Nejsmutnější Štědrý den ve svém životě zažívá Tereza H., která tenhle oblíbený den v roce tráví v pákistánském vězení, kde je držena za pašování drog. Krásná Češka je v Pákistánu držena téměř rok. Terezu navíc postihly docela nové a nečekané zdravotní problémy. Na tvářích ji zasáhla alergie. To sváteční den rozhodně nevylepšilo. „Vánoce jsem letos neslavila, a ani nebudu,“ svěřila se zklamaně cestou od soudu, který zmarnil její naděje. Soudce se totiž dnes neobtěžoval dostavit, takže se do jednací síně trmácela zbytečně.

Týden před Vánoci přitom soudce oznámil, že chce v případu Terezy rozhodnout do dvacátého prosince. Ovšem tak se nakonec nestalo. „Pákistánský justiční systém úplně neodpovídá evropským, respektive českým, zvyklostem,“ řekl již dříve mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Michal Bucháček. 

Třetí adventní víkend navíc soudce navštívil vězení, kde je Češka držena, aby zkontroloval, jak probíhají přípravy na Vánoce. Tereza však prožívá nejsmutnější svátky jejího života. „Je mi moc líto, že nemůžu být na Vánoce s mojí rodinou, ale nedá se s tím nic dělat,“ napsala Tereza Blesk.cz.

Tereza byla lednu zadržena na letišti v Láhauru, kde jí celníci v kufru našli neuvěřitelných devět kilo heroinu! Češka měla namířeno do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech a posléze měla letět do Irska. Ovšem ani nad Perský záliv se již nedostala. 

Video
Video se připravuje ...

Terezka na Štědrý den Blesk.cz/ Dunya News

V týdnu od čtyřiadvacátého prosince do prvního ledna měl soudce naplánované prázdniny, tudíž nebyl naplánovaný soud. Soudce však nakonec volno odložil a tak Tereza i na Štědrý den, který lidé tráví se svou rodinou a užívají si sváteční náladu, předstoupila před soud.

Přesto, že se ve videu snažila Tereza vypadat nad věcí a dokonce se pokusila o úsměv, podle pákistánského novináře Alího Aršáda u soudu plakala. „Řekla mi, že jí chybí vánoční oslavy,“ uvedl Aršád a měla dodat: „Tyhle Vánoce neslavím.“ Poté ještě dodala, že jí hrozně chybí rodina. Soudce si nakonec vzal dovolenou až po Štědrém dnu, takže další soud je naplánovaný až na třetího ledna. „Terezin soudce odjíždí na dovolenou, takže případ je odročen na 3. ledna 2019,“ dodal Alí Aršád.

Video
Video se připravuje ...

Terezka na Štědrý den Blesk.cz/ Dunya News

Fotogalerie
8 fotografií