Letos došlo navýšení minimální mzdy z 9 900 na 11 000 korun hrubého. U profesí, kde zaměstnanci pracují za tuto mzdu a zbytek dostávají tak zvaně bokem, se však mnoho nezměnilo. Oč více jim stát „přidal“, o to méně dostávají od svých chlebodárců načerno. Zákoník práce u zaměstnanců ve stavebnictví, v dopravě nebo třeba v restauracích je zapovězená kniha pravidel. Zaměstnavatelé jim neproplácejí dovolenou, nemocenskou, dokonce ani práci přesčas. A když se ozvou, mohou si hledat nové místo, kde to nebude lepší.

Vysoká fluktuace je běžná a není na překážku. Pro zaměstnavatele. Ti pak odvádějí do státního rozpočtu minimum a na zdravotní i sociální pojištění zaměstnanců jde paradoxně míň, něž kolik si v základu musí ze svých příjmů odvádět živnostník.

Personalisté na začátku roku slibovali, že v přístupu k zaměstnancům jako k jednotlivcům nastane posun. Ale k individuálnímu nastavení pracovních podmínek, jako jsou roční odměny nebo stravenky, dlouhodobě dochází pouze u zahraničních firem, které mají vysoký odbyt své produkce, případně u zaměstnanců bank. Ale to nikoho zvlášť nepřekvapí. 

Nová pracovní místa letos vznikala především v průmyslové výrobě, nejsilnějšími odvětvími z tohoto pohledu byl automobilový průmysl a strojírenství. Firmy však dlouhodobě postrádají  svářeče, frézaře, brusiče, ale na mnoha místech také zcela nekvalifikované montážní dělníky.

Největší nedostatek těchto zaměstnanců je také u méně odborné práce. O tu konec konců není zájem ani mezi nezaměstnanými. A tak firmy sáhnou i po uchazečích, kteří nesplňují odborné požadavky a přicházejí k nám za obživou ze zahraničí. Tito dělníci si u nás vydělávají více, než ve své rodné zemi a tak neřeší osmihodinovou pracovní dobu nebo čtyři týdny dovolené.

V minulých letech byl pro zaměstnavatele ideální zaměstnanec ve věku 25 až 35 let. Především v regionech, kde stárne populace, však firmy začínají aktivně řešit, jak pracovat s věkově diverzifikovanými týmy, nabízejí práci lidem různých věkových kategorií a zkušeností.

Hledáte nové pracovní příležitosti? Prohlédněte si ověřené nabídky práce a brigád na portálech www.jobs.cz a www.prace.cz.