Sami by rádi do Evropské unie, ale českým turistům znepříjemňují odjezd z jejich země jak můžou. Zevrubné kontroly zavánějí přitom místy až nemístnou buzerací.

Troubení Chorvaty neobměkčilo

„V sobotu jsem se z rodinou vracela z Chorvatska. "Na cestě byl velký přetlak motoristů, tvořily se kolony na mýtnicích a hlavně na hranicích. Chorvaté si i přes velký tlak aut neodpustili pečlivé kontroly pasů a kufrů u aut,“ popsala Blesk.cz situaci čtenářka Karolína.

 

Lidé se proti demonstraci všemocnosti chorvatských celníků bouřili a troubili na klaksony. Chorvaty to ale podle Karolíny vůbec nezajímalo. Stovky nervózních lidí, často rodičů s malými dětmi, tak na desítky minut uvízli v pekelné výhni letního počasí v kolonách. Zvláštní způsob jak se Chorvaté snaží získat sympatie české veřejnosti.

Mýto je lepší platit kartou

Za část problémů si podle Podle českého konzula v Chorvatsku Pavla Bednáře mohou turisté sami. Fronty totiž často vznikají na mýtnicích.I když je na nich možné zaplatit platební kartou, lidé stejně častěji volí hotovost, a tak vznikají kolony,“ uvedl Bednář jeden z důvodů vzniku kolon. Proč ale Chorvaté tak důkladně kontrolují hranice není úplně jasné. Výsledkem jsou však podle Koláře častější nálezy drog.

Také máte podobné zážitky z chorvatských nebo jiných hranic? Jak jste se s čekáním v kolonách vyrovnali? Podělte se o vaše zkušenosti v diskusi nebo je pošlete i s fotkami na tip@blesk.cz.