Na instagramu najdeme spoustu mladých lidí, kteří se vydali na cesty a o své zážitky se rozhodli podělit s celým světem na sociálních sítích. Za každým z nich stojí jiný příběh. Australan Jake a Němka Marie se spolu seznámili v roce 2016 a okamžitě se do sebe zamilovali. Na instagramu sdílí fotky ze svých cest po Asii. Za všemi těmi krásnými fotografiemi stojí podle jejich slov tvrdá dřina.

„Netušili jsme, jak to všechno dopadne, ale oba jsme cítili něco výjimečného a rozhodli jsme se, že opravdová láska za ten risk stojí. Vzdali jsme se doslova všeho. Vybrali jsme naše celoživotní úspory, opustili zaměstnání, prodali naše auta a Marie zanechala magisterského studia, za které do té doby zaplatila 3000 dolarů! Za to všechno nám oběma byla odměnou spřízněná duše. Jsme šťastní, že jsme se takhle rozhodli“ řekl Jake pro server Daily Mirror.

Instagramový účet si nezaložili za účelem sebezviditelnění, ale v současnosti mají přes 110 tisíc sledujících! Právě tato sociální síť jim pomáhá financovat cesty. Ale není to o instagramu. Naoko se vše může zdát jako idylka, ale život na cestách je vykoupen mnoha obtížemi. „Instagram je pozlátko. Za vším tím leskem je mnohdy nepříjemné spaní, hodiny strávené na laptopu, levné jídlo a celodenní stres na cestách,“ popsal Jake realitu.

Mladý pár není financován žádnými bohatými rodiči a ze sociálních sítí se cesty zaplatit nedají. Na všechno si museli vydělat sami. „Nezajímá nás materiální bohatství, raději své peníze utratíme za zážitky,“ dodal.

Podle Jakeových slov si takový život může dovolit každý, bude-li chtít. On sám několik měsíců pracoval dvanáctihodinové směny šest dní v týdnu, aby si vydělal dostatek peněz. Celé je to jen o chuti a píli si splnit své sny. Takhle vypadá tvrdá realita všech lidí, kteří se vydali dlouhodobě cestovat. Ale ta dřina se vyplatí.

VIDEO: Bezdomovec si žije jako král: Už přes 20 let žije v hradu z písku na pláži!

Video
délka: 00:58.33

Bezdomovec si žije jako král: Už přes 20 let žije v hradu z písku na pláži! Reuters

Fotogalerie
41 fotografií