrozně rád za tu obrovskou vlnu energie, která se vzedmula v souvislosti s prezidentskými volbami. Víte, energie nemůže zmizet. Já jsem předsvědčen, že tahle energie nezmizí, že tady zůstane," dodává profesor Drahoš a gratuluje Zemanovi k vítězství. 

Jiří Drahoš neuspěl v druhém kole prezidentských voleb
15:56
27. 1. 2018

Jiří Pospíšil, předseda TOP 09 gratuluje Miloši Zemanovi:

15:55
27. 1. 2018

Výsledek voleb komentuje i Václav Moravec, moderátor politických debat na České televizi:

15:54
27. 1. 2018

V Libereckém kraji Drahoš v 2. kole prezidentských voleb těsně porazil Zemana. Drahoš má po sečtení skoro všech okrsků 50,5 procent hlasů, Zeman 49,5 procent.

15:53
27. 1. 2018

Neúspěšný kandidát Pavel Fischer je výsledkem voleb zklamán:

15:53
27. 1. 2018

Herec Bolek Polívka ve štábu Jiřího Drahoše parodoval Miloše Zemana. A popsal, co mu utkvělo v hlavě ze Zemanových prvních pěti let na Hradě. "Jedná účelově a jedná ve prospěch svůj a ve prospěch jeho vize, nejedná vůbec jako prezident, který by měl smiřovat, usmívat se a řikat hoši: Neblbněte, nehádejte se, vždyť jste bratranci, bratři, přátelé, jste z jedné vesnice, z jedné země, to on vůbec nedělá, naopak říká: Neposlouchejte ty blbečky z pražské kavárny, tady ty ubožany z moravských sklípků, neposlouchejte ty, kteří něco mají a kteří něco umí, inteligenti jsou naším nepřítelem. To je taková zlidovělost, takový dogmatismus. Účelový, hloupý," řekl na dotaz Blesk Zpráv.

Video Bolek Polívka parodoval Zemana: Neposlouchejte ty blbečky z pražské kavárny, říkal - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
15:52
27. 1. 2018

Ve Středočeském kraji vyhrál v 2. kole voleb Drahoš před Zemanem. Po sečtení 97 procent okrsků má skoro 53 pct hlasů, Zeman zhruba 47 procent.

15:49
27. 1. 2018

Téměř všichni českoslovenští a čeští prezidenti, kteří obhajovali funkce, uspěli. Neuspěl pouze Havel při druhé obhajobě funkce čs. prezidenta.

15:45
27. 1. 2018

Místopředseda ČSSD Jan Hamáček už gratuluje Miloši Zemanovi:

15:42
27. 1. 2018

Vítězem 2. kola prezidentských voleb v Praze je Jiří Drahoš. Miloš Zeman sice bude v hlavním městě až druhý, celkově ale funkci prezidenta obhájil.

15:40
27. 1. 2018

V Evropě jsou pouze tři prezidenti starší než znovuzvolený Miloš Zeman (73). Prezidentům Irska a Itálie je 76 let, hlavě sousedního Rakouska 74.

15:39
27. 1. 2018

Martin Stropnický poděkoval zastupitelstvím v zahraničí za organizaci voleb:


15:38
27. 1. 2018

Vítězem 2. kola prezidentských voleb v Pardubickém kraji je Miloš Zeman. Jiří Drahoš skončí druhý, zbývá sečíst už jen necelých pět procent okrsků.

15:38
27. 1. 2018
!
Na pražském Chodově v Zemanově štábu už se slaví po sečtení 90 procent hlasů. Příznivci v místnosti, kam nesmí média, tleskají a skandují "Ať žije Miloš Zeman." Zatím není jasné, kdy se prezident ukáže a výsledky okomentuje. Jiří Ovčáček napsal Blesku, že vše oznámí na Twitteru.

15:38
27. 1. 2018
!

Miloš Zeman byl zvolen prezidentem i na další funkční období. Ve finále podle propočtů ČTK z průběžných volebních výsledků porazil Jiřího Drahoše.

15:37
27. 1. 2018

V Karlovarském kraji zvítězil ve 2. kole prezidentských voleb Miloš Zeman, po sečtení téměř 90 procent okrsků má přes 57 pct, Drahoš přes 42 procent.

15:34
27. 1. 2018

Po sečtení hlasů z devíti desetin okrsků měl Zeman 53 pct. a Drahoš 47 pct. Přes snižující se rozdíl Zeman zřejmě míří k obhajobě funkce hlavy státu.

15:34
27. 1. 2018

Vítězem 2.kola prezidenských voleb ve Zlínském kraji je Miloš Zeman. Jiří Drahoš skončí druhý, zbývá sečíst ještě asi osm procent okrsků.

