Čeští turisté uvízli na ostrově Elba: Porucha na výletní lodi je tam drží už týden

Čeští turisté uvízli na ostrově Elba: Porucha na výletní lodi je tam drží už týden
Autor: dce - 
22. 7. 2018
22:30

Devět českých seniorů vyrazilo na dovolenou na ostrov Elba. Výletní loď, která je tam ale měla dopravit, bohužel zůstala kvůli závadě uvízlá na mělčině. A s ní už týden i turisté...

A vypadá to, že se domů jen tak nedostanou. Už sedmý den podle serveru TN.cz přespávají na pláži a docházejí i zásoby - teď žijí jen z konzerv a vody. Osobní věci mají v pytlích poházené kolem sebe.

Loď uvízla na mělčině u městečka Marina di Campo, kde kapitán "zakotvil", když lodi v bouřce vypověděl motor službu. Od té doby se výletní loď ani nehla. "Za ten týden nejsou schopní přijet nikdo s nějakou silnější lodí a cuknout s námi o 30 metrů," postěžoval si Ladislav Sýkora. Místní úřady totiž ztroskotané lodi zakázali pomoci, a tak se musí počkat na profesionální firmu. Jenže kdy to bude, to nikdo neví... Odtah lodí navíc prý stojí kolem 10 000 eur.

Máte o Češích, kteří uvízli na Elbě nějaké infomrace? Jsou to vaši kamarádi nebo příbuzní a chtěli byste jim nějak pomoci? Ozvěte se na email tip@blesk.cz nebo na telefonní číslo 724014586.

Turisté, kteří jsou většinou v důchodovém věku sebou navíc nemají dost peněz, aby si mohli zaplatit ubytování. A i to málo, co si vzali, jim rychle mizí. "Dochází nám zásoby, lidi jsou hodně nervózní," uvedla manželka kapitána Marie Votavová, která je mezi ztroskotanými.

Český konzulát v Římě tvrdí, že se situaci snaží řešit, Čechům prý ale zatím nijak nepomohli. V příštích dnech by na Elbu měl přijet majitel lodi, který bude řešit co dál.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Monikay ( 23. července 2018 12:09 )

To je tedy dost hrozná situace, někdo z nich může být i nemocný. Divím se že s tím už někdo něco neudělal.

hanka666 ( 23. července 2018 10:22 )

Mají nahlásit, že tam rodí černoška a uvidíte ten fofr Člověk v tísni a Lékaři bez hranic tam pošlou lod i s lékaři.

Dagu69 ( 23. července 2018 08:21 )

A co cestovka, ta se o ně nepostará a nebo duchodci jeli jen tak? Bych sedla na vlak a trajdala domů.

diskutujici ( 23. července 2018 06:36 )

No jo Elba, kdyby byli trochu niz, stacilo vlezt do vody a uz by je nalozili a odvezli.

Zobrazit celou diskusi
Další videa