9. srpen 2020
Svátek slaví Roman, zítra Vavřinec
DISKUSE K ČLÁNKU

pozorovatel2013:sydnicko ty jsi ale k . . .a, kdyby hloupost nadnášela, tak ty lítáš.

(10. 08. 2014 16:53)

radaaas:V Chorvatsku jsem byl asi 15krát , jen proto že se bojím letadla . Už mi ale došla trpělivost . Na to že ihned na první mýtnici se mě snaží upocený Chorvat okrást na mýtném jsem si už zvykl a jsem na to připravený . Neplaťe v hotovosti , už vůbec ne v eurech ! Neuznávají oficiální přepočet , odmítají vydat účet , jsou arogantní a sprostí . V tomto případě je jen jedna účiná rada . Neodjíždět z mýtnice , protože to už pak nelze opravdu nic reklamovat , vypněte motor a trvejte na svém (účet ,ofic. přepočet, vrácení peněz...). Oni si to velice rychle rozmyslí a najednou i rozumí tomu, co po nich chcete.
Jinak arogance vůči českým turistům je rok od roku větší . Jak ze strany policie , celníků , tak i bežných lidí.
Velice rychle zapomněli na to , že Češi byli první , co tam začali jezdit po válce , po roce 90' !!! Němci , Italové , Rakušáci , atd ... se báli a zdaleka se Chorvatsku ještě dlouho vyhýbali . To se k nám chovali opravdu jinak , tehdy ještě pěkně . Ale dnes ... To je hnus !
Vyzkoušel jsem ale Černou Horu . Někdo bude sice namítat , že je to "jako" v Chorvatsku , ale to je velký omyl ! Služby o 100% kvalitnější , lidé velice ochotní a příjemní a čistota je nesrovnatelná !!! Z nich by si měli vzít Chorvati opravdu příklad ...

(22. 07. 2011 08:46)

edka:jak už jsem tu psala jinde - proč tedy neplatíte kartou? Přeci když někam jedu, snažím se dopředu kapku poinformovat (a to tam jezdíme 3 roky po sobě, přesto si před odjezdem vždy sjedu net a informuji se o novinkách). Už v červnu se dalo dle diskuzí na netu najít, že je to mnohem výhodnější používat karty - bez kolon a zaplatíte jen to, co máte... Je mi líto, jestli jste narazil na nepříjemný přístup, ale my jsme byli (4 rodiny) velice spokojení jak s personálem v restauracích, tak i s chováním policistů a domorodců, když jsme potřebovali pomoc... Nebo že bychom měli už 3 roky jen štěstí? Tak snad se nás bude držet i nadále, neboť to tam chceme letos ještě jednou otočit...

(22. 07. 2011 11:18)

to.nee:Že německo je nejbohatší země atd.,může napsat snad jen natvrdlá D-vopice. Skoro všechny země kolem D (L, N, NL, DK, A, CH, FL, S, IRL, ) mají vyšší HDP na hlavu,a to o dost. Stejný je to i s paritou kupní síly,tam je německo až na 20. místě na světě (v Evropě jsou před ním navíc ještě B a Island)...
Nejezdím tam,kde mě nechtějí,co bych tedy dělal v chorvatsku. Ať se tam vrátěj němčouři,bude od nich pokoj jinde

(21. 07. 2011 19:40)

esdd:A to je ale zajimave,ze zrovna v Cesku -napr.v Krkonosich maji Nemce radi.Kdyby tam nejezdili,tak by asi tam tech tisice hotelu mohli pozavirat v zime,ne? Ze je Nemecko nejbohatsi zeme-to si nemyslim zrovna-to mas pravdu,ze nekolik zemi ma vyssi HDP na hlavu.Bohuzel nam to tady vse zabrzdilo sjednoceni s DDR a pak zavedeni eura tomu dalo korunu.Ze se tu zivotni uroven snizila,to vi kazdy.Ale porad se tu da slusne zit-ja si napr.nestezuju,i kdyz priznavam,ze pred 20 lety jsme si mohli dovolit vice nez ted.A to pisu ted uplne uprimne!!!!!

(21. 07. 2011 23:44)

tomik007:rychle

(20. 07. 2011 22:50)

cenerentola:jestli si chces udelat obrazek o tom, kdo je ve skutecnosti sydnicka, jdi na diskuzi Andel smrti.....clanek o Mengelem

(20. 07. 2011 22:30)

sydnicka:uz jsem napsala to same nekomu jinemu. Odpovidam tak jak jsi zaslouzis. Primitivismus je primitivismus a diskuze s tebou je zbytecna. Zamaskovane komunisticke nazory pod nejakym nickem nesnasim a urazeni a odsuzovani a vysmivani se obetem taky. Jsem si jista, ze moje trybicky v aquariu maji vice rozumu jak ty. Ty jsi opravdu hlava otevrena - jako zachod, je treba do ni jenom ..............

(20. 07. 2011 23:02)

esdd:Takze opravdu nevim,co jsem primitivniho napsala.Ze uz po valce tu zije 4.generace,ktera ma pravo zit bez jakychkoliv povalecnych nasledku,nebo co?Jestli to patrilo mne,tak ti uz opravdu nerozumim.Ja nikdy komunistka nebyla,kvuli komunistum jsem nemohla ani studovat vysokou-chtela jsem jit na filosofickou fakultu a ani me soudruzi nepustili ke zkouskam-kvuli spatnemu polit.zazemi doma.A tak jsem proste z komunisticke zeme odesla,sydnicko.

(20. 07. 2011 23:55)

sydnicka:SOOORRY ale to nebylo pro tebe to bylo pro "cenerentola" ja neprepsala ten nadpis. Entschuldigung!!!! Ma rodina s temi komousi zazila toho vice jak dost. Mozna ze mi rozumis. Tady na te diskuzi se velmi casto setkavaji lide, kteri maji rasisticke nazory a nebo velmi tvrde a nebo bezduvodne odsuzuji lidim, kteri bud se stali obetmi nejakeho teroru jendo jestli fasismu a nebo komunismu, ale dokonce nadavaji hroznym zpusobem rodicum, kteri ztratily dite a nebo i nadaji tem, kteri prosi o penize pro nemocne dite. Vetsinou jsou porad ti sami nick.Tak jsem si rekla, ze se do nich pustim a to po svem. A nejlepe je kdyz clovek napadne narodnost - na jedne strane to je anonymi a na druhe to i boli. Redakce mne pochopila, protoze nikde jsem neschvalovala Hitlerovo vrazdeni. Nekdy se mi zastavuje rozum i nad lidmi kteri bydli v zemi nenavidene: Nemecku, ziji zde, vydelavaji penize, ale na Nemce - jako celek, dale nadavaji. Proto moje reakce a myslim,ze to pomohlo, Sice nadavaji, ale podle toho vim, ze se jich to dotklo. A to je dobre, aby vedeli jak to boli i ty jine,ze kterych se oni smeji a odsuzuji. Clovek muze diskutovat, ale na urovni.
Tschüß

(21. 07. 2011 00:45)

cenerentola:klidek esdd jak si muzes nize precist ten clanek byl pro me. nejvetsi sranda je, ze ja na ni uz delsi dobu nereaguji, tak nevim na co mi jako odpovida. no to vi asi jen ona sama. dnes jsem to udelala, protoze do toho zamotala tebe, ale muze mi psat az do smrti a je mi ukradena. docela me pobavilo jak pise zamaskovane komunisticke nazory pod nejakym nickem. ja byla jen v pionyru protoze se muselo a kdyz jsem nechtela do SSM tak me vyrazili z gymplu a skolu jsem si pak dodelavala vecerne pri praci. a v KSC jsem nikdy nebyla. no jo je to k.r.a.v.a. nebeska. placa tu porad o lidech aniz by vedela kdo jsou a co meli za osud. chudinka jedna ublizena.

(21. 07. 2011 12:52)

cenerentola:sydnicka, ty jsi si asi jeste nevsimla, ze ja s tebou uz davno nediskutuji. protoze to o tom mozku co maji rybicky v aquariu plati pro tebe. a co se tyka toho zachodu, ty mas v hlave n.a.s.r.a.n.o. uz od narozeni. ja kdyz te nekde vidim, tak ti napisu: vrat se na Bild a neopruzuj. a pak co ja si pisu s jinymi diskutujicimi do toho ti nic neni. ale ty se vzmuzes jen na to smirovani vid?neni to poprve a ani naposled. hele najdi si nejakeho chlapa, poradne se pomiluj a uvidis, ze budes mit mene casu na to urazet muj narod a moji zemi. ze v te zemi uz dlouha leta neziji neznamena, ze ji nemam rada se vsemi svymi minusy i plusy a ze se stydim za to odkud jsem prisla. na rozdil od tebe. ty kolem sebe jen rozesivas nenavist a co se tyka rasismu? to jsme jako my ti rasisti?ty porad vykrikujes jaky jsou Nemci nadnarod atd. nad tebou jen clovek musi mavnout rukou a zasmat se-jsi ztracena existence. a nemusis se namahat mi odpovidat. stejne na tebe nebudu reagovat-zvysoka, ale zvysoka na tebe kaslu. jo a muzes me urazet jak chces-uz jsem ti nekoliikrat psala, ze me muze urazit pouze INTELIGENT a to ty podle toho co pises urcite nejsi

(21. 07. 2011 12:45)

sydnicka:
tja kdybi jsi mnela aspon trochu spetku inteligence, tak by jsi neopisovala moje vtipy, Slabe, opravdu velmi slabe. Co rici. Nauc se slusne psat a na urovni, pak ti dam pokoj. Ze nekdo byl v pionyru a pry musel - no vetsi blbost uz jsi nemohla napsat. Ono pionyr byla kopie Hitlerjugend. Takze ok - diktatura je diktatura, kazdy se chova jinak. Je videt ze ta cizina na tebe nema moc velky vliv. Chovas se porad jako ti zatrpkli komousi. Chudak zeme kde ted zijes,ale dobre i oni potrebuji levnou pracovni silu
Ale nejvice mne pobavilo, ze jsi mi dala pred casem jako odpoved tri
Takze moji inteligenci jsi zpochybnovala ted jenom proto, protoze nemas odpovedi, ale i to je odpoved.

(21. 07. 2011 13:45)

esdd:Holky,ja nevim,ze se tak urazite debilne.Jak dlouho vy dve vlastne zijete mimo Cech? Ja jsem venku uz 23 let a jak uz jsem psala,tak do Cech,kde jsem se narodila,jezdim zhruba 1x za rok a moc rada-porad to pro me zustane rodna zeme,i kdyz z obdobi dospivani na ni (resp.na komunisty) nemam hezke vzpominky.Komunisti vlastne komplikovali zivot kazdemu,kdo s nimi nechtel jit.Ten sebevetsi lempl,ktery mel cervenou knizku,tak se mel lepe,nez poctivy pracovity clovek-to mi snad date za pravdu obe.

(21. 07. 2011 23:30)

cenerentola:ty jsi pravdepodobne nepochopila skutecny problem veci. ona neni Ceska je to sudetska Nemka, ktera se citi (mozna pravem, to ja nemuzu vedet) ukrivdena co jsme ji v tom byvalem Ceskoslovensku vsechno delali. napriklad ji nutili ucit se cesky. no nedosahli moc velkeho uspechu, doufam, ze mluvene slovo je lepsi nez to psane.jednou psala, ze utekla jeste pred revoluci, ale jak dlouho tam skutecne zije a kolik ji je nevim a ani me to nezajima. ja vim jenom to, ze se po nas vozi jako bychom za to mohli my tady na diskuzich a ne ti papalasi co byli cele ty roky u moci. ze se debilne urazime?ale podle ni to nejsou urazky, ale vtipy!! ja jen opisuji to co pise me, prave kvuli tomu, abych se tomu vyhnula i kdyz v jedne diskuzi jsem ji nazvala blbka protoze uz jsem z toho jejiho velikastvi nemohla.kdyz si prectes co napsala ona me, tak s tim zacala ona a neni to poprve. ja ziji venku 22 let. take jezdim do Cech jednou za rok a rada, mam tam rodinu a spoustu kamaradek. posledni veta je sice pravdiva, ale i dnes (a nemusis mit cervenou knizku) staci, ze vis komu lezt do zadku a taky dosahnes vic nez ti skutecne pracoviti lide. porad se nam smeje, co mame za zlodejskou vladu,(jako by za to ti lidi co delaji od nevidim do nevidim mohli) jak je u nas vse spatne, ze Cesi neradi delaji a jen kecaji, ze v Nemecku jen kradou nebo pracuji na cerno atd atd. ty si myslis, ze kdyz si tohle precte Cech zijici v Cechach, ze neni nastvany? proc ma porad potrebu nas urazet? vzdyt my jsme vsichni radi, ze je v Nemecku-patri tam, kdyz si to vybrala. a nemyslim si, ze ji to nekdo extra zavidi. a nemusis si o ni delat starost, ja ji urcite urazet nebudu-protoze na ty jeji diskuze nebudu ani odpovidat. kdyz nekde uvidim sydnicka tak je ani nebudu cist. jo a koupila jsem si novy epilator od Brauna(vyrobeny v Nemecku), tak jsem take neco udelala pro Nemce, kdyz ona porad rika, ze Nemecko doplaci na vsechna hospodarstvi. tak snad z toho bude mit radost jdu se cachtat-lepsi nez sydnicka

(22. 07. 2011 12:31)

maly_pes:Ta kombinace buranské hrdosti a ubohého odmítání platit dluhy je až panoptikální. Stále platí Londýnská dohoda o (německých) dluzích (London debt agreement) z roku 1953, která německé závazky platit reparace za barbarské krádeže, vykořisťování a ničení během ww2 budou určeny teprve v budoucí mírové smlouvě. Ale ta dosud neexistuje. Tedy Německo mělo příležitost KONEČNĚ vrátit a nahradit ukradené a zničené právě u sjednocení německa, ale naopak se snažilo, aby dohoda o sjednocení nebyla mírovou smlouvou a aby v ní nebylo ani slovo o reparacích. Tato otázka je tedy nedořešena a ze strany německa ani není vůle dostát závazkům. Chucpe.
K těm linkovaným zdrojům vedle. Proboha ty jsi naznačovala, že znáš jiné interpretace ww2 a nakonec nalinkuješ obecné zdroje, které tu podle tebe nepravdivou oficiální verzi naopak potvrzují. Ten hlavní je zřejmě ten poslední link na idiotského biskupa, který je postižen nenávistí k židům. Popírat holocaust a argumentovat, že dozorci byli třeba sami židé, to je zvrhlost za kteru by sis měla sama nafackovat. někdy si dokonce sami kopali hroby ty kravko.
I tak děkuji za poučnou diskuzi. některé perly - jako, že oškliví us vojáci nepomáhali s odklizením trosek nebo že vám máme platit za útisk z doby studené války - uvědomuješ si, že to vy jste do evropy vtáhli stalina?? že to byl důsledek té vaší idiotské války, která skončila až 89? ... nemám slov, doufám, že takových týpků jako jsi ty je v německu co nejmíň.
nakonec a Karl Marx a Friedrich Engels byli němci.

(20. 07. 2011 12:33)

sydnicka:zbytecne se tu snazis - priste studuj smlouvy poradne. Jinak nase diskuse nema zadny smysl
Tu je to jeste jednou v cestine !!!!!!!!!!!

http­://cs­.wiki­pedi­a.or­g/wi­ki/Sml­ouva_­o_ko­ne%C4%­8Dn%C3­%A9m_us­po%C5%­99%C3%­A1d%C3­%A1n%C­3%AD_v­e_vzta­hu_k_N­%C4%9B­mecku

Chapes konecne ????­??????­??????­??????­??????­ßß

tu si precti jak zacala 2sv. valka
http­://cs­.wiki­pedi­a.or­g/wi­ki/P%C­5%99%C­3%AD%C­4%8Di­ny_dru­h%C3%A­9_sv%C­4%9Bto­v%C3%A­9_v%C3­%A1lky

poslechni jsi co tato pani,ktera pracovala u Regana mluvi, jak se lide nechavaji od vlady manipulovat a mozna pochopis, ze za vsim stoji mocnosti o kterych nic nevime
a ze nakonec to vse odnasi jenom chudy narod, jedno na jake strane je.