15:33
27. 1. 2018

Podporovatelé Miloše Zemana na první vystoupení současného prezidenta zatím stále čekají:

Podporovatelé Miloše Zemana na první vystoupení současného prezidenta zatím stále čekajíPodporovatelé Miloše Zemana na první vystoupení současného prezidenta zatím stále čekají
15:33
27. 1. 2018

Miroslav Kalousek už se vyjádřil k průběhu voleb:


15:30
27. 1. 2018

Vítězem 2.kola prezidentských voleb je v Olomouckém kraji Miloš Zeman. Přestože zbývá sečíst ještě 15 procent okrsků, Jiří Drahoš už zůstane druhý.

15:30
27. 1. 2018

Vítězem 2.kola prezidenských voleb v Moravskoslezském kraji je Miloš Zeman. Jiří Drahoš skončí druhý, přestože je 15 procent okrsků ještě nesečteno.

15:29
27. 1. 2018

V restauraci U Prezidenta v Novém Veselí na Žďársku, kde chalupaří Miloš Zeman, zatím čekají na výsledek volby skalní příznivci Zemana u jediného stolu. Je mezi nimi i Bohumil Trávníček ze Strany práv občanů a Jiří Růžička. Ten věří, že je rozhodnuto ve prospěch Zemana. "Možná ztratí na 53 procent, ale není možné, aby Drahoš získal pět procent, kdy je sečteno přes 60 procent," řekl Růžička. Jako přípitek nabídne hostinská Renata netradiční nápoj. "Byl to momentální nápad, jinde se připíjí šampaňským, my nabídneme tenhle zelený lektvar," řekla. Údajně obsahuje cucacao a gumové žížalky.

Volební místnost v Novém Veselí na Žďársku při druhém kole prezidetských voleb 27. ledna 2018, kam až do poslední chvíle přicházeli voliči.
15:24
27. 1. 2018

V Plzeňském kraji vyhrál ve 2. kole prezidentských voleb současný prezident Zeman, po sečtení více než 90 procent okrsků má 56 procent, Drahoš 44 procent.

15:20
27. 1. 2018

Vítězem 2. kola prezidentských voleb v Kraji Vysočina je Miloš Zeman. Posledních 10 procent nesečtených okrsků už Jiřímu Drahošovi z 2. místa nepomůže.

15:20
27. 1. 2018

V Ústeckém kraji vyhrál v 2. kole voleb Zeman s cca 62 procent. Po sečtení skoro 90 procent už ho tam Drahoš nemůže předstihnout. Volit v kraji přišlo 57 procent.

15:19
27. 1. 2018

Zeman po sečtení hlasů ze tří čtvrtin okrsků vedl ve finále voleb prezidenta s 53,83 procenta. Drahoš jeho náskok stáhl o desetiny procentního bodu.

15:16
27. 1. 2018

Zemanův štáb je také plný jeho podporovatelů. Mezi nimi je i pár českých celebrit, například zpěvák Daniel Hůlka, který promluvil na téma korektnosti či nekoretnosti „nekampaně“ Miloše Zemana. Zmínil se i o tom, proč ho podporuje. „Na funkci prezidenta je ten nejlepší. Pana Drahoše v debatách deklasoval.“

Video Rozhovor s Danielem Hůlkou. - Blesk Zprávy
15:15
27. 1. 2018

Miroslav Procházka, ze sokolovské buňky Strany práv občanů, přišel oblečený jako kovboj se zemanovskou šálou. Jak řekl reportérovi Blesk.cz, myslel si, že Zeman vyhraje s 60procentním výsledkem, ale teď to prý po sečtení části okrsků nevypadá. Šálu i klobouk měl ve štábu i v roce 2013 a podle tohoto svérázného ohozu si jej i prezident pamatuje. A tento muž doporučuje Zemanovi, aby se také neměnil a zůstal svůj, vyhraje-li druhý mandát. 

Miroslav Procházka, Zemanův podporovatel s šálou ve volebním štábu.
15:13
27. 1. 2018

Zeman vedl nad Drahošem ve finále prezidentské volby také po sečtení hlasů ze dvou třetin okrsků, poměrem 54:46. Účast přesahovala 65 procent.

15:11
27. 1. 2018

Dominik Feri upřesnil, jak to mělo být s natáčením jeho dokumentu ve štábu Jiřího Drahoše, natáčet ho prý chtěli studenti FAMU. Ve štábu ho překvapila větší absence politiků, ale přičítá to snaze o apolitičnost Jiřího Drahoše.  Pokud najde piano, rád prý Jiřímu Drahošovi zahraje.

Ve volebním štábu Jiřího Drahoše panuje během sčítání hlasů druhého kola prezidentských voleb dobrá nálada
15:09
27. 1. 2018

Miloš Zeman po sečtení hlasů z poloviny okrsků vedl ve finále prezidentských voleb se ziskem 54,92 procenta hlasů. Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš svou počáteční výraznější ztrátu snižoval po procentních bodech, podle odhadů na základě dosavadních trendů ale Zemana nepředstihne. Zeman vedl ve všech krajích kromě Prahy a středních Čech, kde vítězil Drahoš, který uspěl také u voličů v zahraničí. Prezidentské finále přišel rozhodnout rekordní počet voličů, po sečtení 50 procent okrsků účast převyšovala 65 procent. Před pěti lety přišlo k volebnímu finále 59 procent voličů.

Ve volebním štábu Jiřího Drahoše panuje během sčítání hlasů druhého kola prezidentských voleb dobrá náladaVe volebním štábu Jiřího Drahoše panuje během sčítání hlasů druhého kola prezidentských voleb dobrá nálada
15:07
27. 1. 2018

Jiří Drahoš po boku s manželkou Evou přišel pozdravit do štábu. Přivítal ho potlesk podporovatelů. Z Kongresového centra manželé Drahošovi zamávali přes televizní kamery do Jablunkova, kde profesor a býval ýšéf Akademie věd ČR začínal svou kampaň. Průběžné výsledky nekomentoval, na to je prý ještě čas.

"Jsem tady i s manželkou, jsem moc rád, že stojí po mém boku tak jako po dobu celé kampaně."

Drahoše přišly do Kongresového centra podpořit stovky lidíJiří Drahoš poprvé vystoupil ve tři hodiny, krátce poté, co s manželkou Evou dorazil do volebního štábuJiří Drahoš poprvé vystoupil ve tři hodiny, krátce poté, co s manželkou Evou dorazil do volebního štábu
15:07
27. 1. 2018

Neúspěšný kandidát Petr Hannig je v Zemanově štábu. Co říká na výsledky 2. kola voleb?

Video Petr Hannig - Lukáš Červený
15:05
27. 1. 2018

Čekání na Drahoše v Kongresovém centru skončilo. Jiří Drahoš nakráčel do sálu, po jeho boku nemohla chybět manželka Eva. Podívejte se na jejich příchod:

Video Jiří Drahoš přišel s manželkou do volebního štábu. Pozdravil příznivce i do Jablunkova, kde začínal kampaň - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
15:04
27. 1. 2018

„Jsme sice každý z jiného vědeckého těsta, ale je otevřený naslouchat názorům druhých.“ Docent Jaroslav Šebek promluvil o spolupráci s Jiřím Drahošem, ocenil zvláště jeho schopnost nechat si poradit a diskutovat. Šebek působí jako Drahošův poradce v otázkách moderních dějin a náboženství.

Video Rozhovor s poradcem Jiřího Drahoše Jaroslavem Šebkem - Blesk Zprávy
15:03
27. 1. 2018

Miloš Zeman má v pražském TOP Hotelu pronajaté prezidentské apartmá, stejné jako v roce 2013 v první prezidetské volbě, kterou vyhrál, zjistila reportérka Blesku.

Prezident Miloš Zeman vystupuje z auta u TOP Hotelu Praha, kde bude 27. ledna sledovat sčítání hlasů druhého kola prezidentských voleb.Prezident Miloš Zeman vystupuje z auta u TOP Hotelu Praha, kde bude 27. ledna sledovat sčítání hlasů druhého kola prezidentských voleb.
15:02
27. 1. 2018

Rozhovor Blesk.cz poskytl senátor a šéf SPO Jan Veleba. "Pokud bude Zeman znovu prezidentem, doporučil bych mu, aby méně cestoval," řekl k jeho zdravotnímu stavu. Dodal, že nemíní detailněji vysvětlovat financování Zemanovy kampaně. 

Volební štáb Miloše Zemana, předseda SPO Jan Veleba
Video Jan Veleba - Lukáš Červený
15:01
27. 1. 2018

Zeman po sečtění hlasů z poloviny okrsků vedl ve volbách prezidenta s 55 procenty. Drahoš náskok stahoval, podle dosavadních trendů ho nepředstihne.

14:59
27. 1. 2018

Ve štábu Miloše Zemana je velmi málo slavných či veřejně známých příznivců, takže je tady mezi novináři "rvačka" o lidi, jako jsou třeba neúspěšný protikandidát z prvního kola Petr Hannig či senátor a předseda SPO Jan Veleba, hlásí z místa reportérka Blesku. Komická situace proběhla, když s Velebou chtěla udělat rozhovor Daniela Drtinová z DVTV. Právě z jejího studia kolegovi Martinu Veselovskému přitom minulý týden odešel, když se moderátor až moc do hloubky vyptával na netransparentní financování kampaně Miloše Zemana. Na snímku Drtinová natáčí reportáž o tom, jak jí Veleba nedal rozhovor.

O známé osobnosti je ve štábu Zemana velký zájem mezi novináři, přetahují se o ně, aby udělali rozhovory.
14:58
27. 1. 2018

Po sečtení hlasů z dvou pětin okrsků vedl Zeman ve finále prezidentské volby nad Drahošem v poměru 55 ku 45 procentům. Odstup mezi nimi velmi mírně poklesl.

