Čtvrtek 6. října 2022
Svátek slaví Hanuš, zítra Justýna
Oblačno 20°C

Vzkazy lídrů v Blesku: Fiala sepsul populisty, Schillerová vládu. Zimu zvládneme, věří Pekarová

 • Video se připravuje ...
  Autor: simao - 
  23. 9. 2022
  05:00

  Superdebata Blesku přinesla řadu přestřelek, vřelo to nejen u kauzy Dozimetr, možných povolebních koalic na radnicích a magistrátech či kolem pomoci státu během energetické krize. Každý z osmičky lídrů, včetně premiéra Petra Fialy (ODS), dostal minutový prostor na oslovení voličů těsně před volbami - mohli přesvědčit, proč by právě jeho uskupení mělo dostat hlas v komunálních a senátních volbách 2022. Tady jsou ty nejzajímavější části slibů a výzev politiků ve studiu Blesku.

  Array

 • 1.Fiala varoval před populisty a extremisty v čele měst

  „Využijte svého volebního práva a běžte volit. Rozhodněte o tom, kdo vás bude reprezentovat v obcích, městech a také Senátu,“ vyzval občany premiér Petr Fiala (ODS).

  „Volte reprezentanty demokratických politických stran, protože nemůžeme nechat populistům a extremistům naše obce a města. V této kritické situaci by to byla chyba,“ poznamenal Fiala.

  Video  Fialova minuta v Blesku: Pozor na populisty a extremisty, varoval premiér.  - Mall TV a Blesk TV
  Video se připravuje ...

 • 2.Pekarová: Zimu zvládneme

  „Zejména vás chci ubezpečit, že zimu zvládneme. Vláda udělala všechno potřebné. Zajistili jsme dostatek energií, zastropovali jsme ceny plynu i elektřiny tak, abyste zvládli všechny ceny. Nenecháme vás na holičkách,“ slíbila Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), jež vyzvala k volbě takových kandidátů, kteří nestraší a nevyvolávají strach ve společnosti. „Nenechte si ukrást změnu a v těžkých dobách držte spolu,“ dodala.

  Video  Pekarová a 60 sekund v superdebatě Blesku: Zimu zvládneme!  - Mall TV a Blesk TV
  Video se připravuje ...

 • 3.Jurečka děkoval občanům i politikům

  Marian Jurečka (KDU-ČSL) děkoval všem občanům ČR a lidem dobré vůle za to, že „pomáhají nejenom lidem z Ukrajiny, ale i lidem kolem sebe ve svých obcích a městech“. Děkoval i poctivým komunálním politikům. „Nechci, aby některé kauzy vrhaly negativní stín na všechny komunální politiky,“ poznamenal.

  Video  Jurečka v superdebatě Blesku: Poděkování lidem dobré vůle za pomoc nejen Ukrajincům  - Mall TV a Blesk TV
  Video se připravuje ...

 • 4.Schillerová: Vláda je asociální

  „Prosím, běžte volit a využijte této první možnosti vystavit vládě vysvědčení. Vládě, která je elitářská, která je asociální, která neumí nebo nechce pomáhat,“ uvedla šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová.

  „Také se volí do Senátu, kde je potřeba, aby tento Senát a tito zástupci byli opozicí takovéto vládě,“ podotkla.

  Video  Schillerová a vzkaz voličům v Blesku: Vystavte Fialově vládě vysvědčení.  - Mall TV a Blesk TV
  Video se připravuje ...

 • 5.Konečná: Podcenili vše

  Do vlády ale zostra šili i další účastníci debaty. „Vláda zatím podcenila vše a bude nutné, aby to možná na řadě komunálních úrovních napravili komunální politici, kteří ale nebudou chtít prodávat majetek, kteří nebudou chtít kšeftovat s byty, ale kteří budou stát za vámi a budou umět vytvářet programy, které ve chvíli, kdy to vláda neumí, vám pomůžou,“ uvedla šéfka KSČM a europoslankyně Kateřina Konečná.

