O nehodě informoval chorvatský zpravodajský server 24sata.hr. Jde o autobus písecké cestovní kanceláře CK Kellner, který vezl 33 lidí. Převrátil se před čtvrtou hodinou ráno 12 kilometrů od města Umag na pobřeží Istrie.

"Čtyři ženy zůstávají v nemocnici v chorvatské Pule. V nejbližších dnech se rozhodne o jejich převozu do Čech,"sdělil majitel cestovky Pavel Kellner. Podle informací Blesku jsou všechny ženy z Plzeňska. "Mají těžší zranění. Jedna otřes mozku, další utrpěly zlomeniny," řekla Jindra Malá z konzulárního jednatelství. Podle ní se autobus převrátil v 03:50. V té době v něm jelo 31 cestujících a dva řidiči, všichni z České republiky. Autobus mířil do města Rabac.

Tady se nehoda českého autobusu odehrála
Tady se nehoda českého autobusu odehrála
Autor: abl

Výzva pro čtenáře

Byli jste vy nebo vaši příbuzní či známí v havarovaném autobuse? Máte fotky nebo video? Napište nám do redakce na email online@blesk.cz nebo volejte na telefon 724 014 586!

Nezranění budou v dovolené pokračovat

Bezprostředně po nehodě na místě zasahovali hasiči. "Pomohli s vyproštěním zavazadel," dodala Malá. Delegátka cestovní kanceláře podle ní nezraněným zajistila náhradní ubytování se snídaní. Cestující by měli ještě dnes pokračovat do cíle své cesty. "Cestující, které lékaři propustili, jsme rozvezli do jejich hotelů a pokračují v dovolené. Jediný dva z nich, muž a žena, se teď rozhodují, jestli se vrátí zpět do Česka," dodal Kellner.

Autobus rozvážel české občany do tří hotelů, v okamžiku nehody byla jedna skupina turistů ve svém hotelu, řekla Jindra Malá z konzulárního jednatelství.

Kompenzace a náhrady pro klienty bude zajišťovat smluvní pojišťovna CK Kellner pojišťovna Uniqa.

Fotogalerie
7 fotografií

10 let bez nehody

Podle majitele cestovní kanceláře autobus dostal smyk a sjel z vozovky, kde se převrátil. Dopravu pro CK Kellner zajišťuje externí smluvní dopravce s kterým byla doposud cestovní kancelář plně spokojena. "Jezdíme s tímto dopravcem již deset let bez jediné nehody."řekl Blesk.cz majitel cestovní kanceláře.

Kompenzace a náhrady pro klienty bude zajišťovat smluvní pojišťovna CK Kellner pojišťovna Uniqa. Podle mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamury by mohli mít klienti nárok na odškodnění i od pojišťovny řidiče.

Příčinu nehody vyšetřují chorvatští policisté. Podle serveru ráno vyslechli řidiče, který v době nehody seděl za volantem. Chorvatská média informují, že nehoda se stala v ostré pravotočivé zatáčce. Podle serveru 24sata.hr ztratil řidič kontrolu nad řízením, protože jel rychle po kluzké vozovce.