Metnar promluvil o odchodu Čechů z Afghánistánu. Kdy se vojáci vrátí domů?

Autor: ČTK, kal - 
9. února 2019
09:45

Česká armáda stáhne vojáky z Afghánistánu, pokud ze země odejdou Spojené státy. Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) to řekl dnešnímu Právu. Česko bude podle něho adekvátně reagovat na snížení počtu nebo stažení amerických vojáků.

ČR se účastní v Afghánistánu alianční mise Resolute Support, USA stahování svých sil zvažují. „Pokud dopadne dobře politické jednání a povede k vnitropolitické stabilitě Afghánistánu, tak by se bezpečnostní situace nemusela zhoršit,“ uvedl Metnar a dodal: „Jestliže dojde ke změnám a dojde třeba ke snížení počtu nebo ke stažení amerických vojáků, tak my na to budeme adekvátně reagovat. Pokud z Afghánistánu odejdou Američané, odejdeme také.“

Video Tisková konference o padlém vojákovi v Afghánistánu - Blesk TV

O možném stahování vojáků z misí ze Sýrie a Afghánistánu mluví prezident USA Donald Trump, zmínil Metnar. „Je to apel, který vyslal, ale k faktickému stažení vojsk povede dlouhá cesta. V Afghánistánu začalo vyjednávání s Tálibánem a podle všech informací tam došlo k posunu. My situaci vnímáme, poměrně podrobně monitorujeme a vyhodnocujeme a budeme připraveni,“ uvedl český ministr.

Metnar jedním dechem ale pro Právo dodal: „Ještě není rozhodnuto. Americký Kongres se teď vyjádřil, že dokud bude Afghánistán pod tak silným islamistickým vlivem, bude proti stahování. A je to názor i vedení celé americké armády.“

1912 ( 10. února 2019 13:09 )

Čeští žoldáci tam nemají co dělat a hájit zločice USA !!!

victor1 ( 9. února 2019 20:54 )

Ten nyní nemůže hovořit,neboť je hluboko v americké řiti.Ale on sem tam vyleze a pak blije lejna pod tlakem.

horalysa ( 9. února 2019 12:26 )

Správně, úane Metnare. Když napadne agresor USA třeba Čínu, napadneme Čínu i my. A když na padne Rusko, také ho napadneme. Jsme přece suverenním státem, pane Metnare.

muscula ( 9. února 2019 11:50 )

ti naší mírotvorci půjdou i do zákopů jen když z toho něco kápne . armádu zrušit.

deafista ( 9. února 2019 11:19 )

Najednou tam nemáme co dělat....To je OBJEV STOLETÍ!!!! A co na to ta generálská držka Pavel?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud