Ski areál Monínec

Areál Monínec leží v srdci oblasti nazývaná Česká Sibiř a svým návštěvníkům nabízí skvělé zázemí v podobě precizně upravených sjezdovek, půjčoven sportovního vybavení, lyžařských škol i ubytování v nedalekém hotelu nebo penzionu. V letních měsících zde funguje Aktivity park s mnoha sportovními atrakcemi a okolí je plné cyklostezek.

Monínec se nachází na Javorové skále 70 kilometrů jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje. Kombinace zdejšího klimatu, severní stráně a nadmořské výšky vytváří z Monínce přírodní ledovec. Pokud se stane, že přirozené sněhové podmínky nejsou ideální, jsou sjezdovky doupraveny nejmodernější zasněžovací technikou. Na vrchol se lyžaři a snowboardisté dostanou čtyřsedačkovou lanovkou. Zázemí areálu je propracováno tak, aby všem návštěvníkům zajistilo co nejlepší komfort. Součástí je lyžařská škola, půjčovna sportovního vybavení a skiservis. Mezi oblíbené atrakce patří snowtubing a samozřejmě klasické sáňkování a bobování. Okolí křižují udržované a značené běžkařské trasy v délce zhruba 54 kilometrů.

Sjezdovka Monínec
Autor: Foto poskytla Středočeská centrála cestovního ruchu

Oblast kolem areálu je hojně navštěvovaná také v letních měsících – nachází se zde velké množství cyklostezek, přírodní koupaliště Pilský rybník a přímo v areálu je možné navštívit bikepark a Aktivity park s vodní skluzavkou, kuličkovou dráhou, lanovou dráhou, trampolínami a mnoha dalšími atrakcemi.

Sportovní areál Šibeniční vrch

Šibeniční vrch nacházející se v srdci Ladova kraje nabízí bohaté sportovní a společenské vyžití jak v zimních měsících, tak v létě. Čtyři pečlivě upravované sjezdovky potěší milovníky sněhu, ti, kteří holdují spíše slunci a vyšším teplotám, uvítají možnost zahrát si například tenis nebo beachvolejbal. Areál nabízí pohoštění v restauraci a ubytování ve srubovém hotelu nebo ve stylových roubenkách.

Ve sportovním areálu Šibeniční vrch myslí jak na zdatné sportovce, tak na své malé návštěvníky. Například sjezdovky jsou pojmenovány velmi kreativně a hravě – Bobeš, Mikeš a Pašík, tedy podle pohádkových postaviček, které zná každé malé dítě i milovník našeho slavného umělce Josefa Lady. Je tomu tak proto, že se rekreační centrum nachází v obci Mnichovice nedaleko vsi Hrusice, v níž malíř a spisovatel pobýval a kde byl v jeho bývalé vile zřízen jemu věnovaný památník.

Na děti je brán zřetel také v dalších ohledech – funguje zde lyžařská škola a půjčovna se zaměřením na dětský sortiment. Mezi další sportovní aktivity, které si zde můžete užívat, patří: tenis, squash, bowling, ping-pong, plážový volejbal nebo jízda na kole.

Zajímavost

Odkud se vzal tak děsivý název, když se vrch nachází v líbezném a malebném kraji? Jméno pochází už z roku 1484, kdy byly Mnichovice povýšeny na město s právem hrdelním – na svahu bylo zřízeno popraviště a kat zde vykonával popravy. Poté se místu začalo říkat „Šibeničky“ a to už byl jen krůček k nyní používanému názvu.

Více informací najdete na centralbohemia.cz.

Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny.  Doporučujeme vám si před vlastní návštěvou jakéhokoliv turistického cíle ověřit jeho dostupnost u provozovatele. I přes veškerá omezení ale podzim v Česku nabízí nespočet možností procházek i výletů volnou přírodou. Turistické tipy hledejte na kudyznudy.cz nebo se rovnou přihlaste k odběru Newsletteru redakce Kudy z nudy a dostávejte výběr toho nejlepšího každý týden do e-mailu! Využijte stávající situaci i pro objevování míst, která se pyšní značkou kvality Q udělovanou Českým systémem kvality služeb. 

Ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism