1)     Pečení

Nestihla jste jako správná hospodyňka napéct a nazdobit cukroví? Jestli vaši domácnost neprostoupila vůně pečených sladkostí a nemáte připravených 10 druhů cukroví jako obvykle, nevěšte hlavu. Zavolejte babičce nebo kamarádce a vrhněte se na přípravu nepečených dobrot. Stojí daleko méně práce a děti je budou mlsat stejně jako ty pečené.

2)     Štědrovečerní tabule

Vánoční svátky jsou ty nejhezčí v roce, a tak si žádají náležité přípravy včetně vyšperkované štědrovečerní tabule. Přesvědčte se, že máte vše, co je potřeba od čistého ubrusu po drobnosti jako svíčky. Důležité je, ať to vše pěkně ladí.

3)     Stromeček

Co by byly Vánoce bez stromečku? Pod co by dal Ježíšek dárky a co by pak o půlnoci krásně zářilo? Ať už máte stromeček umělý či živý, vždy je důležité ho krásně nazdobit. Zkontrolujte včas, zda se vám hodí ozdobičky k barvě svátečně prostřené tabule, zda nejsou roztrhané řetězy a hlavně, jestli vám svítí žárovičky.

4)     Balení dárků

Bohužel ne každý zcela bravurně zvládne zabalit úhledný balíček, především muži nemají pro balení velké nadání. Naštěstí pro ně a pro další ne moc nadané jedince tu je služba balení dárků přímo v obchodech nebo snadné řešení ve formě ozdobných tašek a pytlíčků.

Autor: Profimedia

5)     Úklid

Vánoční úklid je velký strašák téměř pro každou ženu. Na svátky chce mít doma perfektně naklizeno, a tak se snaží vycídit celou domácnost včetně svátečního porcelánu. Pokud na něco zapomenete, nevadí. Houbička, vlhčené ubrousky a mop to spraví.

6)     Co zvládne manžel

Už víme, že mužskou silnou stránkou balení dárků rozhodně není. Stejně tak je nežádejte o pomoc s úklidem, přidělají akorát více nepořádku. Svěřte jim snadný úkol, při kterém se budou cítit jako muži. V úvahu připadá koupě kapra a stromku.

7)     Co zvládnou děti

Pro děti v domácnosti platí v podstatě to samé jako pro vašeho manžela. Chvíli neposedí a přidělají vám spíše víc práce. Důležitým, ale jednoduchým úkolem, je můžete zabavit na celý den a zároveň v nich vytvořit pocit, že bez splnění úkolu duch Vánoc nepřijde. Co takhle je nechat navléknout řetěz?

8)     Nákupy na poslední chvíli

Na Vánoce a vánoční pohoštění je třeba být připraven. Proto je dobré veškeré nákupy pořídit v předstihu. Ne vždy to ale vyjde a vy musíte řešit nákupy na poslední chvíli. Přestože recept na bramborový salát umíte, jako když bičem mrská, zapomenete minimálně na jednu z ingrediencí. A co by byl Štědrý večer bez kapky vína? Nebojte, vše se dá zvládnout.

9)     Vánoční návštěvy

Rodinné sešlosti, posezeníčka, návštěvy. Dlouho odkládané záležitosti. Kdy jindy je uskutečnit než právě v čase vánočním? Je to perfektní příležitost, kdy vyrazit za příbuzenstvem a odškrtnout si tak za celý rok všechny resty. Popadněte diář a vše pořádně naplánujte. Vždyť Vánoce jsou přeci o tom sejít se v kruhu rodinném.

10)  Relaxujte

Říká se, že Vánoce jsou svátky klidu. V dnešní hektické době to tak ovšem moc nevypadá. Zkuste se na chvíli zastavit, nechat prach na skleničkách prachem, upéct jen jeden druh cukroví, případně udělat nepečené dobroty, hodit nohy na stůl a koukat na pohádky. Vždyť o tom Vánoce taky jsou!

Usnadněte si vánoční nákupy a pořiďte vše na jednom místě. Potřebné ingredience, praktické dárky a zajímavé recepty naleznete na www.tesco.cz