http­://www­.you­tube­.com/w­atch?­v=F1wV­B8gBkD8

Zacni se konecne zajimat o dejiny a ne se nechat manipulovat nejakymi nazory.
Poslal jsem ti schvalne link od oficialnich stranek Kdyby jsi cetla pozorne napr. o Holocaustu tak by jsi videla, kolik narodu bylo se svou spolupraci do toho zapleteno vcetne Cesko-Slovenska. Takze jako dozorci tam spolupracovali take cesti policiste a nebo polsti. Pozdejsi soudni procesy to taky dokazuji. Kdyby jsi dale cetla, tak by jsi poznala,ze ti co mluvi "proti" Holocaustu jsou casto sami zide. Odsuzoval bych , kdyby rekli, ze zabijeni zidu bylo spravne. To nikdo z nich nerika jen to,ze asi to bylo vse jinak. V Anglii muzes k tomu nazor mit jaky chces (neni to trestne)a to je zajimave. Ten biskup nepatri mezi ty co nenavidi zidy. Ze nekteri zidi sami spolupracovali s SS je taky znamo . A Benes jiz v roce 1943 spolupracoval s SSSR a s komunisty takze mu muzes podekovat.A to vase knuceni mi jde taky na nervy. Meli jste 70roku nato, aby jste Rusy vyhnali - nejpozdeji v roce 1968. Nicse nestalo, jen spoluprace, aspon u vetsiny. Marx a Engels byli Nemci pravda, ale jejich teorie nebyla to co bylo v Ceskoslovensku. Takze jdi na zachod dej jsi par facek a hlavne studenou sprchu - uz kvuli tem nepodlozenym argumentum co tu pises.

(20. 07. 2011 22:57)

zlatovlaska:perfektna cestina, takze v nemecku nebudes od narodenia...inak nazory cista katastrofa. amici vam mali stavat zbombardovane domy? co by ste potom vy mali vsetko postavit po celej europe a po celom svete?! nemecko sa samo skoro zlikvidovalo nie svojou pracovitostou ale svojou nafukanostou a nadradenostou a postavilo sa na nohy vdaka marshallovmu planu po vojne. kto vam co ma platit za studenu vojnu? mozete zacat sami, vyrovnanim odskodneho za vojnu, vdaka ktorej sa studena vojna vobec zacala. a odskodne za kazdu mrtvolu, ktora po vas zostala! a najlepsie bude ked budes svoje mudrosti pustat niekde v nemecku, lebo premudli emigranti kritizujuci svoju rodnu vlast, na tych nikto nie je zvedavi.

(22. 07. 2011 10:59)

sydnicka:to pises pekne nesmysly. Jako Slovenka by jsi mnela mlcet, protoze bylo to prave Slovensko, ktere jako prvni zacalo posilat Zidy do koncentraku a dalo jse okamzite na stranu Nemecka a podporovalo ho.Dokonce za transporty platilo extra Nemecku penize. Takze Slovensko by mnelo platit Zidum repapracni penize.
Dekuji za cestinu - i kdyz vim ze nepises pravdu,protoze gramatiku jsem zapomnela. Mym materskym jazykem je Nemcina, jen dejiny mne prinutily zit cast meho zivota jinde.

(22. 07. 2011 11:35)

pgga:pokud nenavidis rasisty jak jsi mne napsala..tak zacni sama u sebe...jen vcera jsi napsala ze Nemci jsou "nejvyssi rasa"!
Ja jsem urcite nenapsala NIKDY rasistycky nazor..zato od tebe jich bylo napsano vic nez dost!
Jevis se mi jako zakomplexovana chudinka..ktera se sice narodila v CR..ALE HRDE se pouze hlasi k Nemeckemu narodu..a hlavne neopomina stale a stale CR kritizovat..atd atd
Meles tady jako zbesila stale o penezich ..hm...vetsinou nekdo kdo neco opravdu ma..tak nema potrebu o tom stale kecat
Opravdu s temi tvymi "nazory"..mam "podezreni" ze mas ve skrini kroj Hitlerjunge ..jeste z davne minulosti

(19. 07. 2011 19:43)
Zpět na Blesk.cz
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy