Výletní plavba na této lodi bude nepochybně mimořádným zážitkem, Norwegian Bliss je totiž nejen obrovská, ale také plná přepychu, pohodlí a zážitků.

V první řadě jsou to výhledy – loď má několik vyhlídkových plošin, prosklených barů a restaurací, většina kajut má okno s výhledem na moře. Pokud se ale někdo plácne přes kapsu, může si zajistit pobyt v části Haven. Nejenže bude spát v luxusním apartmá nejvyšší třídy, ale komplex Haven zahrnuje restauraci s vnitřním a vnějším posezením, privátní společenský prostor a dvoupatrovou místnost Observation Lounge, soukromý bazén a čtyři vířivky, saunu a prostor pro lázeňské procedury…

Video
délka: 00:30
720p 360p

Norwegian Bliss: Luxusní výhled a závodní dráha na střeše Norwegian Cruise Line

V druhé řadě to jsou zážitky – kromě klasických bazénů, fitness center, restaurací či kina je tu divadlo s broadwayskou produkcí, obrovské tobogany a největší lahůdkou je závodní motokárová dráha. Zní tu také hity skupiny Beatles v podání revivalové kapely.

Další adrenalinovou zábavou je laserová aréna, kde si dosytosti zastřílíte. Program je připraven i pro děti – a to jak ty nejmenší do tří let, tak starší, případně je možné využít skupinové hlídání.

Zkrátka a dobře – na Norwegian Bliss se nikdo hned tak nudit nebude…

Dráha pro motokáry

S délkou 304 metrů má být nejdelší motokárovou dráhou na vlnách světových oceánů. Prohánět se po ní můžete ve vozítku až rychlostí téměř 50 km/hod.

Vodní park

Kromě bazénů tu jsou několikaposchoďové tobogany, které přesahují až na volné moře. Adrenalin zaručen!

Na palubě je i bazén a množství obrovských toboganů...

Paluby, kajuty a kapacita

● O tom, jaký je to kolos, vypovídá i tento údaj: Norwegian Bliss má 20 palub!

● Najednou odveze 4004 pasažérů, o které se postará 2100 členů posádky.

● Kajuty jsou malé, ale pohodlné. 80 % pokojů má výhled na moře a 40 % má dokonce svůj vlastní balkon

● Vyhlídková plošina je určena výhradně pro pasažéry nejvyšší třídy a nabízí 360stupňový výhled.

Plavba

Svoje první léto loď stráví u pobřeží Aljašky, její konstrukce je přizpůsobená na plavbu v úzkých zálivech, které lemují pobřeží americké divočiny. Na podzim se Norwegian Bliss přemístí do Karibiku.

Výletní plavba na lodi je mimořádným zážitkem.

Za kolik

Sedmidenní okružní plavba ze Seattlu na Aljašku vyjde obvykle minimálně na 750 dolarů (přes 16 tisíc korun), lepší pokoje jsou zhruba o polovinu dražší, cena za luxusní apartmány je obvykle jen na vyžádání. Ale v akci se ceny pohybují od 450 dolarů a v nabídce je několik druhů plaveb. Letenka do zámoří v tom samozřejmě započítána není…

Norwegian Bliss

  • Délka: 329,8 m
  • Šířka: 41,5 m
  • Ponor: 9 m
  • Výtlak: 168 028 tun
  • Výkon 5 motorů: 102 900 koňských sil
  • Max rychlost: 42 km/hod

Fotogalerie
11 fotografií