14:57
27. 1. 2018

Milan Chovanec ve štábu Miloše Zemana:

14:50
27. 1. 2018

Zeman po sečtení hlasů ze třetiny okrsků vedl ve finále prezidentských voleb s 56 procenty, Drahoš jeho úvodní náskok opět mírně stáhl.

14:50
27. 1. 2018

Miloš Zeman má po sečtení hlasů z pětiny okrsků velkou šanci, že obhájí prezidentské křeslo. Hlas mu podle průběžných výsledků dalo 57,03 procenta voličů. Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš počáteční výraznější ztrátu stahoval jen mírně, podobně jako před pěti lety tehdejší Zemanův rival Karel Schwarzenberg. Zeman vedl ve všech krajích kromě Prahy, kde jasně vedl Drahoš, který vítězil také u voličů v zahraničí. Prezidentské finále přišel rozhodnout rekordní počet voličů, po sečtení 20 procent okrsků účast převyšovala 64 procent. Před pěti lety přišlo k volebnímu finále 59 procent voličů.

14:46
27. 1. 2018

Zeman vedl nad Drahošem v prezidentském finále i po sečtení hlasů ze čtvrtiny okrsků poměrem 56 ku 44 procent. Drahoš ztrátu na Zemana mírně snížil.

14:41
27. 1. 2018

Po sečtení hlasů z pětiny okrsků vedl v prezidentském finále Zeman s 57 procenty. Drahoš měl zbývajících 43 procent. Účast byla rekordních 64 procent.

14:38
27. 1. 2018

Hlasy voličů ve druhém kole letošních prezidentských voleb v Královéhradeckém kraji nejrychleji sečetli v obcích Bašnice na Jičínsku a Libchyně na Náchodsku. V Bašnicích zvítězil Miloš Zeman s 59,2 procenta, v Libchyni vyhrál Jiří Drahoš s 59,57 procenta hlasů. ČTK to zjistila z webu www.volby.cz. V Bašnicích, které mají 171 voličů, byla volební účast 73,1 procenta. V Libchyni přišlo ze 68 voličů svůj hlas odevzdat 69 procent. V celém Královéhradeckém kraji mohlo jít k volbám přibližně 446.000 voličů. Hlas mohli odevzdat v některém z 926 volebních okrsků.

14:37
27. 1. 2018

Raut ve štábu Jiřího Drahoše v Kongresovém centru na Vyšehradě je vyloženě lákavý.

Lákavý raut ve volebním štábu Jiřího DrahošeLákavý raut ve volebním štábu Jiřího DrahošeLákavý raut ve volebním štábu Jiřího DrahošeLákavý raut ve volebním štábu Jiřího Drahoše
14:36
27. 1. 2018

Po sečtení hlasů z desetiny okrsků nadále vedl v prezidentské volbě Zeman s 57 procenty. Drahoš jeho náskok nepatrně snížil, dostal 43 procent.

14:35
27. 1. 2018

Do volebního štábu Jiřího Drahoše dorazil třeba i herec Bolek Polívka. Z dalších podporovatelů pak Vavřinec Hradilek, Dana Morávková či Jaroslav Uhlíř.

Aňa Geislerová ve volebním štábu Jiřího DrahošeBolek Polívka před Kongresovým ccentrem, kde svůj štáb otevřel Jiří Drahoš
14:33
27. 1. 2018

Voliče v Paříži nezastavila ani rozvodněná Seina, uvedl zpravodaj iRozhlas.cz.


14:32
27. 1. 2018

Po sečtení hlasů z prvních pěti procent okrsků vedl ve finále prezidentské volby Zeman s 58 procenty. Drahoš dostal zbývajících 42 procent.

14:28
27. 1. 2018

Podle Českého statistického úřadu je prvním zpracovaným zahraničním okrskem Bejrút.

14:26
27. 1. 2018

Ve štábu Miloše Zemana je také zpěvák Daniel Hůlka, kterému prezident v roce 2016 udělil státní vyznamenání. Reportérce Blesku řekl, že na místě dělá hudební produkci a také bude zpívat hymnu. Vodkou si připíjel třeba se Zdeňkem Štenglem, expředsedou SPO.

Video Daniel Hůlka u Zemana ve štábu popíjí vodku. - Vera Renovica, Blesk
14:25
27. 1. 2018

První výsledky finále přímé volby prezidenta byly na volebním webu ve 14:16, rychleji než při prvním kole, ale o něco později než před pěti lety.

14:22
27. 1. 2018

Europoslankyně Jourová volila v Třebíči.

14:17
27. 1. 2018

Stoprocentní účast ve druhém kole prezidentských voleb zaznamenala obec Lubné na Brněnsku. Obec má 46 voličů, k urnám přišli všichni, uvedla mluvčí Jihomoravského kraje Monika Brindzáková. V prvním kole zvítězil v Lubné neúspěšný kandidát Pavel Fischer. Následoval Miloš Zeman a Jiří Drahoš, mezi kterými se rozhoduje v druhém kole. Volební účast v Lubné dosáhla podle Brindzákové 100 procent už k dnešním 13:00. V prvním kole voleb tam přišlo odevzdat hlas 38 voličů ze 46, takže byla účast přes 80 procent. Obec Lubné leží severozápadně od Brna a je asi 11 kilometrů od Tišnova.

14:14
27. 1. 2018

Členové volební komise ve zlínské hale stolního tenisu vysypávají 27. ledna 2018 urnu s hlasy, které voliči odevzdali v druhém kole prezidentských voleb.

Členové volební komise ve zlínské hale stolního tenisu vysypávají 27. ledna 2018 urnu s hlasy, které voliči odevzdali v druhém kole prezidentských voleb.
14:14
27. 1. 2018

"Já pana profesora Drahoše podporuji od začátku. Pan profesor je vzdělaný, moudrý a velmi slušný člověk, myslím si, že ČR by si takového prezidenta zasloužila,"

řekla ve štábu Drahoše exministryně školství Petra Buzková. "Chci věřit, že to dobře dopadne," podotkla. "Panu prezidentovi Zemanovi se podařilo za uplynulých pět let tuto společnost totálně rozdělit na dva tábory. A já věřím, že pan profesor Drahoš je člověk, který by ji zase dokázal sjednotit," podotkla Buzková.  Do někdejšího šéfa ČSSD, jejíž byla Buzková členem, se navezla, že lhal v debatách. Na dotaz Blesk Zpráv, co říká na Zemanův argument, že Drahoš nemá žádné politické zkušenosti, dodala:

"Miloš Zeman jich má možná až moc a je otázka, jakým způsobem je využil. Zda to bylo ve prospěch, nebo v neprospěch ČR. To, jakým způsobem rozdělil společnost této země, je rozhodně spíše v neprospěch."

Video Exministryně Buzková podpořila Drahoše ve štábu. Zeman podle ní totálně rozdělil společnost - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
14:12
27. 1. 2018

Drahoše chtělo v týdnu před volbami volit 46 procent lidí, Zemana 45,5 procenta. Zbylých 8,5 procenta bylo nerozhodnutých, zjistil průzkum Kantar TNS pro ČT.

14:10
27. 1. 2018

V Moravskoslezském kraji se podle odhadů kontrolních skupin krajského úřadu bude účast pohybovat mezi 55 až 60 procenty.

V Plzeňském kraji se volební účast pohybovala podle odhadu krajského úřadu mezi 50 a 60 procenty. Rekordmanem byla opět obec Čilá na Rokycansku, kde už v pátek volilo 100 procent voličů. Kromě 15 místních lidí v pátek hlasovalo sedm lidí na voličské průkazy, dnes přišli další dva lidé na voličské průkazy. "Byli to mladí turisté, říkali, že každý rok jedou na volby po různých vesnicích, letos si vybrali nás. Jeden z nich byl někde od Kralup nad Vltavou a druhý od Pradědu," řekla členka volební komise.

14:10
27. 1. 2018

Volební účast v Jihočeském kraji se pohybovala kolem 60 procent. Podle informací z volebních místností je srovnatelná, nebo nepatrně vyšší než v prvním kole. V některých obvodech však evidovali účast i více než 70 procent, což platí o některých okrscích v Českých Budějovicích.

Volební účast v Libereckém, Královéhradeckém nebo Pardubickém kraji odpovídala celorepublikovému průměru. Rekordní účast bude v zimním středisku v Bedřichově v Jizerských horách. V okrsku se zhruba 240 voliči už odvolilo bezmála 800 lidí, přes 600 s voličskými průkazy. Hodinu před uzavřením volebních místností byla v oslovených okrscích na Vysočině volební účast od 65 do 80 procent. Volební účast v Olomouckém kraji je zhruba stejná jako v prvním kole, kdy činila 60 procent.

14:09
27. 1. 2018

Ve velkých středočeských městech odvolily více než tři pětiny lidí. Například Benešov hlásí 67 procent, Beroun 66, Mělník 65 a Kolín 63. Na řadě míst byla účast vyšší než v prvním kole, odpoledne však už zájem opadl. "Možná to ještě trochu doladíme, ale už je to mrtvá sezona," zhodnotila odpolední situaci ve volebních místnostech Jaroslava Mejzrová z nymburské radnice.

14:08
27. 1. 2018

Účast v některých částech Prahy vyšplhala k 70 procentům. Vůbec největší byla v Praze 6, kde hlasovalo 76,57 procenta. Přes 70 procent se dostala účast i v Praze 9 a Praze 11, kde už hlasovalo 71 procenta lidí. Kolem 67 procent lidí přišlo volit v Praze 1 a Praze 3 a mezi 50 a 70 procenty se pohybovala účast ve volebních místnostech v Praze 12.

