Natálie z Prahy se nakonec rozhodla pro zájezd all inclusive na pět nocí, který jako last minute pořídila dva dny před odletem za necelých 23 tisíc korun včetně nejvyššího pojištění pro dva. „Levnější už bylo jen Bulharsko bez jídla, do teď populárního Tuniska jsem nechtěla“ popisuje Natálie, která na dovolenou šetřila pět let.

Rozestupy v letadle?

Na letišti bylo nutné mít roušky a udržovat rozestupy. „V letadle při nastupování hlásili, že máme dodržovat rozestupy dva metry, přitom ale pak sedíte tři hodiny vedle cizího člověka. Tomu jsme se všichni jen zasmáli,“ říká Češka s tím, že po celou dobu letu měli cestující roušky, letušky navíc i rukavice.

Test namátkou

Do Řecka je nutné předem vyplnit zdravotní on-line dotazník. V den odletu pak posílají Řekové QR kód, který je nutné předložit při vstupu na řecké letiště. „Po příletu sem tam někoho vzali na test na koronavirus, testovaní pak mají zůstat 24 hodin v hotelu, dokud se neukáže, že je test v pořádku,“ vysvětluje Natálie.

Fronty v jídelně

Přísná hygienická opatření panují v jídelně, kde se často tvoří fronty na jídlo. „V restauraci u vchodu číšník odvede hosty ke stolu. Organizují to tak, aby bylo mezi lidmi co nejvíc místa. Jídlo se vydává u pultů za plexisklem, všechen personál má roušky. Nepříjemné je, že často špatně vidíte, co přesně si dáváte k jídlu, porce jsou ale větší, než bych si vzala sama,“ popisuje turistka. Po odchodu od stolu je samozřejmostí desinfekce místa personálem. „V baru na pláži má personál kryt na obličeji, večer už ale kolikrát nic. Snack je na talíři dostupný všem," upřesňuje. 

Prázná veřejná pláž
Prázná veřejná pláž
Autor: archiv Natálie K.

Pláž téměř prázdná

A co další aktivity? Animační programy probíhají venku, dětský klub je v hotelu zrušený. Pobyt na pláži je ale velmi příjemný. „Nejbližší pláž je Lardos beach, která je veřejná, je tu 45 slunečníků, obsazení cca 10, takže lehátko seženete kdykoli,“ uzavírá spokojená Natálie.

 

Video
délka: 00:38.13

Saša vyrazil na první "pokoronavirovou" dovolenou s rodinou. Blesk - Nikola Forejtová

Fotogalerie
33 fotografií