Nová tvář v boji o Hrad. Kandidovat chce i hudebník a politik Hannig

19. 7. 2017
12:15

Hudebník, producent a předseda strany Rozumní Petr Hannig (71) chce příští rok kandidovat na prezidenta. Oznámil to ve středu na tiskové konferenci v Praze. Chtěl by navazovat na dosavadní politiku současného prezidenta Miloše Zemana, avšak s jinou formou chování.

„Můj souhlas s kandidaturou byl dán tím, že další oficiální kandidáti jsou zcela odlišné politické orientace než současný prezident. A kdyby prezident Zeman z jakéhokoli důvodu nekandidoval, současná politika hlavy státu by nebyla zachována,“ řekl Hannig o motivaci svého rozhodnutí ucházet se o funkci hlavy státu.

Hannig se o vstup do politiky pokoušel několikrát. Založil Stranu zdravého rozumu, která dnes působí pod názvem Rozumní, a od roku 2002 pravidelně kandiduje ve volbách do Sněmovny či Senátu. Loni při kandidatuře do Senátu v Praze 11 získal 2,3 procenta hlasů, jeho strana ve sněmovních volbách v roce 2013 získala 0,3 procenta hlasů. Před pěti lety Hannig na prezidenta nekandidoval.

Zeman chce příští rok prezidentskou funkci obhajovat. Jeho vyzyvateli jsou například textař a podnikatel Michal Horáček, bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, bývalý šéf automobilky Škoda Auto Vratislav Kulhánek, lékař Marek Hilšer, podnikatel Igor Sládek nebo bývalý šéf kabinetu Jiřího Rusnoka Karel Štogl.

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH 2018 ČTĚTE ZDE

Doporučujeme
kalina107 ( 20. července 2017 06:10 )

No , tímto v podstatě přihlášením se k pražské sr ačce se vyřadil on i jeho strana z možností volby . Účelová kandidatura . Důvod je ubrání hlasů Zemanovi . Je to podrazák a kavárenská děv ka .

flesch2z ( 19. července 2017 21:39 )

Proboha, to už v ČR není nikdo jiný, kdo by na prezidenta kandidoval, než z showbyznysu, nebo potrhlí komedianti? Už teď naráží na Zemanovo chování, co bude žvanit pak, kdyby vyhrál? Ne, tohle je lživá loutka a ještě k tomu je mu 71 let. Jestli mám dát hlas někomu jinému než prezidentovi Zemanovi, tak jedině o 20 let mladšímu Zemanovi. A je mi jedno, jestli popravdě řekne vlastizrádnému premiérovi, že má charizma láhve od okurek a je sv*ně. Nechci prezidenta zbabělce a vlastizrádce.

rentierskej ( 19. července 2017 14:24 )

když vidíš mátohu, tak to právě čučíš do zrcadla!

11karel11 ( 19. července 2017 13:52 )

Komedianti, hudebníci, šašci se cpou na Hrad. Máme skvělého prezidenta a tak to bude i napříště.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa