Úterý 28. března 2023
Svátek slaví Soňa, zítra Taťána
Oblačno, sněžení 4°C

Nová tvář v boji o Hrad. Kandidovat chce i hudebník a politik Hannig

Autor: ČTK, pk - 
19. července 2017
12:15

Hudebník, producent a předseda strany Rozumní Petr Hannig (71) chce příští rok kandidovat na prezidenta. Oznámil to ve středu na tiskové konferenci v Praze. Chtěl by navazovat na dosavadní politiku současného prezidenta Miloše Zemana, avšak s jinou formou chování.

„Můj souhlas s kandidaturou byl dán tím, že další oficiální kandidáti jsou zcela odlišné politické orientace než současný prezident. A kdyby prezident Zeman z jakéhokoli důvodu nekandidoval, současná politika hlavy státu by nebyla zachována,“ řekl Hannig o motivaci svého rozhodnutí ucházet se o funkci hlavy státu.

Hannig se o vstup do politiky pokoušel několikrát. Založil Stranu zdravého rozumu, která dnes působí pod názvem Rozumní, a od roku 2002 pravidelně kandiduje ve volbách do Sněmovny či Senátu. Loni při kandidatuře do Senátu v Praze 11 získal 2,3 procenta hlasů, jeho strana ve sněmovních volbách v roce 2013 získala 0,3 procenta hlasů. Před pěti lety Hannig na prezidenta nekandidoval.

Zeman chce příští rok prezidentskou funkci obhajovat. Jeho vyzyvateli jsou například textař a podnikatel Michal Horáček, bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, bývalý šéf automobilky Škoda Auto Vratislav Kulhánek, lékař Marek Hilšer, podnikatel Igor Sládek nebo bývalý šéf kabinetu Jiřího Rusnoka Karel Štogl.

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH 2018 ČTĚTE ZDE

Doporučujeme
11karel11 ( 19. července 2017 13:52 )

Komedianti, hudebníci, šašci se cpou na Hrad. Máme skvělého prezidenta a tak to bude i napříště.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa