Horáček se holedbá: Zeman je sám, a proto nemůže uspět. Já ano

Autor: Mii - 
19. 7. 2017
11:50

Textař, podnikatel a prezidentský kandidát Michal Horáček si je jistý, že může ve volbách na začátku příštího roku uspět. A porazit i stávajícího prezidenta Miloše Zemana, pokud se s ním dostane do druhého kola. Kalkuluje s tím, že v takovém případě posbírá i hlasy jinak určené pro dalšího prezidentského adepta Jiřího Drahoše. Současný prezident ale nemá žádnou spřízněnou duši, a tak pokud nevyhraje rovnou v prvním kole, má jistou prohru, tvrdí Horáček v rozhovoru pro Info.cz.

Horáček svoji kandidaturu na post prezidenta republiky oznámil už loni 3. listopadu. Kampaň ale neoficiálně zahájil ještě dříve, rok objíždí zemi a diskutuje s lidmi. To mu podle jeho slov dalo základ, díky kterému může vyhrát. Lidé by si na něj měli i vsadit, vypsaný kurz je velmi příznivý, říká pro Info.cz.

Sesbíraných podpisů má aktuálně okolo 67 tisíc. Požadovaný minimální počet 50 tisíc nasbíral za dva týdny. I proto nabídl konkurenčním prezidentským kandidátům Jiřímu Drahošovi a Marku Hilšerovi, že bude na svých stáncích vybírat podpisy i pro ně.

Že to Drahošův tým odmítl, mu nevadí. Bylo to symbolické gesto, které nikoho nenutil přijmout. O Drahošovi ale říká: „Je jako projekční plátno, na které si lidé mohou promítnout, co chtějí.“ Zároveň nechápe, proč ještě bývalý předseda Akademie věd ČR nezveřejnil „pořádný“ program.

VIDEO: Horáček o Zemanovi, Drahošovi a své kandidatuře

Video Zeman proti nám nemá šanci, radši to vzdá, vsaďte na mě, říká o prezidentských volbách Horáček. - INFO.cz

Přesto Drahoše v případě jeho postupu do druhého kola podpoří. A on podpoří jeho. Tenhle fakt Zemanovi eventuálně volby prohraje, myslí si Horáček. Ve druhém kole se vedle Zemana vytvoří součet všech protizemanovských hlasů, kterých jednoduše bude více. Zemana ale v prvním kole podpoří stejný počet lidí jako v druhém. Jeho jediná šance tak je, že zvítězí rovnou v prvním kole.

Horáček přiznal naivitu

Horáček se také svěřil, že byl ze začátku kampaně naivní. Myslel si, že vše půjde samo, ale ono nejde. Rozhodl se proto najmout PR agenturu, i když k tomuto kroku nechtěl přistupovat. Spolupráce je čerstvá a její plody prý lidé teprve uvidí.

Jako prezident by chtěl zejména naslouchat lidem. Chtěl by také chodit do poslaneckých výborů a Poslanecké sněmovny, což Miloš Zeman dělá minimálně. I s pomocí těchto snah by pak chtěl zapracovat na současných problémech Česka, například na horší kvalitě potravin než na Západě.

Další videa pořadu Štrunc! najdete zde

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH 2018 ČTĚTE ZDE

Doporučujeme
barracuda.sro ( 20. července 2017 07:03 )

Chlapče je mi Tě líto. Takže Ty víš, kterého prezidenta nechceš ,ale nevíš kterého prezidenta chceš ! Co k tomu dodat.

tomik007 ( 20. července 2017 01:12 )

ZEMAN JE NA DOBRE CESTE: uz odstranil Forejta, jesce Mlynarze a Vofczaczka a bude cistej jako slovo bozhi

flesch2z ( 19. července 2017 21:21 )

Už sám není a ještě jich přibude. Horáčku, ty se do druhého kola nedostaneš. A jestli se tam guma Drahoš dostane a tvoji fanoušci ho podpoří, tak mu ty hlasy stejně stačit nebudou. Tvým volebním americkým kecům Češi nikdy neuvěří. U nás styl amerických voleb nezabere, my máme jinou kulturu, jinou povahu, nejsme američtí, ani němečtí vypatlanci. Na tvoje kecy naletí jedině vypatlaná zrzka a jí podobní idioti. Tu fantasmagorickou špínu, kterou se snažíš kydat na Zemana, kydáš jen a jen na sebe.

1912 ( 19. července 2017 19:17 )

HORÁČKU

tomik007 ( 19. července 2017 17:31 )

HORATCHEK A DRAHOSZ jsou nejlepsi zarukou toho ze ZEMAN vyhraje volby

Zobrazit celou diskusi
Další videa