  „ČR je čistým vývozcem energií s průměrnou hodnotou 500 korun, vláda vám ceny zastropovala na šestinásobku,“ dodala komunistka.

  Video  Komunistka Konečná a její minuta v superdebatě Blesku: Vláda vše podcenila.  - Mall TV a Blesk TV
  Video se připravuje ...

 • 6.Šmarda: Čekají nás těžké časy

  „Čekají nás těžké časy a nemluví se mi v tuto chvíli snadno. Lidé v ČR žijí v nejistotě, bojí se toho, co bude v zimě, bojí se toho, zda zaplatí své účty za elektřinu, za teplo. Jestli máte pocit, že vám vláda pomáhá nedostatečně, spolehněte se na své obce, spolehněte se na to, že společně politici, ať už jsou z různých stran, tak vám pomohou ve chvíli, kdy jsou vám nejblíž,“ uvedl šéf ČSSD Michal Šmarda.

  „My jsme jako sociální demokraté poznali, co je to ztratit důvěru lidí, a víme, jak těžké je získat ji zpět. Je dobře, že jsou teď komunální volby, protože právě v obcích jsou kvalitní sociálně demokratičtí kandidáti, kteří vám mohou pomoci,“ dodal Šmarda.

  Video  Šéf ČSSD Šmarda v superdebatě Blesku: Víme, jaké je to ztratit důvěru lidí.  - Mall TV a Blesk TV
  Video se připravuje ...

 • 7.Rakušan: Vybírejte zodpovědně

  O to, aby lidé přišli k volbám, prosil i Vít Rakušan (STAN). „Chtěl bych vás poprosit, abyste vybírali zodpovědně, abyste vybírali lidi, kteří už se osvědčili, za kterými stojí nějaký silný lokální příběh. Jsou to lidé, kteří jsou schopni řešit praktická řešení, která teď všichni v těžkých dobách budeme potřebovat. Jsou to lidé, kteří nepodléhají populismu a nikdy vám nebudou lhát, budou se s vámi bavit a nebudou před vámi uhýbat. Takových lidí mají Starostové a nezávislí, kteří se v regionech narodili, velkou spoustu,“ podotkl.

  Video  Rakušan v superdebatě Blesku: V těžkých dobách budeme potřebovat praktická řešení.  - Mall TV a Blesk TV
  Video se připravuje ...

 • 8.Bartoš: Nemáme korupční kauzy

  „Piráti se dnes úspěšně podílí na vedení tří největších měst v ČR a zlepšují život v mnoha dalších obcích po celé zemi. A my v tom chceme pokračovat. Dohlédneme na to, aby se na radnicích hospodařilo poctivě a otevřeně. Máme i plán na to, jak zajistit levnější bydlení, dostupné sociální služby, školky, ale i zdravou a levnou dopravu či zeleň ve městě,“ uvedl šéf Pirátů Ivan Bartoš. „Za 13 let se s námi nepojí žádná korupční kauza,“ upozornil.

  Video  Pirát Bartoš a jeho 60 sekund v superdebatě Blesku: Nepojí se s námi korupční kauzy.  - Mall TV a Blesk TV
  Video se připravuje ...

ingmariie ( 23. září 2022 16:21 )

A u Chocholouška už jsi s tím byl?

hejhej ( 23. září 2022 15:05 )

luder:
Pekarová se zapiše do dějin jako nejhlupější politička

Ford Henry ( 23. září 2022 14:56 )

Nevím proč lidi vyšilují. Přeci Babišova zodpovědná vláda určitě udělal rezervy a opatření na takové situace. Když bylo za Babiše líp tak stavěl záložní plynovody, zásobníky, stavěl elektrárny a samozřejmě odkládal stovky miliard na horší časy.

hejhej ( 23. září 2022 14:22 )

Na doporučení nějakých lídrů vykašlu. K volbám ano, ale v žádném případě nevolím nikoho ze slepených stran ani stranu, která se prezentuje jako nezávislá- je součásti zkorumpované STAN a opět hodlají podrazit voliče.

Fialovy blaboly ( 23. září 2022 12:19 )

To je mi vašich líto.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa