Hračky, elektroniku, počítačové hry, sladkosti, oblečení a řadu dalších darů kupují rodiče každý rok pro své ratolesti v rámci mezinárodního Dne dětí. Není tedy divu, že řada rodičů či prarodičů hledá alternativu a trvalejší dárky. Proto rodiče hledají nějaký další způsob, jak svou ratolest potěšit, ale zároveň nevyhodit peníze z okna. Ideální alternativou může být například investiční mince, která je jistým druhem spoření do doby dospělosti.

Exkluzivní nabídku investičních mincí najdete třeba na webu zlataky.cz. „Zlaté mince jsou raženy s uvedenými nominálními hodnotami v platné peněžní jednotce. Unikátní mince vydává Česká národní banka, která se zavazuje mince kdykoliv přijímat zpět,“ vysvětluje Matěj Čeleš investiční analytik Zlaťáky.cz. Mince tak jednou může přinést hezkou vzpomínku na mládí nebo pomoci například při zařizování bytu.

Autor: Zlataky.cz

Jednou z nejoblíbenějších mincí s dětským motivem je kolekce inspirovaná knihou Antoina de Saint-Exupéryho Malý princ. Na stříbrných a zlatých mincích jsou vyraženy známé citáty z knížky, které vám připomenou významné pasáže příběhu.

Investice do pamětních mincí se však nemusí točit jen v řádech tisíců korun, nejdražší mincí na serveru zlataky.cz je zlatá mince francouzské mincovny Monnaire de Paris o hmotnosti jednoho kilogramu. Mince ražená z nejčistšího 99,9% zlata vyobrazuje na svém rubu portrét královny Marie Antoinetty. Její hodnota převyšuje 3 miliony korun!

Autor: Zlataky.cz

Nejlepší dárek? Kvalitní vzdělání

Jasně – když byste řekli dětem, že jako dárek od Vás dostanou vzdělání, moc nadšené nebudou. Na druhou stranu je to to nejlepší, co jim do života můžete dát. Současní rodiče žáků prvního stupně základních škol považuje dosavadní systém školství za špatný a volají po změnách. Řada z nich by uvítala individuálnější přístup k dětem, jako je tomu například v zahraničí.

I u nás přitom existují školy, které nabízejí jiný přístup ke vzdělávání. Pražská škola Beehive nabízí jako jediná v ČR bilingvní koncept, který jazykově propojuje osnovy u klasických předmětů. „Rodiče nejvíce oceňují možnost studentů zachytit nejenom český, ale také anglický vzdělávací program a tím si otevřít dveře do celého světa. Osvědčil se nám individuální přístup a studium zaměřené na projekty a řešení konkrétních výzev,“ popisuje praxi Martina Přenosilová, ředitelka školy Beehive.

Autor: Zlataky.cz

Studenti zde pracují v menších skupinách, kde se klade důraz na jejich individualitu a rozvíjení kritického myšlení. V případě, že rodiče chtějí s dvojjazyčnou výukou začít ještě před startem povinné školní docházky, mohou předškoláky zapsat do místních jeslí nebo mateřské školy. Více informací najdete na http://www.beehive.cz/.

Do zahraničí za zážitky

Teplé červnové počasí svádí také k výletům do vysněné destinace oslavence. Nic nepotěší děti tak, jako výlet za dobrodružstvím! Zní to dobře, ale máte obavu z rozpočtu, především kvůli drahým letenkám? Dnes máte řadu možností, jak ušetřit na bydlení, ale i na cestě. Důkazem je například portál www.cestujlevne.com, který díky optimalizovanému vyhledávání na míru hledá zaručeně nejlevnější spoje do celého světa.

Autor: Zlataky.cz

„Pokud se vám tradiční destinace již omrzely, vypravte se dál. V tomto ohledu mají co nabídnout i Francie, Itálie, Španělsko, Britské ostrovy, Skandinávie nebo třeba Pobaltí. I do vzdálenějších koutů Evropy stále ještě seženete zpáteční letenku do pěti tisíc korun. Stačí jen pečlivě porovnávat nabídky a trefit „správné“,“ radí David Eiselt, šéf portálu Cestujlevne.com.

Existuje i řada tipů, jak co nejvíce ušetřit. Když máte jasno, kde chcete strávit svou dovolenou, vyplatí se začít sledovat ceny letenek už dlouho před plánovaným termínem odletu. „Jakmile si zvolíte cílovou destinaci, doporučuji porovnat si ceny za dopravu do dané oblasti v čase. Tím pádem budete vědět, jaká cena je pro danou oblast standardní,“ radí David Eiselt, provozovatel portálu Cestujlevně.com.