Rudá spolupráce v ODS dráždí Fialu. Místním buňkám kvůli komunistům hrozí zrušení

Autor: peb, ČTK - 
4. 11. 2018
15:10

Místnímu sdružení občanských demokratů v Rychnově nad Kněžnou hrozí zrušení. Po volbách uzavřelo koalici s komunisty, což stranické usnesení z roku 2006 zakazuje. Podobná situace je i v Hranicích. Podle předsedy ODS Petra Fialy mají nyní možnost odejít z té koalice, nebo strana bude postupovat v souladu se stanovami. Čož znamená, že dojde k zrušení místních sdružení. Fiala to řekl v nedělních Otázkách Václava Moravce České televize.

„My považujeme komunismus za nebezpečnou ideologii, s komunistickou stranou jsme se rozhodli, že nebudeme dělat koalice, a prostě je neděláme, a tak to je,“ řekl předseda ODS. Připustil ale, že všichni kolegové nemuseli docenit politický význam tohoto zákazu.

„Kolegové buďto mají možnost odejít z té koalice, nebo budeme postupovat v souladu s našimi stanovami, to znamená, že dojde k zrušení místních sdružení,“ řekl Fiala.

Podle předsedy ODS je případ Rychnova nad Kněžnou a Hranic marginální. „V 800 obcích, kde jsme zastoupeni, se chováme naprosto v souladu s naším politickým programem,“ uvedl.

Koalice s SPD? „Otázka vkusu,“ míní Fiala

V Rychnově nad Kněžnou vyhrálo volby uskupení starosty Jana Skořepy Nezávislí za Rychnov a na koalici se dohodlo s ODS, Nestraníky a KSČM. Koalice by měla většinu i bez ODS. Podle Drejslové má situace kořeny v roce 2010, kdy se ODS dostala po 20 letech v opozici do vedení města jen díky podpoře zastupitelů KSČM. Od té doby je Milan Novák za KSČM v radě města. „Koalice fungovaly úspěšně. Důkazem je to, že ODS nyní získala ve volbách čtyři mandáty po dvou mandátech v roce 2014,“ uvedla Drejslová. „“

ODS by podle ní z koalice odejít neměla, protože by tím znehodnotila zisk 20 procent hlasů. „Práce na městě není o ideologii. Je o každodenní práci, o tom, aby se lidé dohodli, aby fungovaly školy či kanalizace. Nepřijde mi fér, abych se po osmi letech k tomu člověku (z KSČM) otočila zády,“ řekla Drejslová. Zdůraznila, že ODS koalici nesestavovala a byla do ní stejně jako KSČM přizvána vítězem voleb. „V místním sdružení se tím ale budeme zabývat a vedení ODS se to budeme snažit vysvětlit,“ řekla Drejslová, která je za ODS od roku 2016 i krajskou zastupitelkou.

V Hranicích se domluvilo na povolební spolupráci sedm z devíti stran a hnutí, které se dostaly do zastupitelstva. Jde o ANO, sdružení Naše krásné Hranice, Hranice pro život, Hranice 2000, komunisty, ODS s podporou Svobodných a SPD. Bývalý člen místní rady ODS v Hranicích Ivan Bardoň řekl ČTK, že po rezignaci šestičlenné místní rady už místní sdružení ODS v Hranicích fakticky zaniklo. O dalším postupu příští týden rozhodne regionální rada ODS v Přerově.

Kritika předsednictva ODS je podle Bardoně postavena na mylném předpokladu, že v Hranicích vznikla koalice. „Nikdy nebyla uzavřena koaliční dohoda,“ upozornil Bardoň, podle kterého bude město řídit uskupení několika politických stran a subjektů, které ale není klasickou koalicí. Má pouze programové prohlášení. Bardoň dodal, že na protest proti nařízení předsednictva už první dva lidé v Hranicích ukončili členství v ODS. „Je to řešeno přes média. Nikdo z vedení nás neoslovil,“ podotkl.

Do debat se dostaly i koalice občanských demokratů s hnutím SPD Tomia Okamury. Vedle Hranic má fungovat spolupráce ODS s SPD i v Kladně. „S SPD je to otázka politického vkusu, koalice s SPD neděláme, i když to nemáme zakázáno stranickým usnesením,“ uzavřel Fiala.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

marmat ( 5. listopadu 2018 22:04 )

"Nejlepší" je zeptat se Fialy na EET, nebo Brněnský podraz nové primátorky... Jinak Filip u Moravce OK....je to zkušený pardál...S jiným komunistou v čele by to byl už dávno daleko rychlejší , samovolný Titanik.

marmat ( 5. listopadu 2018 21:58 )

OK cezar8- Fiala je panák, který se chytal do vlastních nabubřelých předvolebních prohlášení....Je jak z panoptika ...Jak ON se vykolejí debatou o EET-jakoby(!?) vlastnil 3 restaurace 2 penziony a 1 hotel s pohostinstvím !!! Nebo cokoliv z toho s příbuznými. Mlčeti=zlato. Jinak Moravec jako zoufalá žena v klimakteriu (přepracovaná a neurotická)

hejhej ( 5. listopadu 2018 20:20 )

A že samolibému Fialovi nevadí převlečení komunisté v ODS, kteří byli aktivní za totáče. Fiala je trapný žvanil

cezar8 ( 4. listopadu 2018 19:00 )

Fiala opět planě žvaní a ze všeho nejvíc se předvádí v celé své nabubřelosti, no a Gazdík škoda slov, jen potvrdil, že je pouhým politickým aktivistou ve službě globalistům a evropským eurounijním neomarxistům, ač nejsem příznivce komunistů, nejlépe v debatě uspěl Filip. No, a Moravec už dávno měl dostat padáka.....

starypes ( 4. listopadu 2018 18:09 )

"Fialoví ďábli" byla v minulosti banda grázlů, kteří řádili v ulicích některých moravských měst. Postupně byli pozavíráni a byl od nich pokoj. Akorát zůstal zřejmě jeden jejich pohrobek, otravující ovzduší nejen na Moravě. Šmejd Fiala z ODS.

Zobrazit celou diskusi
Další videa