1. Miami (USA) - South Beach

Luxusní hotely, luxusní limuzíny a vlivní lidé. To vše můžete při troše štěstí spatřit na South Beach v Miami. A budete-li mít štěstí, můžete narazit i na Standu Grosse s rodinou, který nedávno v Miami koupil nemovitost!

South Beach
South Beach
Autor: wikipedia


2. Dubaj (Spojené arabské emiráty) - Pláž Jumeirah

Bílá písčitá pláž obklopená palmovým hájem? Ne, to není sen! To si jen bohatí arabští šejkové plní sny. A nabízejí, že za pár set dolarů je splní i nám.

Pláž Jumeirah
Pláž Jumeirah
Autor: INT


3. Barcelona (Španělsko) - Pláž Barceloneta

Až sedm milionů lidí ročně vyrazí (třeba metrem) z Barcelony na pláž, kde se budete péct přes den pod sluncem a v noci pod pohledy horkokrevných Španělek a Španělů. Součástí je i skrytá nudapláž, ale pšššt!

Barceloneta
Barceloneta
Autor: wikipedia


4. Rio de Janeiro (Brazílie) - Copacabana

Největší socha Krista na světě shlíží nejen na město plné slumů a kriminality, ale i na perlu mezi plážemi, kde se zrodila nejen žhavá samba, ale i plážový fotbal! Ten mají v noze nejen místní muži, ale i jejich čokoládové protějšky!

Copacabana
Copacabana
Autor: wikipedia


5. Kapské město (JAR) - Clifton Beach

Podobně jako v případě brazilské Copacabany i zde platí, že pláž může být rájem pro kriminální živly! Ale budete-li v bezpečí střeženého hotelu a za koupáním vycházet jen přes den, čeká vás nezapomenutelná dovolená na jihu Afriky.

Pláž Clifton
Pláž Clifton
Autor: wikipedia


6. Los Angeles (USA) - Pláž Santa Monica

Santa Monica
Santa Monica
Autor: wikipedia

Dvanáct kilometrů od centra Los Angeles narazíte na silikonové krásky i frajery na surfech! Ti vědí, že zdejší vlny je nezklamou! A kdyby přece jen přestalo foukat? Tak se třeba na vlastní oči zajeďte přesvědčit, jak se žije v Beverly Hills!


7. Brighton (Velká Británie) - Pláž Brighton

Brighton
Brighton
Autor: wikipedia

Proslulou kamínkovou pláž máme skoro pod nosem - na jihu Anglie. Zdejší moře nepatří rozhodně k nejteplejším, ale ta atmosféra! Sedět, poslouchat příboj a občas si zajít do rybářské krčmy... Není to paráda?


8. Sydney (Austrálie) - Pláž Bondi

Bondi Beach
Bondi Beach
Autor: wikipedia

Sydney leží na východním pobřeží Austrálie. Je největším přístavem na světě vůbec. Představuje také hlavní město Nového jižního Walesu. V Sydney je vhodné klima právě pro vodní aktivity. Sluníčko tam svítí dokonce až 240 dní v roce. Toto známé město má kolem třiceti pláží. Nejlepší z nich je Bondi Beach.


9. Bombaj (Indie) - Pláž Juhu

Juhu
Juhu
Autor: wikipeda

Bombaj, hlavní město Máháráštry, je zároveň i přístavem západního pobřeží Indie. Stranou velkoměsta se nachází nejkrásnější, klidná pláž Juhu.


10. Benátky Itálie - Pláž Lido

Lido
Lido
Autor: wikipeda

Benátky jsou nádherné. Italské město omývají vlny laguny. Benátky se pyšní více než sty malými ostrovy. Nejznámější je ostrov Lido, který má dlouhé a skvěle upravované pláže.


(Potkali jste někdy na pláži anděla? Ne? Tak čtěte zde!)

(Zajímá vás, co dělají Britové na ostrově Zakynthos? Čtěte zde!)