Jistota je jistota

Ano, toto je nejčastější myšlenka, která napadne snad každého. Je to sice pravda, ale takovéto uvažování vám k ničemu nepomůže. Na Jobs.cz je teď přes 18 tisíc nabídek, což je o čtvrtinu více než loni na podzim. Právě teď tak máte velkou šanci najít si vyhovující práci, kde si vyjednáte dobré podmínky.

Již jednou to nevyšlo

Jen jednou? Věřte, že doba se mění. Před pár lety v době ekonomické krize byli všichni rádi, že si své místo udrží a nebudou vyhozeni. Od té doby se toho ale mnoho změnilo. Velké společnosti nabírají nové zaměstnance. Rozšiřují své společnosti, daří se jim a k tomu potřebují nové a zkušené kolegy. Přestaňte si foukat šrámy, které jste možná před pár lety v práci utrpěli kvůli všeobecně špatné ekonomické situaci. Mějte se zase lépe, teď můžete. Za těch pár let jste se pracovně posunuli o kus dál, využijte toho a řekněte si o víc. Nikdo jiný to za vás neudělá.

Často měnit práci není dobré

Také máte zažité, že lidé, kteří často mění své zaměstnání, působí nedůvěryhodně? Ano, možná něco na tom bude, ale nikdy přesně nevíte, co za změnou místa stálo. Zaměstnavatel neplatil mzdu, firma zkrachovala nebo nefungoval kolektiv. Nejspíše máme ještě zakotvené v paměti zaměstnání svých rodičů, kteří strávili v jedné firmě celý svůj produktivní věk. Věřte ale, že měnit zaměstnání je v dnešní době naprosto normální. Zkoušejte nové a nebojte se neúspěchu!

Znám schopnější

Tímto stigmatem trpí spousta z nás. Jen co si představíte sebe na nové pozici, další myšlenka je: Na tom nemám, určitě se najde někdo lepší. Váš problém je moc velká skromnost. Bohužel jsme národ, který byl vychován ke zbytečné skromnosti. Je jasné, že pokaždé se může najít někdo lepší než vy. To ale neznamená, že máte do konce života přešlapovat na místě a nechat lepší práci jiným, kteří možná ani nejsou schopnější než vy, jen mají kuráž a větší sebevědomí. Kašlete na pochybnosti a jděte do toho – máte na to!

Mám se dobře, tak proč změnu

Pokud se již odhodláte a překročíte svoji skromnost, může přijít další pochybnost a tou je strach ze změny. Máte slušné zaměstnání, které není k zahození. Své výdaje každý měsíc bez problémů pokryjete a ještě vám zbude na pěknou dovolenou. Má tedy cenu riskovat a třeba o vše přijít? Strach z neznámého je naprosto přirozený, ale pokud to nezkusíte, bude vás to mrzet stokrát vice. A ne nadarmo se říká: Risk je zisk. Hodně štěstí!!

Nabídky práce, nové příležitosti, ale i dobré rady, které se vám mohou hodit, naleznete na portálech www.prace.cz a jobs.cz.