Zhruba v polovině tříhodinového pondělního letu z Jakarty do Bangkoku se Boeing 777 Thajských aerolinek dostal do neobyčejně silné turbulence. A jelikož posádku nikdo nevaroval před špatným počasím, většina ze 72 pasažérů nebyla ani připoutaná.

Následky byly děsivé. „Bylo to jako na horské dráze. Všude začaly poletovat věci, jednoho pána ty otřesy doslova katapultovaly ze sedačky a rozbil si hlavu, ze které mu začala prýštit krev. Lidé panikařili a křičeli,“ popisuje hrozivý zážitek Sarah Jayne Edwards (39), která byla na palubě s dcerkou Asia Lilly. „Když se ke mně přitiskla a ubrečená mi řekla, že se bojí, polila mě hrůza. Snažila jsem se ji utěšit, ale myslela jsem na nejhorší,“ přiznává.

Pilot nakonec dokázal dostat stroj bezpečně na zem, ovšem šest zraněných lidí muselo být převezeno do nemocnice. Nikdo není v ohrožení života. I muž, po němž zůstala zkrvavená sedačka, už byl z nemocnice propuštěn. „Nejhorší je, že turbulence přišly bez varování. Byl to nejstrašnější let mého života,“ líčí Sarah.

JAK MOHOU TAKÉ VYPADAT TURBULENCE:

Fotogalerie
6 fotografií