Turistka spadla z výletní lodi do Jadranu. V moři plavala neuvěřitelných 10 hodin

Autor: ČTK - 
19. 8. 2018
17:55

Deset hodin plavala v Jaderském moři Britka, která čtvrt hodiny před sobotní půlnocí spadla z velké výletní lodě Norwegian Star. Při rozsáhlé záchranné akci ženu až dnes dopoledne objevila a vylovila loď chorvatské pobřežní stráže, informoval na svém webu deník Jutarnji list.

Britka spadla do moře v sobotu kolem 23:45 SELČ a záchranná operace se rozběhla až kolem 06:30 SELČ. Na palubu člunu pobřežní stráže ji záchranáři dostali v 09:45 SELČ.

Byla asi 1300 metrů daleko od zadané polohy místa neštěstí a 95 kilometrů od přístavu Vargarola v Pule, odkud záchranáři vyrazili.

Do pátrání se zapojilo pět lodí a letadlo. Žena byla přepravena do nemocnice v Pule. Vzhledem k tomu, co prožila, je ale v dobrém zdravotním stavu, napsal Jutarnji list. To potvrzuje i krátký rozhovor, který Britka poskytla chorvatské televizi HRT bezprostředně po vystoupení z lodi pobřežní stráže na břeh.

„Spadla jsem ze zádi Norwegian Star, byla jsem ve vodě deset hodin a tito báječní chlapci mě zachránili,“ řekla žena, na níž nebyly patrné žádné zvláštní stopy toho, čím prošla.

Okolnosti, za nichž z plavidla spadla, zatím nejsou jasné a jsou předmětem vyšetřování. Společnost Norwegian Cruise Line, která výletní loď provozuje, podle agentury AP v prohlášení pouze uvedla, že cestující spadl přes palubu, když loď byla na cestě do Benátek.

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

zofinka1 ( 20. srpna 2018 00:25 )

Proč to slovíčko "možná"?

Pohybovenadany ( 19. srpna 2018 22:49 )

 “ na ouško” vydrzis i 15 hodin . Tak to měla jeste rezervu , 🏊🏻‍♀️🏊🏻‍♂️

dobraduse ( 19. srpna 2018 21:32 )

viděls někd moře

Mar.tin ( 19. srpna 2018 21:13 )

V první řadě nechápu, jak může někdo z výletní lidi spadnout do vody. A pojud za 10 hodin uplavala 1300 metrů, tak to měla asi na noze železnou kouli...

nemok ( 19. srpna 2018 19:46 )

10 hodin v moři no tak to bych chtěl vidět

Zobrazit celou diskusi
Další videa