Proč se ceny liší

Na trhu s nemovitostmi se ceny domů a bytů liší o statisíce, mnohdy až miliony. Je to dáno tím, že vliv na cenu má nejen lokalita, ale například i stav domu nebo bytu, použitý materiál, dopravní dostupnost, služby, které jsou v blízkosti prodávané nemovitosti a například také to, jak dům nebo byt zapůsobí při osobní prohlídce. Někdy tak může být opravdu velmi těžké stanovit cenu, která bude reálná a při níž bude nemovitost prodejná. 

Cena dle lokality

V ideálním případě se obraťte na realitní kancelář, která vám prodávanou nemovitost nacení. Co se týče lokality, tak ta cenu ovlivňuje až z 80 procent. Pokud prodáváte nemovitost například v Praze nebo ve Středočeském kraji, tak právě zde mají nemovitosti nejvyšší hodnotu. Obraťte se na realitní kancelář Edoxreality, která vám nabídne kvalitní a komplexní služby a prodej nemovitosti pro vás bude příjemnou záležitostí. Nejnižší hodnotu pak mají nemovitosti například v Olomouckém nebo Ústeckém kraji.

Co ještě ovlivňuje cenu

Mezi další faktory, které výrazně ovlivňují cenu nemovitosti, patří dopravní dostupnost, hlučnost a bezpečnost v okolí, sociální vyžití v okolí a další. Lidé, kteří kupují nemovitost, se většinou zajímají, jaká je v konkrétní lokalitě životní úroveň - vyšší životní úroveň pak i výrazně zvyšuje cenu. 

Cena dle velikosti a dispozice nemovitosti

Samozřejmostí je také stav nemovitosti. Za vyšší částku prodáváte novostavbu nebo nově rekonstruovaný byt nebo dům. Domy k rekonstrukci se pak prodávají za nižší částku a možná vás překvapí, že čím menší byt, tím větší je jeho cena. Menší byty patří v současnosti mezi žádané a vyhledávané nemovitosti. 

Důležitým faktorem je také výtah. Pokud prodáváte byt v domě, kde není výtah, tak cena může klesnout klidně až o 10 procent. Zároveň se na ceně podepíše špatný stav domu, který je zvenku zanedbaný nebo jsou špinavé starší prostory. V takovém domě se bude těžce prodávat i sebehezčí a upravený byt.

Jak neprodávat pod cenou

Abyste svou nemovitost neprodávali pod cenou a ušetřili čas, peníze i energii, tak se obraťte na realitní kancelář, která vám pomůže stanovit reálnou cenu prodávané nemovitosti. Velkou výhodou realitní kanceláře je nabídka komplexních služeb, právního zastoupení, vyřešení veškeré dokumentace, prezentace vaší nemovitosti a všech kroků vedoucích k úspěšnému prodeji.