15. listopad 2018
Svátek slaví Leopold, zítra Otmar

Slovensko je výletů ráj: 7 míst, které musíte letos vidět!

/
 • Slovensko je výletů ráj: 7 míst, které musíte letos vidět!
  13. července 2016 ● 20:44
   

  Slovensko je krásná a bezpečná země, která má hodně co nabídnout. Nejspíš proto se v poslední době dere na přední příčky zájmu Čechů o dovolenou. Každý se tu domluví rodným jazykem a terorismu se tu určitě bát nemusíte. Podívejte se na 7 nejzajímavějších výletů k našim východním sousedům, které stojí za to v létě navštívit.

 • 1.

  Štrbské pleso ve Vysokých Tatrách

  Štrbské pleso je úžasné tatranské jezero, které je oblíbeným místem turistů i místních občanů. Nachází se ve výšce 1346 metrů nad mořem, jeho rozloha je téměř 20 ha a hloubka dosahuje až 20 metrů. Vznik jezera zapříčinilo tání Mlynického ledovce. O skutečné kráse Štrbského plesa svědčí mimo jiné fakt, že tato lokalita byla mezi 77 přírodními památkami, ze kterých se vybíralo sedm nových přírodních divů světa. Štrbské pleso sice nepostoupilo do finále. Ovšem to mu na kráse rozhodně neubírá.

  Štrbské pleso ve Vysokých Tatrách

 • 2.

  Pohádková vesnice Habakuky

  Ponořit se atmosféry slovenských lidových pohádek nabídne kouzelná vesnička Habakuky. Pro děti to bude zaručeně nezapomenutelný zážitek, ale na své si přijdou jistě i rodiče. Domky vesničky jsou vyvedeny ve stylu lidově-fantazijní architektury a o trvalé vzpomínky se postarají hrdinové lidových příběhů, jako jsou Popolvár, Loktibrada a jiní.

  Pohádková vesnice Habakuky

 • 3.

  Trenčínská úzkorozchodná elektrická železnice

  Unikátní sto let stará elektrická úzkorozchodná železnice spojující Trenčínskou Teplou s lázeňským městem Trenčínské Teplice je ideálním místem pro rodinný výlet s dětmi milujícími vláčky a rodiči toužícími po lázních. Železnice vozí návštěvníky od června do začátku září každý víkend a bez zajímavosti není, že tam vlakoví fanoušci dojedou z Česka expresem Arrivy Praha–Trenčín, který zastavuje přímo na nádraží, odkud historické vlaky odjíždí.

  Trenčínská úzkorozchodná elektrická železnice

 • 4.

  Skanzen Martin

  Největší slovenský skanzen v přírodě prezentuje kromě tradičního stavitelství a interiérů i způsob života na Slovensku ve druhé polovině 19. a první polovině 20. století. Dohromady sdružuje přes 100 obytných, hospodářských, technických, společenských a sakrálních budov. Ke zhlédnutí jsou všechny typy lidových sedláckých obydlí s dřevěnými postelemi a nadýchanými peřinami, lidovými kroji a výšivkami na krojích.

  Skanzen Martin

 • 5.

  Bojnický zámek

  Tento až pohádkový zámek s několika kopulemi a nádherným interiérem patří k nejstarším a nejvýznamnějším památkám na Slovensku. Bojnický zámek je pro svůj půvab hojně využívaný pro svatby, bankety a jiná společenská setkání. Pro návštěvníky jsou pak připravené denní i noční prohlídky.

  Bojnický zámek

 • 6.

  Jánošíkovy díry

  Jedna z nejkrásnějších turistických tras národního parku Malá Fatra. Návštěvníci se můžou kochat soustavou úžin a kaňonů v národní přírodní rezervaci s množstvím překrásných vodopádů a nezapomenutelnou scenérií skalnatých útvarů. Na výběr je několik okruhů s rozdílnou náročností. Od nejjednodušších trvajících okolo tří hodin až po náročné až v sedmihodinové délce.

  Jánošíkovy díry (Malá Fatra)

 • 7.

  Spišský hrad

  Slovenská národní kulturní památka, která je zároveň zapsána ve světovém dědictví UNESCO, to je Spišský hrad. Je to také nejrozsáhlejší hradní zřícenina ve střední Evropě a jeden z největších hradních komplexů v Evropě vůbec. Jeho rozloha je gigantických 42 kilometrů čtverečních. V okolí hradu vede naučná stezka, kde se mohou turisté na osmi zastávkách obeznámit s historií této oblasti stejně jako s jejími přírodními zajímavostmi.

  Spišský hrad
 • 8.

  Tipy na výlety

  Fotogalerie
  12 fotografií

Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy