Craig Wood se už v osmnácti rozhodl sloužit své vlasti a vyrazit do boje proti terorismu. Bohužel byl už při své první hlídce napaden Talibanem. Výbuch nálože ho málem připravil o život. Lékaři mu dávali 50% šanci na přežití. Když se po 14 dnech probudil z kómatu, zjistil, že ho bomba připravila o tři končetiny.

Ani myšlenka na to, že bude celý zbytek života invalidou, ho nepřipravila o jeho pevnou vůli. Když ho v rehabilitačním centru navštívila vévodkyně Camilla z Cornwallu, slíbil jí, že se znovu postaví na nohy. Nejen že své slovo dodržel a po osmiměsíčním tréninku začal chodit pomocí protéz, ale navíc dokázal skoro nemožné - pořídil si čtrnáctimetrovou jachtu, kterou pojmenoval Sirius, a vydal se sám na cestu kolem světa!

Minulý rok vyplul z Gibraltaru a už stihl překonat vzdálenost skoro 13 tisíc kilometrů. Splnil si tak svůj dětský sen. Jako malý totiž toužil plavit se jako námořník po širém oceánu. Na stěžeň sice sám nevyleze, ale většinu důležitých věcí už se na lodi naučil obstarávat sám. „Když jsou k nějaké práci potřeba obě ruce, připluji k jinému plavidlu, někdo z posádky se nalodí ke mně a pomůže mi,“ říká šťastný dobrodruh.

„Jsem tu spokojený. I když je to náročné, nevnímám to jako těžký zápas. Na lodi jsem opravdu šťastný,“ doplnil sympatický mladík úsměvem. Po plavbě kolem afrického a evropského pobřeží má v plánu vydat se do Karibiku a plout kolem pobřeží obou Amerik. Palce mu při tom drží fanoušci, které má po celém světě.

Fotogalerie
27 fotografií