Kdo s blonďatou Ditou? ANO ještě nemá kompletní kandidátku pro eurovolby, čeká na Babiše

27. 2. 2019
21:30

 Hnutí ANO zatím neuzavřelo kandidátku do voleb do Evropského parlamentu, které se uskuteční 24. a 25. května. Předsednictvu hnutí se dnes večer představili případní kandidáti a kandidátky, rozhodnutí o jejich zařazení na listinu ale zatím nepadlo. ČTK to řekl místopředseda hnutí Petr Vokřál. Předpokládá, že se o kandidátce rozhodne až po návratu předsedy ANO a premiéra Andreje Babiše z návštěvy Spojených států. Babiš navštíví Bílý dům 7. března.

„Kandidátku zatím uzavřenou nemáme. Termín pro její odevzdání je 19. března. Ještě se do té doby sejdeme,“ uvedl Vokřál. Míní, že seznam lidí, kteří budou za hnutí kandidovat, se neuzavře do pár dní a rozhodne se o něm až po Babišově návratu z USA.

Podle Vokřála je zatím jisté jedno jméno, a to volební jedničky Dity Charanzové. V polovině února ho oznámil na sněmu ANO Babiš. Řekl, že nynější europoslankyni v čele kandidátky jednoznačně podpořil výbor hnutí a měla i podporu z řady krajských sněmů.

Třiačtyřicetiletá Charanzová je v europarlamentu od července 2014 místopředsedkyní výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů. Od loňského listopadu je také místopředsedkyní evropské frakce Aliance liberálů a demokratů (ALDE), k níž ANO patří.

V médiích se objevují i další jména. Druhá na kandidátce by mohla být nynější europoslankyně Martina Dlabajová. Mluví se také o poslanci Jaroslavu Bžochovi, eurokomisařce Věře Jourové či Vokřálovi.

Babiš už dřív uvedl, že květnové volby do Evropského parlamentu považuje za nejdůležitější v historii EU. Ovlivní podle něj budoucnost unie.

Podle průzkumu agentury Kantar CZ z letošního ledna víc než polovina Čechů a Češek nevěděla, kdy se budou evropské volby konat. Víc než třetina dospělých pak uvedla, že by se jich zúčastnila. Skoro pětina lidí se naopak k volebním urnám vůbec nechystá. Vyšší účast slibují muži, lidé s vyšším vzděláním a pravicoví či pravostředoví voliči.

Video Úředníci v Bruselu napsali paskvil. Charanzová: „Nechci povinné ručení za zahradní traktůrek“ - David Budai, Blesk
720p 360p

Podívejte se na průzkum volebních preferencí ZDE

Doporučujeme
flesch2z ( 9. března 2019 08:29 )

Charanzka je bestie, která škodí ČR Jourová? Ta tam chrápe s každým i s ožralým Junckerem. Pokud někoho z ANO, tak jedině Chalupu. Jinak tam jsou všichni nepoužitelní. Ale já ANO nevolím.

zdenek43 ( 4. března 2019 10:32 )

aaa HISTORIE A PK NASLEDNA HYSTERIE SE BUDE ZASE OPAKOVAT ....... 2009 - Sázka na ženy v politice zatím předsedovi ČSSD moc nevychází. Kateřina Brožová kandidaturu do sněmovny vzdala a také šance Aleny Borůvkové před sobotním jednáním širšího vedení strany klesají. Borůvkovou by na postu místopředsedkyně rád viděl právě Jiří Paroubek.......6. 2009 - Alena Borůvková se nestala novou místopředsedkyní ČSSD. ... do Sněmovny, neuspěla ve volbě do vedení strany ani Alena Borůvková. ... 11. 2009 - PRAHA Alena Borůvková už nehodlá usilovat o místopředsednické křeslo ČSSD. Letos při první volbě ústředním výkonným výborem neuspěla ..... JOOO A JAK JINAKKKKKK SOUDRUZSKY POVZORU soudruha-pritele Milose ZEMANA seeee zacala mstit ...... 16.rijna 2015 - ‚Jste čuňata, zdrogovaná lůza.‘ Žena velvyslance urážela na Twitteru Manželka českého velvyslance ve Švýcarsku a kdysi jedna z kandidátek do vedení ČSSD Alena Borůvková musela na čas opustit Twitter. - Alena Borůvková před šesti lety na Facebook napsala, že je běžná praxe „funkce za postel“. To zrovna neúspěšně kandidovala na post místopředsedkyně ČSSD. Nyní znovu šokovala a zároveň pobavila český internet. Během několika posledních dní stačila pozurážet celou řadu diskutujících a byla nucena svoje přispívání na Twitteru pozastavit. Karla Borůvky se nevybíravě vyjadřovala i na adresu některých novinářů, jako je třeba komentátor Práva Alexandr Mitrofanov. Borůvková jeho i ostatní nazývala souhrnně výrazy jako zdrogovaná lůza nebo čuňata a vinila je kromě jiného z toho, že jí dělají ze života peklo. Borůvková byla až nebývale aktivní a tyto výkřiky přidávala i více než 20x za den. Diskutující ji doporučovali návštěvu psychiatra. Naráželi také na polozmatené příspěvky, ve kterých Alena Borůvková vinila různé aktéry za množství příhod z jejího života a také na podivný sloh těchto tweetů, které kombinovaly urážky, stížnosti a životní zkušenosti.

marmat ( 1. března 2019 09:46 )

A teď trochu vážně....,troll a děti trollů zde netuší ani CO by k takové otázce dodali?! Vyslat/nechat tam (EU) kvalitní (!!!) lidi, prověřené za éru ANO, není( po zneužití důvěry -udávání a sabotérské práci Teličky a spol.) rozhodně brnkačka

marmat ( 1. března 2019 09:37 )

Takového victora1 /svého nicka vezměte taky sebou a mezitím hóóódně zatím čtěte

marmat ( 1. března 2019 09:35 )

zdenkku/aliuasjardo: Váš hlas by stejně díky lenosti(kamkoliv se dostavit k volbě) stejně neexistoval !!!Vaše virtuální zápory se nepochybně zhmotněj třebas v hospodě.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa