Propustit zaměstnance však není totéž, jako vyřadit z provozu vysloužilý stroj. Při nevhodném a necitlivém přístupu k uvolňování zaměstnanců z organizace zaměstnavatelé riskují nejen ztrátu dobrého jména, ale rovněž samovolný odchod některých kvalitních zaměstnanců potřebných.

Pro člověka pak může představovat ztráta zaměstnání podobný stres jako ztráta blízkého člověka. Obzvlášť pokud pracoval pro organizaci mnoho let a na práci mu záleželo. Přichází o zdroj finančních příjmů, postrádá budoucí perspektivu a propadá se na společenském žebříčku.

Neomlouvejte se

Musíte si uvědomit, že nejde o osobní věc. Předložte písemná fakta, která budou jasná. Vyvarujte se jakéhokoliv omlouvání a vysvětlování. Nesnažte se obhajovat kroky, které vás k jeho propuštění vedly. Budete vypadat velice neprofesionálně. Již jste se takto rozhodli a nic na tom nelze změnit.

Komunikujte

Nesnažte se nikterak společensky konverzovat. Pro propuštěného to je v mnoha případech šok. Skutečnost, kterou nečekal. Je tedy nutné, aby ji co nejlépe strávil. Rozhodně ho v daný moment nebudou zajímat jiná témata, než důvody propuštění a jeho výhled do budoucna.

Sympatie

Bohužel to možná zní hrozně, ale za žádnou cenu neprojevujte sympatie k propouštěnému. Ano, i vy jste mohli být někdy propuštěni, vyprávět tuto skutečnost však není v takový to moment na místě. Nesnažte se být osobní a rozhodně se vyhněte komunikaci na téma osobní život propuštěného. Za žádných okolností situaci nikterak nezlehčujte!!!

Lež

Vyvarujte se veškerých lží. Ať už se to bude týkat důvodu propuštění, situace společnosti nebo kolegů, zaměstnanců. Věřte, že i vyhozený člověk se pravdu velice rychle dozví a image vaše i společnosti tím může být výrazně poškozena.

Pokuste se rozejít v dobrém

Ano, to bývá jedním z nejtěžších úkolů. Většinou ze strany propouštěného. Zkuste mu pomoct. Doporučte mu další kariérní možnosti, které má. Ujistěte ho, že pro hledání dalšího zaměstnání dáte jen ta nejlepší doporučení. Rozhodně se pokuste rozloučit smířlivě. Nikdy totiž nevíte, kdy na tohoto člověka narazíte v budoucnu nebo budete potřebovat jeho pomoc.

Hledáte nové zaměstnání? Navštivte webové portály www.jobs.cz a www.prace.cz