ODS sází na „jistotu“, do eurovoleb ji povede Zahradil. A chce vyhrát

Autor: ČTK - 
10. prosince 2018
18:58

Vedení ODS dnes potvrdilo europoslance Jana Zahradila jako lídra pro evropské volby. V květnu příštího roku bude do Evropského parlamentu kandidovat již počtvrté. Volby chápe nejen jako evropské, jejich výsledky podle něj potvrdí i postavení ODS na vnitropolitické scéně. Podle předsedy občanských demokratů Petra Fialy chce ODS zachovat Evropskou unii. Na tiskové konferenci řekl, že pro její záchranu je třeba provést nezbytné změny. Zahradil zdůraznil hlavně představu ODS o pružné vícerychlostní EU, kde mají státy dostatek volnosti v míře integrace.

Další kandidáty do evropských voleb výkonná rada ODS vybrala 21. ledna. Zahradil uvedl, že jeho nominace není překvapením, pro eurovolby je totiž hlavní tváří Aliance evropských konzervativců a reformistů (ACRE) a její parlamentní skupiny ECR. Jako vedoucí kandidát je nominantem ECR na post předsedy Evropské komise, ačkoli konzervativci praxi takzvaných stranických "spitzenkandidátů" odmítají. On sám zdůrazňuje, že Evropská komise má být primárně nepolitická a budoucího šéfa komise by premiéři a prezidenti měli mít možnost vybrat a europarlamentu k potvrzení nabídnout podle své vůle.

V ČR má ODS podle Zahradila ambici ve volbách zvítězit. Nyní stranu spolu s ním reprezentuje v europarlamentu ještě místopředseda občanských demokratů Evžen Tošenovský. Za reálný Zahradil považuje zisk čtyř mandátů. Podle Fialy je Zahradil kompetentní v evropských a zahraničněpolitických otázkách a v neposlední řadě ho zná veřejnost.

Koncem listopadu Zahradil v Bruselu odstartoval celoevropskou předvolební kampaň. Nabídl první část volebního programu, který počítá například s velkou prověrkou veškeré unijní legislativy tak, aby EU mohla skutečně řešit problémy a fungovala úsporně. Další část kampaně věnuje ODS například bezpečnosti.

Kompletní kandidátka ODS:

 1. Jan Zahradil
 2. Evžen Tošenovský
 3. Veronika Vrecionová
 4. Ondřej Kutílek
 5. Radka Trylčová
 6. Eva Decroix
 7. Josef Hynek
 8. Marcel Kollmann
 9. Tomáš Hanuš
 10. Edvard Kožušník
 11. Andrea Šilhanová
 12. Štěpán Slovák
 13. Tomáš Lázna
 14. Vladimír Kajlik
 15. Alexandr Vondra
 16. Luděk Sefzig
 17. Mansoor Maitah
 18. Daniel Štěpánek
 19. Alexander Belu
 20. Jindřich Vobořil
 21. Pavel Hejtmánek
 22. Hynek Orság
 23. Veronika Luňáková
 24. Anna Heaney
 25. Václava Jandečková
 26. Jiří Kozák
 27. Martin Elis Kuchař
 28. Michal Zácha

Video „Nemocný“ syn Andreje Babiše a „únos“ kvůli Čapímu hnízdu: Šokující, říká europoslanec Zahradil (ODS) - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová

zacoaproc ( 10. prosince 2018 23:29 )

Hnus zlodejskej ODSackej kavarenskej, to je k opovržení co tahle lůza provedla s ČR!

carin12 ( 10. prosince 2018 19:55 )

poslední volby do E,U, byli plné zmetků co kdy tato republika měla nebudu jmenovat protože jsou vesměs proti republikový je to směska už nevolitelného a je jedno ke komu se přilepí hlavně vysávat finance ,,lidé vzpamatujte se každý jiný bude lepší než tato parta vyžírkůů která má k loajalitě ke své zemi strašně daleko,,,,

tomik007 ( 10. prosince 2018 19:51 )

ODS sází na „jistotu“ FUNUSU

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud