Kartička zdravotního pojištění vám zajistí jen omezený rozsah péče

Například Jan Marek z Generali České pojišťovny v tomto ohledu zcela souhlasí: "Často se stává, že je blíž soukromá nemocnice, kde kartička zdravotní pojišťovny náklady nekryje. Běžné navíc je, že úhradu za ošetření chce nemocnice rovnou na místě.“ Zimní lyžovačka se nám může opravdu kdykoliv zvrtnout, a kromě zlomené nohy se můžeme dočkat i pěkně tučného účtu a dalších nepříjemností souvisejících s tím, že jsme podcenili sjednání cestovního pojištění.

Buďte opatrní

I přesto, že budete nadmíru opatrní, přihodit se vám může ledacos, aniž byste si to museli sami nutně zavinit. Sjednání cestovního pojištění je ale bezpochyby nutnost, která dokáže ušetřit spoustu starostí, a ke všemu lze v dnešní době bez problémů vyřídit velmi rychle a online z pohodlí domova. Navíc vyjde jen na pár korun denně a v porovnání s možným účtem za ošetření i náklady na celou dovolenou jde o skutečně zanedbatelnou částku, která vás v žádném případě nezvedne ze židle a pomůže vám předejít díře v peněžence!

Pojistné limity volte podle toho, jestli:

  • jedete do Evropy (kde stačí nižší pojistné limity)
  • nebo do zbytku světa (potřeba násobně vyšších limitů)

Zdravotní péče je mimo Evropu mnohdy velmi nákladná – platí to zejména pro USA, Kanadu nebo Nový Zéland. Rozhodněte se i podle toho, co máte v plánu dělat. Některé sporty nebo činnosti jsou totiž s rizikovým příplatkem. Standartní balíčky se v současnosti dají sjednat i za pouhou stokorunu, což je v porovnání s potížemi, které by vám mohly během dovolené nastat, velmi nízká částka.

Pokud jste na pojištění před odjezdem zapomněli...

Tak se nic neděje! Cestovní pojištění si můžete sjednat i ze zahraničí a začíná platit okamžikem úhrady plné výše předepsaného pojistného a to vše za předpokladu, že ještě žádná škodní událost nenastala.