Nevyčerpatelná vábnička pro turisty. Řecko nabízí slunce, vodní radovánky a ušlechtilé památky z počátků evropské civilizace. Mimochodem, řecká kuchyně je také výborná. Řecko leží na Balkánském poloostrově a okolních ostrovech. Cesta letadlem trvá asi 2 hodiny. Dovolenou (letecky) s polopenzí pořídíte kolem 15 000 Kč. Vydat se autem nebo autobusem vyžaduje hodně velkou trpělivost, cesta vám zabere téměř 20 hodin. V případě jízdy autem volte cestu do některého z italských přístavů a pokračujte trajektem. Jen si vybrat V létě se teploty v Řecku pohybují kolem 37 °C. Pokud vás lákají spíše památky, vyberte si pro svou dovolenou jaro nebo podzim, kdy nejsou parna, na plážích je lidí poskrovnu a ubytování bývá levnější. Jen prostudujte nabídku a vyberte si podle svého gusta. Nabízíme vám dva tipy na dovolenou: Zakynthos a Lefkadu.
Zakynthos Místní hotely nabízejí evropský standard, jsou vkusně vybavené. S příjemným personálem se domluvíte hlavně anglicky, trochu německy a setkáte se i se znalostí českých slov. Okolní moře je krásné, dál ve vnitrozemí je ovšem nepořádek. Na Zakynthosu v městečku Alykes najdete vyschlé solné jezero, které bylo uměle plněno mořskou vodou a po jejím odpaření se získávala sůl. Evropská unie ale provoz tohoto solného dolu zastavila. Pozor na olej Snídaně bývá evropská, ve formě švédských stolů. Milé dietářky, pozor: pokrmy v hotelu často doslova plavou v olivovém oleji. Jinak jídlo chutná znamenitě, doporučujeme například ibiškové pupeny naložené v ibiškové omáčce. Pochutnáte si i na místním výborném stolním víně. V případě, že zvolíte polopenzi tak, jako to dělá většina hotelových hostů na Zakynthosu, v supermarketech nakoupíte pití, jogurty za přijatelné ceny. Malý salát v restauraci pořídíte za cca 3 eura, gyros do 5 eur. Výlety * V zátoce v letovisku Laganas se žlutohnědým pískem kladou vajíčka želvy karety obecné a malé želvičky se tam také později líhnou. Výlet do těchto míst patří k nezapomenutelným zážitkům. * Určitě si dopřejte i celodenní výlet kolem ostrova! * Hlavní město jménem Zakynthos má italský "šmrnc". Uvidíte krásnou architekturu, která v mnohém připomíná Benátky. Výhled do přístavu, kde "parkují" trajekty, si nechte až na soumrak. * V letovisku Laganas je doslova bar na baru, ve 4 hodiny ráno si tam budete připadat málem jako v sedm večer na Václavském náměstí v Praze. Zábava má vysokou úroveň, ve většině podniků nepřehlédnete početnou ochranku. * Není problém vypůjčit si auto a zajet třeba na vyhlídkovou vysutou lávku na útesu nad pláží Navagio, nebo můžete sjet do nejbližšího přístavu Porto Vromi a najmout si loď, se kterou dojedete přímo na Navagio: před lety tam ztroskotala pašerácká loď. Voda v mořské zátoce je tak slaná, že budete mít pocit nadnášení jako v Mrtvém moři. * Báječné fotografie pořídíte i na západní straně ostrova v oblasti Keri. V místní restauraci, kde je vyhlídka na dvě "homolové skály", můžete ochutnat ty nejlepší plody moře. Nejkrásnější západ slunce zažijete na Kampi. Místo poznáte podle obrovského bílého kříže, který byl vybudován na památku obětem války.
Lefkada Letadlo z Česka létá přímo na Lefkadu, ostrov ležící nedaleko Korfu. Dovolená v této oblasti je ideální pro rodiny s dětmi. Neustále vane příjemný vítr, který turisty osvěžuje i v letních parnech. Ubytujete-li se v některém z malých městeček (např. Vasiliky), za pár dní budete mít pocit, že tu každého znáte a on zná vás. Jsou tu ideální podmínky pro surfování. Pronajměte si za příjemnou cenu auto nebo skútr a projeďte celý ostrov. Z východní strany, kde je klidné moře a kamenité pláže, se určitě vydejte na stranu západní (cca 30 km). Objevíte úchvatné pláže, patřící k nejkrásnějším plážím světa, skaliska a velké vlny otevřeného moře. Krásné- Pláž Egremni Jedna ze západních pláží, která bývá díky náročnějšímu přístupu do vody jen minimálně zalidněná. Na pláž vede více než 300 schodů. Praktické- hlavní město Lefkada Town Centrum města je trochu ošuntělé a vládne tam mírný dopravní chaos. Místní supermarkety jsou pravděpodobně nejlevnější na celém ostrově. Ve městě najdete trh a muzeum.