14:06
27. 1. 2018

Stovky pacientů odvolily dnes v nemocnicích v Jihomoravském kraji. Ve Fakultní nemocnici Brno jich bylo kolem 200, řekl ČTK mluvčí nemocnice Pavel Žára. Celkem 119 voličů měla Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Podle její mluvčí Petry Veselé někteří pacienti zapomněli občanský průkaz a nemohli volit. Zájem o vhození lístku do urny byl i v Masarykově onkologickém ústavu. Ve svatoanenské nemocnici bylo 83 voličů zapsaných do zvláštního seznamu a 26 lidí s voličským průkazem.

V jihomoravských nemocnicích odvolily stovky pacientůV jihomoravských nemocnicích odvolily stovky pacientůV jihomoravských nemocnicích odvolily stovky pacientů
14:04
27. 1. 2018

Češi v zahraničí se často vydávali na dlouhé cesty, aby mohli volit.

14:02
27. 1. 2018

Marian Jurečka, místopředseda KDU-ČSL, se vyjádřil k vyšší volební účasti:

13:58
27. 1. 2018
!

Za Milošem Zemanem dorazila i jeho dcera Kateřina, aby ho podpořila. Uvedl to mluvčí Jiří Ovčáček. Naposledy o sobě dala Kateřina výrazněji vědět při prvním kole voleb, kdy zveřejnila své fotografie z volební místnosti v Londýně.

Kateřina Zemanová u prezidentských voleb
13:44
27. 1. 2018

Účast ve finále prezidentských voleb by mohla být rekordní. Hlasovat přišlo podle informací ČTK od volebních komisařů v průměru 60 až 70 procent lidí.

13:39
27. 1. 2018
!

Miloš Zeman dorazil do pražského TOP Hotelu, kde bude čekat na výsledky. "Limuzína jej přivezla k hlavnímu vchodu, beze slov z ní vystoupil a pokračoval do hotelu, kde se pozdravil s jeho majiteli," hlásí z místa reportérka Blesku. Pak Zeman zamířil k výtahu, zřejmě do apartmá, zatímco jeho příznivci skandovali "Zeman na Hrad" a tleskali.


Miloš Zeman dorazil do volebního štábu.Miloš Zeman dorazil do volebního štábu.
13:39
27. 1. 2018

Mezi hosty ve štábu Jiřího Drahoše je již i herečka Aňa Geislerová. Dorazit má i nejmladší poslanec Dominik Feri (TOP 09), který chtěl ve štábu točit dokument - ovšem nikoli o Drahošovi či prezidentské volbě, ale o sobě, což mu organizátoři nepovolili. Nechybí tradiční raut, značně bohatý. Ani širokoúhlé obrazovky přehrávající fotky manželů Drahošových z průběhu kampaně.

Video Bohatý raut i 800 hostů. Jiří Drahoš na štábu nešetřil, zřídil jej v Kongresovém centru - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
13:36
27. 1. 2018
!

Do štábu Miloše Zemana dorazili jeho blízcí spolupracovníci – kancléř Vratislav Mynář a poradce Martin Nejedlý. Přišli pěšky od podzemní garáže a zmizeli v hotelu.

Video Do štábu Miloše Zemana dorazili jeho spolupracovníci Mynář a Nejedlý - Jakub Veinlich, Blesk Zprávy
Do štábu Miloše Zemana dorazili jeho spolupracovníci Mynář a Nejedlý
13:35
27. 1. 2018

V Deštném v Orlických horách volí lidé hlavně s voličskými průkazy. Komise musela už třikrát doplňovat volební lístky, uvádí reportér iRozhlas.cz

13:28
27. 1. 2018

Novináři, které Miloš Zeman nemá příliš v lásce, nejsou ve volebním štábu překvapivě na suchu. Je jim k dispozici káva, voda a výběr ze slaného a sladkého pečiva. Jejich zázemí ale není úplně ideální, k dispozici mají jen malou místnost.

Občerstvení ve štábu Miloše Zemana.
13:25
27. 1. 2018

Volební vysílání České televize bude tentokrát bez jindy nepostradatelného Václava Moravce, který nakonec nemoderoval ani prezidentský duel. Místo Moravce se tu objeví Michal Kubal a podle jeho příspěvku na sociální síti z toho nemá úplně radost. Naopak stálicí volebního vysílání zůstává Marcela Augustová.

13:21
27. 1. 2018

Prezident Miloš Zeman se bez ohledu na výsledek volby objeví v televizi v rozhovoru na TV Barrandov. Od 18:30 s ním bude mluvit jeho dvorní moderátor a šéf televize Jaromír Soukup, oznámila stanice.

13:20
27. 1. 2018

Někteří Češi kvůli volbám neváhali cestovat stovky kilometrů. Navíc se přimlouvají za možnost volit online.

13:17
27. 1. 2018

Štáb se nachází ve čtyřhvězdičkovém Top Hotelu Praha. Akreditováno bylo rekordních 200 novinářů z českých i zahraničních médií. Velká účast je třeba těch slovenských, která kritizovala Zemana a spíše v komentářích stála na straně jeho protikandidáta Jiřího Drahoše. Už jsou tu i Zemanovi podporovatelé: senátor Jan Veleba (SPO), který nebyl schopen vysvětlit kontroverzní financování prezidentovy „nekampaně“ či umělec František Ringo Čech.

Příznivec František Ringo Čech ve štábu Miloše Zemana čeká na výsledky voleb.Jan Veleba (SPO) ve štábu Miloše Zemana čeká na výsledky voleb.
13:13
27. 1. 2018

Jiří Drahoš dorazí do štábu mezi 15:00 a 15:30, zjistila v Kongresovém centru redaktorka Blesk Zpráv. V Drahošově volebním štábu se očekává celkem 800 hostů, z toho 250 akreditovaných novinářů. Mezi VIP hosty budou Ivan Trojan, Martin Myšička, Petr Janda, Milan Šteindler, Tomáš Hanák či Eva Holubová. 

Drahoše podpoří ve štábu týmy neúspěšných kandidátů Michala Horáčka a Marka Hilšera. Řada známých osobností přitom odřekla účast kvůli nemocem (např. režisérka Olga Sommerová hlásí nachlazení), některé využily volného víkendu a vyrazily na hory. Účast přislíbili Ondřej Gregor s manželkou a Jiří Bartoška, zda skutečně do štábu dorazí, však není jisté.

13:12
27. 1. 2018

Takto se volí ve švýcarském Bernu. Před českým velvyslanectvím jsou fronty.

13:10
27. 1. 2018

Ve věznicích v Liberci, Jablonci nad Nisou-Rýnovicích a Stráži pod Ralskem svůj hlas ve druhém kole prezidentských voleb vhodilo 939 odsouzených. Průměrná účast ve věznicích v Libereckém kraji tak byla 57,78 procenta, vyplývá ze zjištění ČTK.  V Liberci původně chtělo volit 198 obviněných a odsouzených, hlas nakonec vhodilo 162 z 306 vězňů. V Jablonci-Rýnovice mělo hlasovací právo 535 z 555 odsouzených. K volbám se nahlásilo 335 vězňů, nakonec jich hlasovalo 325.

 Ve věznicích v Liberci, Jablonci nad Nisou-Rýnovicích a Stráži pod Ralskem svůj hlas ve druhém kole prezidentských voleb vhodilo 939 odsouzených. Průměrná účast ve věznicích v Libereckém kraji tak byla 57,78 procenta, vyplývá ze zjištění ČTK. Účast ve věznicích byla obdobná jako v prvním kole.Zatímco v Liberci a Jablonci mohli vězni volit jen v pátek, ve Stráži pod Ralskem to bylo možné i dnes. Nakonec hlasovalo 452 ze 784 odsouzených, i když zájem byl původně vyšší. "Deset jich nemělo platné doklady a proto nebyli volební komisi připuštěni k volbám, a 44 si svůj původní zájem o účast ve volbách rozmyslelo a volit odmítlo," uvedl ředitel strážské věznice Ladislav Blahník.Obdobné to bylo v dalších dvou věznicích v kraji. V Liberci původně chtělo volit 198 obviněných a odsouzených, hlas nakonec vhodilo 162 z 306 vězňů. V Jablonci-Rýnovice mělo hlasovací právo 535 z 555 odsouzených. K volbám se nahlásilo 335 vězňů, nakonec jich hlasovalo 325. Ve věznicích v Liberci, Jablonci nad Nisou-Rýnovicích a Stráži pod Ralskem svůj hlas ve druhém kole prezidentských voleb vhodilo 939 odsouzených. Průměrná účast ve věznicích v Libereckém kraji tak byla 57,78 procenta, vyplývá ze zjištění ČTK. Účast ve věznicích byla obdobná jako v prvním kole.Zatímco v Liberci a Jablonci mohli vězni volit jen v pátek, ve Stráži pod Ralskem to bylo možné i dnes. Nakonec hlasovalo 452 ze 784 odsouzených, i když zájem byl původně vyšší. "Deset jich nemělo platné doklady a proto nebyli volební komisi připuštěni k volbám, a 44 si svůj původní zájem o účast ve volbách rozmyslelo a volit odmítlo," uvedl ředitel strážské věznice Ladislav Blahník.Obdobné to bylo v dalších dvou věznicích v kraji. V Liberci původně chtělo volit 198 obviněných a odsouzených, hlas nakonec vhodilo 162 z 306 vězňů. V Jablonci-Rýnovice mělo hlasovací právo 535 z 555 odsouzených. K volbám se nahlásilo 335 vězňů, nakonec jich hlasovalo 325.
13:07
27. 1. 2018

Mluvčí současného prezidenta Jiří Ovčáček už také volil.

13:00
27. 1. 2018

Volební místnosti se zavírají přesně za hodinu a výrazný ohlas mají také v zahraničí. Nadpoloviční účast hlásí například Praha, střední Čechy, a některé volební okrsky na Vysočině a v moravských krajích. V Ústeckém kraji zatím odevzdalo svůj hlas kolem 45 procent voličů, v Plzeňském kraji zhruba polovina. V lyžařských střediscích nebo lázních zvyšují účast lidé s voličskými průkazy.

Nad 62 procent, kterým se blížila celorepubliková volební účast v prvním kole, se v sobotu před polednem dostal počet voličů třeba v Praze 6, v Pacově na Pelhřimovsku nebo v některých malých obcích v Královéhradeckém kraji. V Lubné na Brněnsku už hlasovalo skoro 96 procent voličů, na jiných místech ale zatím účast nebyla ani třetinová.

12:47
27. 1. 2018

Hlasování ve 2. kole prezidentských voleb tentokrát probíhalo bez výraznějších excesů. Jen někde si lidé stěžovali, že dostali omylem dva volební lístky Jiřího Drahoše nebo Miloše Zemana a nebo že v jejich sadě byl i náhradník Pavel Fischer, jak ukázala řádová sestra v Českých Budějovicích. Na zmatky u voleb si stěžovala i zpěvačka Bára Poláková.

Řádová sestra ukázala v Českých Budějovicích lístek Pavla Fischera, který omylem nabídli voličům při 2. kole prezidentské volby
12:42
27. 1. 2018

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) tentokrát novinářům nechtěl říct, kdy půjde hlasovat. Nakonec to Babiš odvolil v pátek ve 21:56 po návratu ze zahraničí a ve volební místnosti byl bez manželky Moniky. Tu musel oželet už před 14 dny, kdy reportérům oznámil, že je jeho paní v nemocnici. Další zajímavosti z volebních místností najdete zde.

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) u voleb
12:35
27. 1. 2018

Miloš Zeman a Jiří Drahoš odevzdali své hlasy už v pátek odpoledne, stávající prezident v přísně střežené volební místnosti ZŠ Brdičkova na pražských Lužinách, bývalý šéf Akademie věd ČR pak v Praze-Lysolajích. Zatímco Zeman po 1. kole čekal další útok polonahé aktivistky, který nepřišel, Drahoš se na oko bál, jestli jeho manželka Eva hodila do urny správný hlas.

Video Zeman ve volební místnosti: Před 5 lety proti mě stál politik, teď ne  - Jakub Poláček, Blesk Zprávy
Video „Snad tam manželka hodila správný lístek.“ Jiří Drahoš odvolil v pražských Lysolajích. - David Budai, Lukáš Červený
12:30
27. 1. 2018

Do uzavření volebních místností v Česku zbývá posledních 90 minut a drama vrcholí. Bude příštím prezidentem České republiky Jiří Drahoš, nebo si Hrad udrží na dalších pět let Miloš Zeman? To bude jasné už v sobotu odpoledne. Vítejte u online přenosu Blesk Zpráv z finále prezidentské volby.

Miloš Zeman, Andrej Babiš a Jiří Drahoš u voleb
Zobrazit celý online

Konečné výsledky 2. kola prezidentských voleb najdete zde

Prezidentské volby 2018 - termín a pravidla

O kandidaturu se může ucházet každý svéprávný občan, který dosáhl věku 40 let. Kandidátní listinu je nutné podat ministerstvu vnitra nejpozději 66 dnů před volbami. Kandidát na prezidenta ČR se může vzdát své kandidatury do 24 hodin před zahájením volby, a to osobně nebo prohlášením s vlastním podpisem.

Volební kalkulačka 2018 - Volba prezidenta >>>

Podle zákona se volby konají vždy v pátek od 14 do 22 a v sobotu od 8 do 14 hodin. První průběžné výsledky 1. kola prezidentských voleb budou známy již v sobotu krátce po uzavření volebních místností.

Průzkumy preferencí kandidátů na prezidenta

Největšími favority v druhé přímé volbě prezidenta České republiky byli podle průzkumů před 1. kolem volby Miloš Zeman, Jiří Drahoš a Michal Horáček. O Pražský hrad bojovali také Pavel Fischer, Vratislav KulhánekJiří Hynek, Mirek Topolánek, Marek Hilšer či Petr Hannig.

Výsledky prezidentských voleb 2018 predikovali průzkumy volebních preferencí ze všech stran. Řada z nich do 2. kola posílala právě Miloše Zemana a Jiřího Drahoše. Preference potenciálních voličů na vzorku čítajícího přes 42 tisíc lidí zpracovali tvůrci online hry Prezident 21. Výsledky průzkumu najdete zde.

Poslední prezidentský průzkum najdete ZDE

Výsledky prezidentských voleb 2018 ZDE

Termín a systém prezidentských voleb 2018 najdete zde

Všechny kandidáty na prezidenta 2018 najdete zde

Vše o okrskových volebních komisích čtěte zde

Jak volit s voličským průkazem čtěte zde

Vše o pravomocích prezidenta čtěte zde

Doporučujeme
Další videa