Výsledky 1. kola prezidentských voleb: Zeman jasný vítěz. Vyzve ho Drahoš

Autor: ixs - 
14. 1. 2018
05:00

Prezidentské volby 2018 se konalo 12.-13. ledna, druhé kolo bude 26.-27. ledna. V něm se utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Zde najdete výsledky prezidentských voleb. Nový prezident ČR bude znám nejpozději v sobotu 27. ledna ve večerních hodinách.

Konečné výsledky po 1. kole
Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 61.92%

Prezidentské volby ONLINE: Sledujte průběh sčítání a výsledky voleb

Průběžné i konečné výsledky 2. kola prezidentských voleb najdete zde, jakmile budou k dispozici.

Prezidentské volby 2018 - termín a pravidla

O kandidaturu se může ucházet každý svéprávný občan, který dosáhl věku 40 let. Kandidátní listinu je nutné podat ministerstvu vnitra nejpozději 66 dnů před volbami. Kandidát na prezidenta ČR se může vzdát své kandidatury do 24 hodin před zahájením volby, a to osobně nebo prohlášením s vlastním podpisem.

Volební kalkulačka 2018 - Volba prezidenta >>>

Podle zákona se volby konají vždy v pátek od 14 do 22 a v sobotu od 8 do 14 hodin. První průběžné výsledky 1. kola prezidentských voleb budou známy již v sobotu krátce po uzavření volebních místností.

Průzkumy preferencí kandidátů na prezidenta

Největšími favority v druhé přímé volbě prezidenta České republiky byli podle průzkumů před 1. kolem volby Miloš Zeman, Jiří Drahoš a Michal Horáček. O Pražský hrad bojovali také Pavel Fischer, Vratislav KulhánekJiří Hynek, Mirek Topolánek, Marek Hilšer či Petr Hannig.

Výsledky prezidentských voleb 2018 predikovali průzkumy volebních preferencí ze všech stran. Řada z nich do 2. kola posílala právě Miloše Zemana a Jiřího Drahoše. Preference potenciálních voličů na vzorku čítajícího přes 42 tisíc lidí zpracovali tvůrci online hry Prezident 21. Výsledky průzkumu najdete zde.

Poslední prezidentský průzkum najdete ZDE

Výsledky prezidentských voleb 2018 ZDE

Termín a systém prezidentských voleb 2018 najdete zde

Všechny kandidáty na prezidenta 2018 najdete zde

Vše o okrskových volebních komisích čtěte zde

Jak volit s voličským průkazem čtěte zde

Vše o pravomocích prezidenta čtěte zde

Doporučujeme
Další videa