1. Největší bazén na světě
Pokud náhodou rádi plavete dokola, před ponořením se do tohoto bazénu budete potřebovat několik energy drinků. Jeho rozměry jsou nevídané; na délku měří 915 metrů, pokrývá 20 akrů plochy, na některých místech má hĺoubku až 35 metrů a obsahuje 66 milionů galonů vody (asi 249 837 metrů kubických). Guinessova kniha rekordů ho registruje jako největší bazén na světě – a on nepochybně je. Jeho stavba trvala téměř pět let, proinvestovala se téměř 1 miliarda liber, a jeho tyrkysová voda je tak průzračná, že lehce vidíte až na dno.

Největší bazén na světě
Největší bazén na světě
Autor: YouTube


2. Ďáblova koupel
Viktoriiny vodopády se nachází na hranici mezi Zambií a Zimbabwe. Voda z nich se valí z výšky téměř 110 metrů. Na samém jejich vrchu se nachází přírodou vytvořený „bazén“, který se nazývá Ďáblův. Voda je tam téměř úplně klidná. Plavat je nejlepší v období od září do prosince, když je průtok vody nejklidnější. Vyvolává ve vás pohled na tuto fotografii příjemný, nebo spíš stresující pocit?

Ďáblova koupel
Ďáblova koupel
Autor: YouTube


3. Visící bazén
Tento podařený designérský kousek se nachází v Joule hotel v městě Dallas v Texasu. Je umístěný 10 poschodí nad zemí, a od konce budovy trčí do prázdna dva a půl metru. A proto, že ho postavili přímo nad hlavní ulicí, mohou se koupající dívat na rušný provoz přímo pod sebou.

Visící bazén
Visící bazén
Autor: YouTube


4. Největší krytý bazén na světě
Japonské koupaliště “Ocean Dome” vlastní největší krytý bazén na světě. Jeho rozměry jsou 300 x 100 metrů, a nachází se jen 500 metrů od moře. Teplota ve vnitřku komplexu je vždy 30 stupňů, příjemná pro čvachtající se Japonce, střecha je nebesky modrá jako ve skutečnosti. Má také umělou sopku a stroj na vytvoření umělých vln.

Největší krytý bazén na světě
Největší krytý bazén na světě
Autor: YouTube


5. Nejpřecpanější bazén světa
Možná jste už tuto ne příliš lákavou turistickou atrakci viděli. Tenhle neustále neuvěřitelně přecpaný bazén se nachází v japonském zábavním středisku Summerland. V letních měsících je však míra návštěvnosti neúnosná. Po pár minutách se teda může stát, že své přátele či rodinu na hodnou chvíli ztratíte z dohledu.

Nejpřecpanější bazén světa
Nejpřecpanější bazén světa
Autor: YouTube


6. Krvavě červená koupel
Tropický thajský ostrov Koh Samui je proslavený množstvím hotelů a turistických center. Jeden z nich, ultra moderní hotel, má i vlastní atrakci – bazén s krvavě červenou vodou a také zvláštně umístěné stromy, které nejenže jakoby vyrůstaly přímo z bazénu, ale jsou zakomponované i do samotné budovy. Obsluha hotelu vám v „malém Rudém moři“ poskytne náležitou péči.

Krvavě červená koupel
Krvavě červená koupel
Autor: YouTube


7. Bazén Playboy
Nový apartmán Sky Villa v Palms Las Vegas, který nepatří nikomu jinému, než samotnému Hughovi Hefnerovi, zahrnuje ve své luxusní výbavě i menší, ale originální bazén, nacházející se na samém vrchu mrakodrapu. Bazén se nachází uvnitř, vířivka venku pod holým nebem, oba však s perfektním výhledem na město. Bazén pokrývá dva akry, během koupání hraje DJ, k tomu patří i full servis a společnost nejkrásnějších dam nejslavnějšího pánského magazínu na světě.

Bazén Playboy
Bazén Playboy
Autor: YouTube


8. Nejhlubší krytý bazén
Bazén Nemo 33 v Belgii je vhodný nejen pro zkoušky potápěčů, je totiž hluboký až 33 metrů. Je naplněný 2 500 000 litry nechlorované, vysoce filtrované horské vody s konstantní teplotou 30°C. Obsahuje hned několik umělých podvodních jeskyní. Zajímavostí je, že návštěvníci se na dění v bazénu mohou dívat přes několik oken nacházejících se na stěnách bazénu v různé hloubce.

Nejhlubší krytý bazén
Nejhlubší krytý bazén
Autor: YouTube