14. listopad 2018
Svátek slaví Sáva, zítra Leopold

Řecké zelené perly: Objevte Chalkidiki a Kefalonii!

/
 • Objevte řecké zelené perly: Chalkidiki a Kefalonii!
  11. května 2017 ● 18:55
   

  Řecko patří k nejpopulárnějším letním destinacím v Evropě – na své si tu přijdou milovníci historie, průzračně čistého moře, krásných pláží i divoké přírody. Všechna tato lákadla v sobě snoubí i ostrov Kefalonia a poloostrov Chalkidiki.

 • 1.

  Chalkidiki

  Čechy oblíbené místo ještě z dob, kdy se na dovolenou jezdilo převážně autobusem. Ale kdo by dnes trávil den a noc na cestě, když letadlem jste v Soluni za dvě hodiny. A odtud je to na jeden z výběžků populárního poloostrova jen hodinka.

   

  Hlavním lákadlem jsou písečné pláže s pozvolným vstupem do vody. Turisté mohou volit mezi dvěma »prsty« – Kassandrou a Sethonií. Pak je tu ještě třetí, nejvýchodnější jménem Athos, který ale obývají mniši. Rozhodně ale stojí za to vypravit se tam – ti šťastnější mohou vyrazit na trek mezi kláštery, ostatní mohou divoké hory, fascinující kláštery či drobná políčka obdivovat z výletní lodě.

   

  Chalkidiki

  Nejvyhlášenějšími letovisky na Kassandře jsou Kallithea, Kriopigi, Pefkochori, Polochrono, Chanioti či Paliouri.

   

  Tak jako na většině míst je vhodné půjčit si alespoň na část pobytu auto nebo skútr a prozkoumat krásy na vlastní pěst. V dosahu je také bájná hora Olymp nebo kláštery v Meteoře, vystavěné na solitérních vysokých skalách.

 • 2.

  Kefalonia

  Největší z ostrovů ležících v Jónském moři má rozlohu bezmála 800 kilometrů čtverečních. Z jeho severního pobřeží je možné dohlédnout na Lefkadu, z jižního pak lze pozorovat Zakynthos.

   

  Hornatá Kefalonia – nejvyšší hora Ainos ční do výšky 1628 – je tak trochu jako tajemná kráska. Návštěvníky zpravidla okouzlí na první pohled, ten pravý cit ale zahoří až v tom, kdo ji pozná skutečně detailně. Její nespoutanost a divokost turisté nejvíce odhalí na západním pobřeží s mnoha vyhlášenými plážemi. (Teploty od června do září se pohybují kolem třicítky, moře má 21–24 stupňů.)

   

  Kefalonia

  Tajemnou tvář pak můžete odhalovat v mnoha pobřežních jeskyních, z nichž některé si oblíbili i tuleni. A pokud jde o faunu, na ostrově můžete dále spatřit želvy Caretta Caretta, divoké koně nebo třeba horské kozy.

   

  Nejoblíbenějším letoviskem je Lassi, ležící severně od hlavního města Argostoli, jeho předností jsou top pláže Makri a Plati Yialos.


  Populární je i Skala s dlouhou písečnou pláží na jihu a borovými háji v okolí, dvoukilometrový úsek pláží a plážiček je pak předností vesničky Poros a za pozornost stojí i Sami, v jejímž okolí si nenechte ujít hned několik jeskyň. Těmi nejznámější jsou Melissani a Drogarati s okouzlujícími krápníkovými útvary.

 • 3.

  Rady a informace

  Za kolik?

  12denní zájezd na Kefalonii se dá pořídit od cca 13 tisíc bez stravy, s polopenzí cca 20 tisíc. Chalkidiki je levnější, stejně dlouhý zájezd s ubytováním ve studiích bez stravy stojí od 9000 Kč, s polopenzí od 14 tisíc korun.

   

  Video
  délka: 00:30
  720p 480p 360p 240p

  Léto v Řecku YouTube/Visit Greece

  Otálet se nevyplatí

  Pokud plánujete dovolenou v Řecku, dlouhé otálení se – alespoň podle cestovních kanceláří – nevyplatí. To proto, že letos byl výrazně vyšší prodej zájezdů na první moment a o zbývající místa »bojují« v mnoha hotelech – pokud je cestovky nemají zamluvené jen pro sebe – turisté z celé Evropy.

  Fotogalerie
  45 fotografií

Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

isabela.krasna: Je pravda, že ta místa vypadají více než lákavě. Tady: https://www.etravel.cz/recko/kefallonie mají hezké nabídky. Tak už máme letos nejspíš vybráno .

(17. 05. 2017 19:12)
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy