Kam k moři

Nejšťastnejší děti bývají u moře. Vlny, potápění, skákání do vody a zaručené teplo. To je sen o každých dětských prázdninách. Zde je několik oblíbených destinací.

Bulharsko

Stále oblíbenější destinací je Bulharsko, které nabízí téměř v každém městě u moře několikakilometrové písečné pláže. Voda i písčité pláže Černého moře jsou čisté a bez nebezpečných či nepříjemných živočichů. Sestup do moře je většinou pozvolný. V létě bývá příjemně teplo, ne příliš horko. Nejoblíbenější oblastí je Primorsko. které leží 50 km jižně od Burgasu v podhůří pohoří Stranža na poloostrově Kjuprija. Ze severu a z jihu  k němu přiléhají dvě pláže s jemným pískem. Nedalko se nachází přírodní rezervace Ropotámo. Kromě pláží, obchodů a restaurací nabízí Primorsko krásný aquapark.

Další tipy na dovolenou u moře s dětmi se můžete dočíst zde.

Řecko - Zakynthos

Klidná dovolená na Jónských ostrovech nabízí neskutečný klid a pohodu. Dopřát si zde můžete klasická řecká jídla, nebo netradiční zábavu v podobě výletu za želvama. Želva je ve znaku ostrova, tudíž se jich zde pohybuje velký počet. Karety dorůstají velikosti až jednoho metru, takže pro děti skvělá podívaná.

Více o dovolené na tomto krásném ostrově se můžete dočíst zde.

DALŠÍ TIPY NA DOVOLENOU S DĚTMI U MOŘE NAJDETE  ZDE

KAM S DĚTMI DO ITÁLIE

Slovensko

Zajímavou a přitom relativně lacinou variantou na dovolenou s dětmi je Slovensko. je blízko a nabízí spoustu atraktivních míst. Tak třeba Slnečné jezerá nebo zajímavá koupaliště pod Tatrami.

Zábavní parky

Existuje také mnoho zábavních parků, kde se děti dokáží vyblbnout a můžou zde narazit na své oblíbené pohádkové postavy. Mezi nejznámější patří Disneyland, nebo Legoland.

Eurodisneyland

Zábavní park 30 kilometrů od Paříže nabízí zábavu pro děti i rodiče. Park nabízí kromě setkání s oblíbenými pohádkovými postavami také nespočet atrakcí, jako je například volný pád, horská dráha, nebo několik druhů kolotočů. se skládá ze dvou tematických parků Disneyland Park a Walt Disney Studios Park, zábavního centra Disney Village, golfového hřiště Golf Disneyland, několika hotelů a obytné a nákupní čtvrti.

Legoland

První ráj oblíbené dětské stavebnice Lego na světě se nachází v Dánsku. Jejich němečtí sousedi se ale nenechali zahanbit a postavili Legoland podle sebe ve městě Günzburg. Parky mají různé oblasti, ale ve všech se nachází Miniland, což je modelová vesnice se všemi pamětihodnostmi a významnými budovami z celého světa. Vše samozřejmě postaveno z Lego kostek. Všechny atrakce v parku jsou s tématikou Lega. Některé jsou však postaveny v určité sérii. Například populární horská dráha Dragon Coaster je s rytířskou tématikou Knights´ Kingdom.

Další zábavní parky v Evropě

Na co nezapomenout při dovolené s dětmi u moře

* vemte dětem oblíbený klobouček nebo jinou pokrývku hlavy

* neuškodí vlastní hrneček nebo lahvička, na kterou jsou děti zvyklé

* plavací kruh nebo křidélka

* opalovací krém s vysokým faktorem (alespoň 30)

* příjemné obutí do teplejšího podnebí

* základní léčiva (léky proti horečce, proti alergickým reakcím, proti svědění, proti nevolnosti při cestování, na průjmová onemocnění)

* mějte po ruce různé dobroty (malé bonbonky, džusík)

* na miminka nezapomeňte základní výbavu jako jsou pleny, dudlík, hygienické potřeby, sunar a podobně.