Zázrak medicíny: Daniel se zřejmě vyléčil z cukrovky 1. typu, jak to dokázal?

Autor: Mii - 
5. 7. 2018
07:00

Diabetes 1. typu je náročná a vysilující nemoc, kterou člověk v současné době může jen udržovat pod kontrolou, vyléčit se z ní není možné. Anebo je? Válečný veterán Daniel Darkes (31) z Británie říká, že se mu povedlo nemoci zbavit. Posloužila mu k tomu dieta, cvičení a speciální gen, který u něj doktoři objevili. Pokud je jeho tvrzení pravdivé, představuje naději pro tisíce lidí po celém světě, kteří zákeřnou nemocí trpí, píše The Sun.

Danielovi nemoc poprvé diagnostikovali, když mu bylo 23 let. Od té chvíle si denně musel píchat inzulinové injekce, aby svou hladinu cukru v krvi udržel pod kontrolou. Loni v únoru ale došlo k zázraku – při pravidelném měření cukru zjistil, že hladina se dostala na normální úroveň. Inzulinové injekce si přestal píchat měsíc poté.

Nic se mu od té doby nepřihodilo. Nepřitížilo se mu, ani hladina cukru nevystoupala zpět na nebezpečná čísla. Daniel je proto přesvědčen, že se z diabetu 1. typu kompletně vyléčil. Jenže jak je to možné?

Neexistující léčba diabetu 1. typu

Stejnou otázku si pokládali i doktoři. Danielův případ byl natolik zvláštní, že zajímal i lékaře v USA. Provedli několik testů a zjistili, že jeho slinivka se dokázala zregenerovat, díky čemuž již nepotřebuje injekce. Způsobil to pravděpodobně vzácný gen, kterým Daniel disponuje – doktoři se domnívají, že je schopný restartovat imunitní systém, čímž „nakopl“ slinivku.

Daniel, který sloužil v britské armádě, si ale myslí, že pomohla i jeho dieta a cvičení. Denně jedl jídla vysoká na obsah zinku, tedy ořechy, ryby a zeleninu, plus každý týden uběhl více než 96 kilometrů.

Diabetes 1. typu vzniká právě kvůli tomu, že buňky ve slinivce zodpovědné za tvorbu inzulinu přestanou kompletně fungovat. Člověk si tak musí inzulin, jenž reguluje hladinu cukru v krvi, píchat injekcemi. V současnosti neexistuje léčba, která by problém dokázala zvrátit. Oproti tomu při diabetu 2. typu, který je spojován s nezdravým životním stylem, slinivka nevyrábí inzulinu dostatek.

Téměř vyléčený

„Když mi tu nemoc v roce 2010 diagnostikovali, byl jsem z toho v šoku. Vždycky jsem byl fit a zdravý, sportoval jsem, dobře jsem jedl… takže jsem tu informaci vstřebával několik měsíců,“ vyprávěl Daniel pro server The Sun.

„Ale od března 2017 jsem si vůbec žádnou injekci píchat nemusel. Je to skoro 20 měsíců a stále nemám pocit, že bych znovu potřeboval inzulin. Každý týden si dělám testy krve a všechno je tam, kde má být. Doktoři říkají, že až dosáhnu dvou roků bez injekce, můžu se považovat za kompletně vyléčeného,“ pokračoval veterán.

Doktoři mu podle něj řekli, že pokud skutečně vydrží dva roky bez injekce, dojde k zásadnímu medicínskému zlomu. Diabetes 2. typu se totiž některým jedincům vyléčit podařilo, ale nikdo se nikdy nevyléčil z diabetu 1. typu.

Během ku zdraví

Že Danielovi skutečně pomohl sport, si myslí proto, že když se začal v roce 2012 věnovat běhu intenzivněji, zažil několik hypoglykemických šoků, při kterých hladina cukru v krvi klesla na kriticky nízkou úroveň. To se může stát, když člověk přijme příliš mnoho inzulinu. Doktoři v Northamptonské nemoci proto tehdy Danielovi doporučili, ať si ho píchá méně.

Veterán tak udělal a zjistil, že zdraví se mu postupně lepší. Nakonec přestal inzulin brát úplně. „V Americe mi udělali spoustu testů, včetně jednoho, kdy jsem šest hodin nejedl a pak běžel na běhacím pásu. Chtěli vědět, jestli můj mozek při tom posílá signály slinivce, což posílal,“ popisoval Daniel. Poté u něj doktoři zjistili zmíněný gen.

„Doktoři stále neví, co přesně za gen to je, ale společně s tím běháním mě zřejmě vyléčil. Nikoho jiného s takovou kombinací zatím nenašli,“ dodal.

Veterán stále dochází pravidelně do nemocnice, kde ho lékaři monitorují a sestavují o jeho případu zprávu. Ta by mohla znamenat revoluci v přístupu k léčbě diabetu 1. typu. Cukrovka tak možná jednou nebude tolik náročnou nemocí, jakou je nyní.

Video Eva (43) onemocněla cukrovkou po těžkém rozvodu, v rodině ji nikdo neměl - Andrea Ulagová, Aleš Brunclík
1080p 720p 360p

Doporučujeme
sores ( 5. července 2018 14:11 )

I když je u nás zdravotnictví už lepší,tak pořád zaostáváme oproti jiným vyspělým státům. jsme přeci jenom pořád ještě rozvojový pidi státeček. S velmi špatnou život.úrovní a potravinami.

dartwader ( 5. července 2018 11:30 )

 Nejak mi nesedi, kdy byl v armade, kdyz je valecny veteran? Musel byt pred cukrovkou, jinak by ho nevzali.... Jinak mu fandim, jestli je to pravda. Ted nas budou geneticky upravovat....maji ten gen i jini nez belosi?

karlos107 ( 5. července 2018 09:14 )

Kookootina... nevěřte všemu co napíše nějaký deeemeeent na internet.

maarcy ( 5. července 2018 08:51 )

Dobrý! 96 km týdně, tak to ji vyběhal! S cukrovkou musel být přímo nabitý energií...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud