Už víte, jak letní dny prožijete?

Léto mi začne o pár dní dřív. Právě totiž balíme kufry, protože s přítelem (fotbalistou Filipem Novákem) odlétáme na dovolenou do Dominikánské republiky. Moc se těším. Spolu jsme ještě tak daleko nebyli. Oba jsme měli hektický rok, takže si odpočinek i kapku toho luxusu zasloužíme.

Dáváte tedy přednost odpočinku na pláži před poznáním?

Právě naopak. Poznávat cizí země, jinou kulturu, přírodu, to mě na cestování baví mnohem víc, než celou dovolenou proležet na dece. Letos šlo ale o jakýsi kompromis. Minulý rok jsme totiž byli týden v Milánu, a přítel z toho moc nadšený nebyl. Když mu skončí fotbalová sezóna, tak touží spíš ležet a nic nedělat, což chápu. Proto letos dovolenou vybíral on. Já si to poznání ale určitě stihnu vykompenzovat.

Jaká místa máte v plánu prozkoumat?

S rodinou jedeme v půlce června na dva týdny do Chorvatska. Nevybrali jsme si ale pobyt v žádném rezortu. Jedeme autem, právě kvůli tomu, abychom všechno důkladně prozkoumali. První zastávkou budou  překrásná Plitvická jezera, pak pojedeme směrem na jih a tam budeme bydlet v jednom takovém domečku. Těším se, že poznám nová města, lidi a jejich život. A po návratu z Chorvatska mě čeká parádní dámská jízda!

Dámská jízda? Prozradíte o co půjde?

Kolegyně z České Miss napadlo, že bychom si mohly sjet nějakou řeku, a pár dní strávit pod stanem, uprostřed přírody. Určitě to bude velké dobrodružství i spousta legrace. Ještě zbývá vybrat konkrétní řeku a naplánovat trasu.

Vám nevadí spát pod stanem?

Vyrostla jsem na tom. Odmalička jsem jezdila na tábory, takže stan a suchý záchod, to sice není žádný luxus, ale k vodáctví a tábornictví to patří.

Stihnete strávit kousek prázdnin i s vaší rodinou?

Na setkání s rodinou, kterou mám na Moravě, se těším úplně nejvíc. Přes rok nemám tolik příležitostí za nimi zajet, takže pro mě je to opravdu vzácnost, když můžeme být všichni spolu. Zrovna dnes má maminka narozeniny, a tak mě mrzí, že jí nemůžu dát kytičku a dárek. Vše si ale vynahradíme, třeba právě na společné dovolené v Chorvatsku.

Autor: Archiv

Co s rodinou v létě podnikáte?

Zbožňuji grilování. Babička bydlí na vesnici kousek od mého rodného města Přerova. Má obrovskou zahradu, tam se schází celá rodina, na grilu si připravujeme všelijaké dobroty, je to pohoda a moc si takové chvíle užívám. Rádi chodíme na houby, a taky houbové pokrmy rádi jíme. Mě nejvíc chutná smaženice. Na zahradě hrajeme petanque nebo badminton, ráda jezdím s taťkou na ryby.

A co třeba chalupaření?

Chalupu, takovou pravou, malovanou, jsme měli na kouzelném místě pod hradem Bouzov. Tam se mi vždycky líbilo, protože od dětství ráda chodím do přírody, na výlety. Teď si taťka splnil svůj velký sen a koupil domek na jižní Pálavě. Tam určitě taky pár krásných prázdninových dní strávím.

Ještě se vraťme k cestování. Jaká místa jste už díky modelingu stihla navštívit?

Cestovat jsem začala v patnácti letech. Poprvé jsem jako modelka jela do Londýna, kde jsem strávila měsíc. Byla jsem celá vystrašená, protože jsem netušila, co mě čeká. A aby toho nebylo málo, ztratila jsem tehdy i doklady. Pak jsem byla pracovně v Paříži. Musím ale přiznat, že jako turista jsem francouzskou metropoli zatím neměla možnost poznat. Díky focení jsem navštívila kouzelnou severní Anglii a pak Miláno, které jsem si naprosto zamilovala. Nezapomenutelé zážitky mám i ze soustředění České Miss, které bylo na Mauriciu, což je skutečný ráj na zemi. Díky soutěži Miss Earth 2014 jsem byla na Filipínách. Tam jsem zase poprvé viděla, jak vypadá opravdová chudoba…

Nadchlo vás Miláno? Tak proto jste přítele přemluvila strávit ve městě módy dovolenou?

Je to tak. Toužila jsem se tam vrátit, všechno příteli ukázat, pozdravit přátele, kterých tu mám spoustu. Nejen Miláno, ale Itálie vůbec mě velmi přitahuje. Mým snem je tuto zemi procestovat křížem krážem. Líbí se mi jejich příroda, moře, památky, lidé a jejich temperament, zbožňuji jejich kuchyni, filmy… Miluji vlastně všechno, co je italské.

Autor: Archiv

Na cesty se balíte docela často. Vystačíte si s jedním kufrem?

Vždycky musím mít všechno potřebné u sebe, takže s poloprázdným kufrem určitě nejezdím. Právě naopak! Opravdu pokaždé na letišti bojuji s nadváhou.

Trpíte cestovní horečkou?

Nevím, zda je to skutečně cestovní horečka, ale když mám někam letět nebo i třeba odjíždět na Moravu k rodičům, tak noc předtím špatně spím.

Vozíte si z cest nějaké suvenýry?

V cizině určitě nepropadám nákupním horečkám. Vozím nějaké maličkosti rodině a přátelům. Mně stačí na památku kamínek z pláže. Už se mi doma docela hromadí, mám jich plnou sklenici.

Čekají vás o prázdninách i pracovní povinnosti?

Po návratu z Dominikánské republiky jedu pracovně na pár dní do Milána, v srpnu mě čeká focení v jižní Francii a jednu velmi lákavou pracovní nabídku v zahraničí ještě zvažuji. Všechno, tedy dovolenou i práci, ovšem musím zvládnout do konce prázdnin. Pak mě totiž čeká příprava na státnice, které pořád nějak odkládám.